مجله فرانسه

لاتین کوآرتر یا محله لاتین | محله ای زیبا ، دیدنی و تاریخی در قلب پاریس

محله لاتین پاریس (لاتین کوآرتر) ترکیبی زیبا از تناقضات است بااینکه مدرن تازه هست، اما همچنین تاریخی و مبهم می‌باشد. در این محله می‌توانید از شب‌زنده‌داری پاریسی لذت ببرید و همچنین می‌توانید از سردابی که شخصیت‌های برجسته تاریخ فرانسه در آن دفن شده‌اند دیدن کنید. برای رفتن به فرانسه و دین این محله زیبا باید از طریق تور فرانسه اقدام کنید.

این منطقه پنجم پاریس تقریباً در مرکز شهر در ساحل چپ رود سن قرار دارد. شاید این موضوع باعث جذابیت این منطقه برای مردم محلی، دانشجویان و گردشگران شود. لاتین کوآرتر احتمالاً محله‌ای است که دوست داشته باشید بیشترین زمان را در آن سپری کنید مانند اکثر محله‌های پاریس، کل منطقه یک کتاب‌باز از تاریخ است. شما باید در سفر خود به پاریس از محله لاتین بگذرید.

عظمت مقبره پانتئون که شما را شگفت زده خواهد کرد

درگذشته این سرداب عظیم نئوکلاسیک درواقع به‌عنوان یک معبد تلقی می‌شد. در سال 1757، معمار فرانسوی ژاک ژرمن سوفلو در ابتدا این سازه را به‌عنوان کلیسای سنت ژنویو طراحی کرد؛ اما در طول انقلاب فرانسه، پانتئون به مکانی تبدیل شد تا مردان و زنان بزرگ فرانسوی مانند ماری کوری، ولتر، روسو و الکساندر دوما و اسامی قابل‌توجهی در پانتئون استراحت کنند.

 لاتین کوآرتر یا محله لاتین | محله ای زیبا ، دیدنی و تاریخی در قلب پاریس

لاتین کوآرتر یا محله لاتین | محله ای زیبا ، دیدنی و تاریخی در قلب پاریس

به‌جز اینکه پانتئون یک بنای تاریخی به‌عنوان یادبود است، گنبد بلند آن، ستون‌های کورینتیوس و سردر مثلثی آن هنوز اعتبار و لطف معماری رومی را به شما نشان می‌دهد. در داخل آن، موزاییک‌ها و نقاشی‌هایی را خواهید دید که تاریخ فرانسه را به تصویر می‌کشند.

مسجد بزرگ پاریس در محله لاتین (لاتین کوآرتر)

یکی دیگر از مکان‌های دیدنی، Grande Mosquée de Paris است که با ایستگاه مترو Place Monge در خط 7 و کمی پیاده‌روی می‌توانید به آنجا برسید. این عبادتگاه زیبا در دهه 1920 ساخته‌شده و از بازدیدکنندگان استقبال می‌کند تا معماری مورایی آن را از نزدیک ببیند و از آن لذت ببرند.

حیاط و چشمه کاشی‌کاری شده‌ای که در این مسجد قرار دارند خیلی زیبا هستند، اما نباید در فصل زمستان به این مسجد بروید چون چشمه آن خشک است و هیچ لذتی از آن نمی‌برید. شما باید در فصل تابستان به آنجا بروید تا مسجد را در تمام شکوه خود ببینید. همچنین باید از رستوران مسجد دیدن کنید، ورودی برای اکثر بزرگ‌سالان 3 یورو است،

باغ های زیبا و خرابه های رومی باشکوه

Jardin des Plantes یا “باغ گیاهان” یک باغ گیاه‌شناسی محلی است که به‌عنوان اصلی‌ترین قسمت سبز در محله لاتین وجود دارد. این باغ بیش از 6 هکتار وسعت دارد و 400 سال بخشی از چشم‌انداز شهر بوده است. Jardin des Plante همچنین دارای یک باغ‌وحش با ورودی پولی است، اما اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید حیوانات را در خارج از باغ‌وحش در منطقه عمومی رایگان مشاهده کنید.

آیا محله لاتین در پاریس امنیت دارد؟

محله لاتین برای گردشگران امنیت بسیار بالایی دارد. این منطقه در تمام ساعات مملو از دانش آموزان، مردم محلی و گردشگران است. بااین‌حال، ازآنجاکه پاریس یک شهر بزرگ است، باید مراقب تلفن همراه و کیف پول یا کیف خود باشید.

باغ های زیبا و خرابه های رومی باشکوه

باغ های زیبا و خرابه های رومی باشکوه

چرا به این منطقه محله لاتین می‌گویند؟

ابتدا، باید بدانید که این محله از بسیاری از کشورها قدیمی‌تر است و به قرون‌وسطی برمی‌گردد. محله لاتین قرن‌ها مرکز آموزش بوده است. این‌یک منطقه دانشگاهی بود که معلمان و دانش آموزان تا سال 1789 به زبان لاتین صحبت می‌کردند، ازاین‌رو نام آن محله لاتین یا به زبان فرانسوی، “لاتین چهارم” بود.

محله ای زیبا ، دیدنی و تاریخی در قلب پاریس

محله ای زیبا ، دیدنی و تاریخی در قلب پاریس

این منطقه امروزه به‌عنوان محله دانشجویی باقی‌مانده است و محل اصلی دانشگاه سوربن، قدیمی‌ترین دانشگاه فرانسه است. در طول این سال‌ها، محله جنبش‌های فکری و فلسفی متفاوتی را از مطالعات الهیاتی در سوربن تا موج اگزیستانسیالیسم در دهه‌های 1940 و 50 در خود جای‌داده است.

محله لاتین در پاریس چگونه است؟

محله لاتین، پر از خیابان‌های سنگ‌فرش، متحدان پرپیچ‌وخم تپه‌ای و جاده‌های عابر پیاده است که در شب روشن می‌شوند. شما می‌توانید صدای ملایم کلوپ‌های جاز، مانند Caveau de la Huchette، در میان کلوپ‌های پاپ بلندتر را بشنوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.