ویزای نمایشگاهی

آخرین به روز رسانی:1/ خرداد/ 1399

کشور آلمان هر ساله میزبان بزرگترین نمایشگاه های صنعتی، هنری، خوراک، پوشاک، آرایشی و بهداشتی و… از سراسر جهان است. میتوان گفت کشور آلمان تقریبا در زمینه برگزاری نمایشگاه ها بی نقص عمل میکند.  معمولا این نمایشگاه ها در شهرهای مونیخ و اشتوتگارت، فرانکفورت، برلین، دوسلدورف، هامبورگ، نورنبرگ و کلن برگزار میشود. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که علاقه دارید در این نمایشگاه ها شرکت کنید. پس باید ویزای نمایشگاهی تهیه کنید. میتوانید کارهای اخذ ویزا را به ما بسپارید. ما شما را به طور کامل راهنمایی میکنیم. تا زمان اخذ ویزا و پس از آن همواره به سوالات و درخواست های مسافران پاسخ خواهیم داد.

ویزای-نمایشگاهی
ویزای-نمایشگاهی
ویزای-نمایشگاهی

به چه مدارکی نیاز دارید؟

در زمان مراجعه به ژیوار به منظور دریافت ویزای نمایشگاهی باید این موارد را به کارمند بخش ویزا ارائه دهید. تا در کمترین زمان ممکن ویزا به دستتان برسد. برای ویزای نمایشگاهی علاوه بر مدارک عمومی زیر، به مدارک دیگری نیاز دارید که در پائین برایتان ذکر میکنیم.

 • اصل پاسپورت با حداقل دو صفحه سفید
 • فرم ویزا که توسط متخصص ویزا پر میشود
 • دو قطعه عکس با ابعاد 3.5 در 4.5 با پس زمینه سفید.
 • کپی همه ویزاهایی که شخص در پاسپورت خود دارد.

متقاضیان ویزای نمایشگاهی در ایران باید مدارکی که در پائین ذکر میکنیم را نیز ارائه دهند:

 • اصل و کپی بلیط ورودی نمایشگاه
 • بلیط دیجیتال
 • اصل و کپی دعوتنامه  برگزار کننده نمایشگاه که عضو شنگن است.

در غیر اینصورت باید مدارکی ارائه دهید که نشان میدهد شما با این نمایشگاه ارتباط کاری دارید. مانند جواز کسب یا گواهی تحصیلی، فیش حقوقی، کارت بازرگانی…

 • ارائه معرفی نامه از انجمن ها، اتحادیه ها، اتاق های بازرگانی و یا هر سازمان مربوطه که خطاب به سفارت آلمان. یا شرکت های نماینده نمایشگاه های آلمان باشد.
 •  تأییدیه رزرو بلیط هواپیما.
 • تاییدیه رزرو هتل از آلمان که روی سر برگ هتل امضا وجود داشته باشد.
 • اگر رزرو هتل از طریق ایمیل باشد. آنهایی که از طریق اتاق بازرگانی ایران و آلمان با مهر اتاق اخذ شده باشد قابل قبول است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به ویزای شنگن  مراجعه کنید.

تمام سوالات خود را در زمینه ویزای نمایشگاهی با ما درمیان بگذارید.

پولتان را هدر ندهید!

برای اینکه درخواست ویزای نمایشگاهی آلمان شما رد نشود و هزینه تان هدر نرود این موارد را به خاطر داشته باشید. در صورت وجود شرایط زیر ویزای شما ریجکت نمی شود:

 • درخواست ویزا را حداکثر سه ماه قبلتر از برگزاری نمایشگاه ارائه دهید.
 • فرم نمایشگاه بادقت تمام توسط متخصص ویزا پر میشود. شما باید آن را با دقت مطالعه کنید و امضا نمایید.
 • پاسپورتتان هم که باید طبق روال همه ویزاها دارای حداقل شش ماه انقضا باشد.
 • البته باید حتما دو صفحه سفید نیز داشته باشد. عکسی که برای ارائه در نظر گرفته اید، باید حداکثر مربوط به شش ماه گذشته باشد.
 • باید مدارکی ارائه دهید که به راحتی نشان میدهد به وطن بازخواهید گشت.
 • این مدارک میتواند اسناد املاک، سهام و… باشد. مدارکی که نشان میدهد در طول مدت نمایشگاه میتوانید از خودتان حمایت مالی کنید.
ویزای-نمایشگاهی
نمایشگاه های سالانه شکلات اروپا

دعوتنامه نمایشگاهی دارید؟

دعوتنامه نمایشگاهی را بیشتر بشناسیم:

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که به نمایشگاه بروید. میتوانید از برگزار کنندگان آن بخواهید تا برای شما دعوتنامه ارسال کنند.

