ژیوارنامه

نگاهی به مشاهیر آلمان

مشاهیر-آلمان

مشاهیر آلمان در یک نگاه

در این مقاله سعی بر آن شده است که بیوگرافی مطرح ترین افراد را درج نماییم. در بروز‌‌‌‌رسانی های بعدی مشاهیر آلمان را بسط خواهیم داد و با این افراد بیشتر آشنا خواهید شد.

آنچه خواهید خواند :

  • فیزیکدان: آلبرت انیشتین
  • فیلسوف: فردریک نیچه
  • آهنگ ساز: بتهوون
  • سیاست مدار: آنگلا مرکل
  • ورزشکار: مایکل شوماخر
  • نویسنده: هرمان هسه

ژِیوار سفیر نوین

 زندگی فیزیکدان آلمانی، آلبرت انیشتین

انیشتین در اولم، در وورتمبرگ،(Ulm, in Württemberg) در 14 مارس 1879 به دنیا آمد. شش هفته بعد خانواده او به مونیخ نقل مکان کردند، جایی که بعداً او تحصیلات خود را در Luitpold  آغاز کرد. بعداً به ایتالیا نقل مکان کردند و آلبرت تحصیلات خود را در آرائو سوئیس ادامه داد و در سال 1896 وارد مدرسه پلی تکنیک فدرال سوئیس در زوریخ شد تا به عنوان معلم فیزیک و ریاضیات تربیت شود. در سال 1901، سالی که دیپلم خود را گرفت، تابعیت سوئیس را به دست آورد و چون قادر به یافتن پست تدریس نبود، به عنوان دستیار فنی در دفتر ثبت اختراع سوئیس پذیرفته شد. در سال 1905 مدرک دکترای خود را گرفت.

10 مورد جالب از انیشتین که باید بدانید.

مشاهیر-آلمان

مغز انیشتین- هنوز هم تحت آزمایش‌های متفاوت قرار دارد تا شاید انسان بتواند منشأ نبوغ او را پیدا کند.

مشاهیر-آلمان

مجری مستقیم تور اروپا

پس از جنگ جهانی دوم، انیشتین شخصیت برجسته جهانی بود.

نظریات انیشتین به ناچار منجر به سکونت وی در تنهایی فکری شد و برای آرامش، موسیقی نقش مهمی در زندگی وی داشت. او در سال 1903 با میلوا ماریک ازدواج کرد و آنها یک دختر و دو پسر داشتند. ازدواج آنها در سال 1919 منحل شد و در همان سال با دختر عموی خود، السا لوونتال، که در سال 1936 درگذشت، ازدواج کرد. سرانجام البرت انیشتین در 18 آوریل 1955 در پرینستو، نیوجرسی درگذشت.

فیلسوف آلمانی، فردریک نیچه که بود؟

فردریک نیچه در کارنامه درخشان اما نسبتاً مختصر خود، آثار مهم فلسفی متعددی را منتشر کرد. در دهه اخیر زندگی خود، دچار جنون شد و در 25 آگوست 1900 درگذشت. نوشته‌های وی درباره فردیت و اخلاق در تمدن معاصر تأثیر بسیاری بر متفکران و نویسندگان اصلی قرن بیستم گذاشت.

جنون نیچه از کجا به وجود آمد؟

نیچه در سال 1889 در حالی که در تورین ایتالیا زندگی می کرد، دچار فروپاشی شد. دهه آخر عمر وی در وضعیت ناتوانی ذهنی سپری شد.

دلیل جنون وی هنوز ناشناخته است.

اگر چه مورخان آن را علل مختلفی از سفلیس، بیماری ارثی مغزی، تومور و استفاده بیش از حد از داروهای آرام بخش نسبت داده اند.

در نهایت نیچه در 25 اوت 1900 در ویمار درگذشت.

مشاهیر-آلمان

تولد جنجالی آهنگ سازمعروف آلمانی، بتهوون چگونه بود؟

بتهوون در 16 دسامبر سال 1770 یا 1772 در شهر بن واقع در کلن، متولد شد. اگر چه تاریخ دقیق تولد وی نامشخص است، اما بتهوون در 17 دسامبر 1770 غسل تعمید یافت.

 به عنوان یک قانون و عرف، نوزادان در آن زمان در طی 24 ساعت تولد تعمید می‌یافتند، بنابراین 16 دسامبر محتمل ترین روز تولد وی است.

