ژیوارنامه

معرفی اینسبروک | جاذبه‌های گردشگری این شهر در اتریش

آشنایی با اینسبروک اتریش

پنجمین شهر بزرگ اتریش ، اینسبروک پایتخت تیرول در میان کوه های آلپ است که ترکیبی زیبا از فرهنگ، تاریخ و طبیعت را به نمایش گذاشته است.

اینسبروک از نظر آب و هوایی

در این شهر آب و هوای مرطوب قاره ای حاکم است. فصل بهار بسیار کوتاه است و هوا خیلی زود گرم می شود و برخلاف آن در زمستان آب و هوا بسیار برفی و سرد است.

تولیدات اینسبروک

در اینجا کفش، آلات موسیقی، لباس و منسوجات تولید می شود و فرآوری مواد غذایی و چوب و فلزکاری رایج است.
در اواخر قرن بیستم، تاسیس چندین شرکت تولید تجهیزات الکتریکی در سطح شهر صورت گرفت.

محبوبیت اینسبروک در ورزش

این شهر جزو محبوب ترین مناطق درمانی و تفریحی و مرکز ورزش های زمستانی در اروپای مرکزی می باشد.

اینسبروک در بین کوه های مرتفع قرار گرفته و همین باعث شده مکانی بسیار مناسب برای کوهنوردی، اسکی و پرش با اسکی در زمستان باشد.

چندین اقامتگاه برای استراحت اسکی بازان نیز در اطراف وجود دارد که توسط تله کابین و آسانسور دسترسی به آنها ممکن است.

حتی در سال های ۱۹۶۴ و ۱۹۷۶ بازی های زمستانی المپیک در اینجا برگزار شد و هر ساله یکی از چهار مسابقه پرش با اسکی مسابقات هیلز در اینجا برپا می شود.

دانشگاه های اینسبروک

این شهر برای تحصیل نیز مناسب است و چندین کالج و دانشگاه محلی دارد. قدیمی ترین مدرسه دستور زبان اتریش در این منطقه در سال ۱۵۶۲ تاسیس گردید.

دانشگاه پزشکی اینسبروک و دانشگاه علوم کاربردی مرکز مدیریت mci شهرت زیادی دارند.

جاذبه های گردشگری اینسبروک

اینسبروک از لحاظ توریستی محبوبیت و شهرت زیادی دارد و هر ساله رویدادهای زیادی مثل رقص تابستان، جشن سال نو، نمایشگاه کریسمس و جشنواره موسیقی در این شهر برپا می شود.

۱_کاخ قدیمی هوفبرگ که در قرن پانزدهم ساخته شده و در چندین قرن بعد با سبک های روکوکو و باروک مرمت گردید. در این کاخ یک تالار بزرگ قرار دارد که با رنگ های طلایی و سفید و سنگ مرمر مزین شده و پرتره های خانواده های سلطنتی دیده می شود.

۲_کلیسای محلی ویلتن و کلیسای باسیلیکا که با گچ بری های زیبا به شدت بنای چشمگیری شده است.

۳_کلیسای جامع اینسبروک یا سن جیمز که یک نماد بزرگ مذهبی به شمار می آید. این کلیسا با داشتن گنبد مرتفع و برج های دو قلوی ضلع جنوبی شهرت زیادی پیدا کرده است.

۴_کلیسای هوف کرشه با سبک معماری گوتیک طرفداران زیادی دارد و مهمترین قسمت آن موزه امپراتور ماکسیمیلیان اول در قرن شانزدهم است و زیباترین مورد باقیمانده از رنسانس آلمان می باشد.

۵_خیابان باشکوه ماریا ترزین که خانه های متعلق به قرن هفدهم و هجدهم و مغازه های زیادی در آن قرار گرفته اند.

۶_اگر به اینسبروک سفر کردید ، قدم زدن در کنار رودخانه River Inn را از دست ندهید و از طبیعت زیبای این منطقه و کافه های آن استفاده کنید.

۷_قلعه آلپنزو متعلق به قرن پانزدهم که طیف وسیعی از پرندگان، پستانداران، خزندگان در این باغ زندگی می کنند. این مکان بسیار موردتوجه جانورشناسان قرار می گیردو بیشتر از ۲۰۰۰ حیوان در این منطقه یافت می شود.

اینسبروک اتریش

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.