ژیوارنامه

5 صنعت مهم مجارستان

صنایع-مجارستان

5 صنعت مهم مجارستان را بشناسید

1- صنایع غذایی

اگرچه سهم مواد غذایی در تولید صنعت مجارستان طی یک دهه گذشته کاهش یافته است، اما همچنان یکی از مهمترین زیر بخش های اقتصاد مجارستان است. این کشور در زمینه صنایع غذایی در سال 2011، برای 124000  نفر اشتغال زایی کرده است.

درآمد حاصل از صادرات مواد غذایی برای تراز تجاری کلی مجارستان بسیار مهم است. این کشور تنها صادرکننده خالص محصولات کشاورزی و مواد غذایی در منطقه CEE است.

 این صنعت 6٪ از صادرات کشور را تشکلیل می‌دهد.

 بیشتر شرکتهای صنایع غذایی در مجارستان، (بیش از 85٪) شرکتهای خرد هستند که کمتر از 10 نفر در آنها مشغول به فعالیت هستند.

 CEE  =  Central and Eastern Europe = اروپای مرکزی و شرقی

صنایع-مجارستان

2- فناوری اطلاعات و ارتباطات

بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات 10٪ از کل تولید ناخالص داخلی مجارستان را تشکیل می دهد و بیش از 100000 نفر را درگیر اشتغال می کند.

 بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات مجارستان طی چند سال اخیر با رشد سریع ارتباطات، برون سپاری فناوری اطلاعات، خدمات IT و تولید نرم افزار و سخت افزار، به سرعت رشد کرده و منطقه را در زمینه مونتاژ رایانه و تولید تجهیزات ارتباطی تبدیل کرده است.

تولید سخت افزار  NOKIA در Komárom بسیار قوی است.

 اکثر شرکتهای بزرگ نرم افزاری در بوداپست قرار دارند. صنعت مجارستان در زمینه فناوری اطلاعات در جهان زبان زد است.

تحقیق و توسعه مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات بیش از یک چهارم از کل هزینه های تحقیق و توسعه را به خود اختصاص می‌دهد.

 مجارستان به یک محرک منطقه ای برای توسعه نرم افزار، از جمله نرم افزار کنترل فرآیند، برنامه های بازی و فناوری اطلاعات جغرافیایی با تمرکز روی سیستم های ناوبری تبدیل شده است.

 توسعه دهندگان نرم افزار مجارستان در چندین زمینه از جمله محافظت از ویروس، بیوانفورماتیک و امنیت فناوری اطلاعات در سطح بین المللی موفق هستند.

 حضور و عملکرد موفقیت آمیز شرکت هایی مانند اریکسون ، اوراکل و Gameloft نشانه‌هایی دیگر از کیفیت بالای فناوری اطلاعات در مجارستان نشان می دهد.

ژِیوار سفیر نوین

3- داروسازی و فناوری پزشکی

صنعت داروسازی مجارستان از مؤثرترین و موفق‌ترین بخش‌های اقتصاد مجارستان است. این کشور با داشتن پیشرفته ترین بخش‌های داروسازی و بیوتکنولوژی در اروپای مرکزی و شرقی، به پایگاهی ایده آل برای شرکت های علوم تجربی تبدیل شده است.

صادرات دارویی مجارستان در سال 2011 به 3.93 میلیارد دلار رسیده است.

این بخش به طور مستقیم برای 15000 نفر شغل ایجاد کرده است.

صنایع-مجارستان
صنایع-فرانسه

4- الکترونیک

صنعت الکترونیک یکی از بزرگترین بخشهای صنعتی مجارستان است که 22٪ از کل تولیدات مجارستان را به خود اختصاص داده است. این کشور بزرگترین تولید کننده لوازم الکترونیکی در منطقه CEE است و 26٪ از کل تولیدات منطقه ای را تأمین می کند. حدود 112،000 نفر در این بخش شاغل هستند.

5- خودرو

خودرو یکی از صنایع اصلی مجارستان است و تقریباً 21٪ از کل صادرات را دربرگرفته است. بیش از 600 شرکت و 100000 نفر در این بخش فعال هستند. چهار تولید کننده تجهیزات اصلی اتومبیل، دارای امکانات تولیدی در کشور هستند: سوزوکی، آئودی، اوپل و دایملر.

 تولید اتومبیل های مرسدس بنز از مارس 2012 در  Kecskemét (کِچکِمیت: یک شهر در مجارستان است) آغاز شد.

 آئودی از سال 2008 در حال گسترش است تا علاوه بر مونتاژ اتومبیل، دومین کارخانه بزرگ موتور جهان در شهر Győr و یک مرکز تحقیق و توسعه را نیز تأسیس کند.

 شرکتهای خودروسازی کوچک ​​محلی نیز به عنوان شرکای پایدار و استراتژیک، تولیدکنندگان خودروهای داخلی و اروپای غربی به تأمین کنندگان ردیف 1 تبدیل شده اند. همکاری بین نمایندگان بخش خودرو و مؤسسات آموزشی و دانشگاهی بسیار قوی است و بر تحقیق و توسعه اقتصاد متمرکز است.

اگر نکته ای می‌دانید که در راهنمای کوچک ما نیست، لطفاً در پایان برگه در قسمت دیدگاه ها برای ما درج نمایید.

ژِیوار سفیر نوین، مجری مستقیم تور های اروپا

صنایع-مجارستان

1 نظر در “5 صنعت مهم مجارستان

  1. […] 5 صنعت مهم مجارستان آشنا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.