با این حال، خود بتهوون به اشتباه اعتقاد داشت كه او دو سال بعد، یعنی در سال 1772 به دنیا آمد، و او سرسختانه اصرار كرد تا در تاریخ نادرست حتی هنگام تهیه برگه های رسمی كه فراتر از هرگونه تردید معقول است، اثبات كند كه 1772 سال تولد واقعی او بوده است.

موزه بتهوون | خانه موسیقی‌دان معروف که به یک موزه باشکوه تبدیل شد

کودک آزاری در خانواده بتهوون

مادرش زنی، مهربان و کاملاً با اخلاق بود. پدر بتهوون، خواننده ساده در دادگاه بود. دو برادر کوچکتر از خودش داشت. کودکی بتهوون بسیار سخت می‌گذشت.

او روزانه شلاق می‌خورد و به خاطر اینکه بیشتر تمرین کند، از خواب محروم می‌شد و در انبار زندانی می‌گشت. همه این بلاها از جانب پدرش به سرش می‌آمد.

او می‌خواست که بتهوون نزد خودش در دادگاه به جایگاهی برسد.

اسرار جالب از زندگی بتهوون را بدانید

به دلایل مختلفی که شامل عدم اعتماد هب نفس و ظاهر بد جسمی بود، بتهوون هرگز ازدواج نکرد و فرزندی نداشت.

با این حال، او به شدت دوست داشت با یک زن متاهل به نام آنتونی برنتانو ازدواج کند!!!

در طول دو روز در ژوئیه سال 1812، بتهوون نامه عاشقانه طولانی و زیبایی را نوشت که هرگز ارسال نکرد.

در سن 56 سالگی به خواب ابدی فرو رفت و کالبد شکافی جسد وی نشان از ناشنوایی داد و همچنین در قطعه ای از جمجه باقی مانده از بتهوون آثاری از سرب یا شاید هم مصمومیت با سرب مشاهده شده است.

این راز همچنان باقی مانده است.

آیا بتهوون خود کشی کرد؟

آیا کسی بتهوون را به قتل رساند؟

آیا به صورت طبیعی از این دنیا دست کشید؟

اولین آهنگ بتهوون کی منتشر شد؟

در سن 12 سالگی اولین آهنگ بتهوون منتشر شد.

تا سال 1784 حال پدر بتهوون وخیم تر شد و صدای او رو به زوال گذاشت، پدر بتهوون دیگر نتوانست از خانواده خود حمایت كند، و بتهوون رسماً خواستار انتصاب رسمی خودش به عنوان دستیار در دیوان دادگاه شد. با وجود سن کم، درخواست او پذیرفته شد و بتهوون با حقوق سالانه متوسط ​​150 فلورین در دادگاه پذیرفته شد. بتهوون برای یادگیری بیشتر موسیقی به وین رفت به این امید که موتزارت را ملاقات کند.

اما هیچ وقت این اتفاق نیافتاد. بتهوون با جدیت تمام کار خود را درعرصه موسیقی دنبال کرد و به شهرتی رسید که بعد از گذشت سالها هنوز هم شناخته شده است.

 زندگی قوی ترین زن جهان، آنگلا مرکل

رهبر پرجمعیت ترین و قدرتمندترین کشور اروپایی

والدین مرکل، هورست و هرلند کسنر، در هامبورگ ازدواج کردند. پدرش دانشجوی الهیات بود و مادرش معلم لاتین بود.

پس از اتمام تحصیلات، پدر وی یک جایگاه کشیشی در کویتزو، را بدست آورد، و خانواده فقط چند هفته پس از تولد مرکل به آلمان شرقی- جمهوری دموکراتیک آلمان- نقل مکان کردند.

در سال 1957 آنها دوباره به تمپلین رفتند، جایی که مرکل دبیرستان را در سال 1973 به پایان رساند.

بعداً در همان سال به لایپزیگ رفت تا در دانشگاه کارل مارکس به تحصیل فیزیک بپردازد.

روحیه سیاسی مرکل چطور شکل گرفت؟

همانطور که برای بیشتر کودکانی که در جمهوری دمکراتیک آلمان در حال رشد بودند، اتفاق افتاد، مرکل در سازمان های جوانان ایالتی شرکت می‌کرد.