البته در نظر بگیرید که باید نمایشگاه با حوزه فعالیتی شما مطابقت داشته باشد.

اگر دعوتنامه برای شرکت در نمایشگاه داشتید کارتان بسیار ساده تر میشود.

این دعوتنامه باید یک ماه قبل از برگزاری نمایشگاه به دست شما برسد.

شخصی که برای شما دعوتنامه میفرستد باید از حوزه شنگن باشد.

ضمنا یا برگزار کننده نمایشگاه باشد و یا اینکه از غرفه داران نمایشگاه باشد.

ویزای نمایشگاهی با ویزای شینگن چه تفاوتی دارد؟

در ویزای نمایشگاهی شما اجازه خارج شدن از کشور برگزار کننده نمایشگاه را ندارید. اما با داشتن ویزای شنگن میتوانید به 26 کشور عضو پیمان شینگن سفر کنید. گرفتن ویزای نمایشگاهی برای مسافران به مراتب از گرفتن ویزای شینگن آسان تر است. زیرا هم جمع آوری مدارک ساده تر صورت میگرد و هم خیلی زودتر به ویزا دست خواهید یافت.

جمهوری فدرال آلمان با شما صحبت میکند!

آلمان با  داشتن دو سوم رویدادهای پیشرو در جهان در زمینه تجارت ، مکان شماره یک جهان برای نمایشگاه های تجاری است. این کشور سالانه میزبان بیش از 100،000 نفرخارجی است که تنها با هدف بازدید از نمایشگاه ها  وارد آلمان  می شوند ، در حالی که بیش از 20،000 نفر دیگر به عنوان غرفه دار در نمایشگاه وارد کشور می شوند. متأسفانه ، در حالی که تعداد قابل توجهی از این افراد برای حضور در یک نمایشگاه تجاری یا نمایشگاه ، نیازی به اخذ هر نوع مجوز ندارند ، شهروندان از بیش از دو سوم کشورهای جهان نیاز به اخذ ویزای نمایشگاهی دارند. اگر مایل هستید در یک نمایشگاه تجاری بعنوان یک شرکت کننده یا یک بازدید کننده شرکت کنید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از خود بپرسید: آیا من به نمایشگاه های آلمان نیاز دارم؟ پاسخ به این سؤال ساده است. اگر به یکی از 62 کشور تحت برنامه ویزا تعلق دارید ، اتباع آن کشور برای ورود به آلمان به ویزا احتیاج ندارند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بلیط های خود را خریداری کنید و در برنامه هایی که برای آن برنامه ریزی کرده اید شرکت کنید. از طرف دیگر ، اگر شما شهروند یک کشور جهان سوم باشید که شهروندان آن هیچ توافقی مبنی بر لغو رژیم ویزا برقرار نکرده اند ، باید برای دستیابی به ویزای نمایشگاهی و نمایشگاه آلمان ، تمام مراحل را طی کنید. که شامل جمع آوری مدارک مورد نیاز ، شرکت در مصاحبه و پرداخت هزینه نیز می باشد. برای مطالعه بیشتر درباره این مطلب از زبان وب سایت مرجع ویزای آلمان میتوانید به این لینک GERMANY VISA مراجعه کنید.

ویزای نمایشگاهی را سریع تر دریافت کنید

در مورد مدت زمانی که روند اخذ ویزای نمایشگاهی طول میکشد، باید گفت که معمولا دو هفته الی سه هفته زمان نیاز است، با این حال ممکن است که تا یک ماه هم طول بکشد، در اینصورت پیشنهاد میکنم برای دریافت ویزای نمایشگاهی دو ماه زودتر اقدام به اخذ ویزا کنید، که در صورت نیاز به مدارک بیشتر، بازه زمانی مناسبی برای تحویل مجدد مدارک داشته باشید. ویزای نمایشگاهی نیز مانند ویزای شنگن به مدارکی نیاز دارد که در بالا برای شما مطرح کرده ام، با این حال در صورت داشتن هرگونه سوال، در پایان برگه برای ما سوالاتتان را درج کنید تا در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ دهیم.

عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و تخفیف‌های هیجان‌انگیز ما مطلع شوید.