او عضو پیشگامان جوان (از سال 1962) و جوانان آزاد آلمان (از 1968) بود. درگیری وی با جوانان آلمانی آزاد باعث جنجال و اعتراض شده بود، زیرا برخی از همکاران سابقش از انستیتوی مرکزی شیمی- فیزیک ادعا می‌کردند که وی به عنوان دبیر تحریک و تبلیغات در این مؤسسه فعالیت می کند، هرچند که مرکل معتقد است که  یک مسئولیت فرهنگی را برعهده دارد.

مشاهیر-آلمان

 زندگی مشترک مرکل

در دانشگاه لایپزیگ با همسر اول خود، هم دانشجوی خودش، اولریش مرکل ملاقات کرد و این دو در سال 1977 ازدواج کردند. مرکل پس از کسب مدرک دیپلم در سال 1978، به عنوان عضوی از دانشکده، در انستیتوی مرکزی شیمی- فیزیک شروع به فعالیت کرد.

در سال 1982 مرکل و همسرش طلاق گرفتند، اگرچه  مرکل نام خانوادگی همسرش را حفظ کرد.

در سال 1986 با پایان نامه ای در مورد شیمی کوانتومی مدرک دکتری را دریافت کرد.

اولین زنی که تا این حد در دنیای سیاست ترقی داشته است

پس از سقوط برلین در سال 1989، مرکل در فوریه 1990 به حزب تازه تاسیس بیداری دموکراتیک و به سخنگوی مطبوعات این حزب پیوست.

سبک مدیریت مرکل با عمل گرایی توصیف شده است، گرچه منتقدین رویکرد او را عدم حضور موضع  و ایدئولوژی روشن رد کرده اند.

پس از رویدادهای سیاسی بسیاری که آلمان در حال دست و پنجه نرم کردن با آنها بود، سرانجام در 22 نوامبر 2005، مرکل به عنوان مقام صدر اعظم منصوب شد و به عنوان اولین زن و اولین آلمانی شرقی و در سن 51 سالگی ، جوانترین فردی که تا به امروز صدر اعظم بوده است را بدست آورد.

مشاهیر-آلمان
مشاهیر-آلمان

مایکل شوماخر را جزئی تر بشناسیم

مایکل شوماخر متولد 3 ژانویه سال 1969 در هارت-هرمیلهایم، سالها یک راننده فوق العاده موفق فرمول 1 بود. که برای فراری مسابقه می‌داد. در سال 2006 اما او به طور کلی شغل خود را تغییر داد و از کار خود بازنشسته شد. شوماخر در حال حاضراز  وقت آزاد با فرزندان خود از بازی فوتبال و اسب سواری لذت می برد.

او بسیاری از ثروت خود را صرف امور خیریه می کند.

وی پس از زلزله هند در سال 2004، 10 میلیون دلار برای امداد رسانی اهدا کرد.

گرچه والدینش از وضعیت مالی خوبی برخوردار نبودند، اما همه تلاش خود را برای حمایت از او از نظر مالی و عاطفی انجام دادند.

آغاز سرعت شوماخر

شوماخر در سن 14 سالگی استعدادی ذاتی برای مسابقه نشان داد وی در مسابقات قهرمانی بیشمار جوانی به رقابت پرداخت و برنده شد.

در سن 22 سالگی، او توانایی خود را ثابت کرده بود و توسط تیم مسابقه “جردن گرند پری” مورد توجه قرار گرفت، تا در مسابقات معتبر “فرمول یک” به رقابت بپردازد.

تقریباً 15 سال، او در مسابقات قهرمانی شرکت کرد و در این مسابقات درخشید.

او با مارک های بزرگی مانند “بنتون”، “مرسدس” و “فراری” همکاری کرد. او بیش از ده سال چهره “فراری” بود. او هفت بار قهرمان “فرمول یک” شد.

تقریباً در همه مسابقات در هر فصل امتیازات بالایی را کسب می کرد.

 آسیب دیدن شوماخر

در سال 2013، شوماخر هنگام اسکی دچار مصدومیت سر شد که منجر به فلج و از دست رفتن حافظه‌اش شد. وی به مدت شش ماه در یک اغماء پزشکی قرار گرفت. بعد از آن رو به بهبودی نهاد و وضعیت خوبی پیدا کرد.

مشاهیر-آلمان

لحظه صدمه دیدن شوماخر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.