ژیوارنامه

مومباسا | جاذبه‌های دیدنی مومباسا، کنیا

جاذبه‌های گردشگری مومباسا

مومباسا دومین شهر بزرگ کنیا پس از نایروبی است که به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، موردتوجه بسیاری از گردشگرها می‌باشد. این مرکز گردشگری بین‌المللی درواقع جزیره‌ای است که توسط پل‌ها و کشتی‌ها به ساحل کنیا متصل می‌شود. سالانه افراد زیادی برای تفریح و تماشای جاذبه های گردشگری مومباسا به این منطقه سفر می‌کنند. در این مقاله سعی ما بر این است که شما را با چند مورد از این جاذبه‌های گردشگری آشنا کنیم. تور کنیا شما را به مومباسا نزدیک‌تر خواهد کرد.

1. قلعه عیسی مسیح

قلعه عیسی مسیح که در سال‌های 1593 تا 1596 توسط پرتغالی‌ها ساخته‌شده است، از جمله میراث جهانی یونسکو و یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری مومباسا به‌حساب می‌آید. یک معمار ایتالیایی به نام کایراتی این قلعه زیبا را طراحی کرده است که نمایانگر معماری نظامی بی‌نظیر پرتغالی‌ها در قرن شانزدهم می‌باشد.

در درون این قلعه موزه‌ای بسیار زیبا قرار دارد که شامل مجموعه وسیعی از سفال‌ها و سرامیک‌ها است که فرهنگ غنی این منطقه را به‌خوبی نشان می‌دهد. در داخل محوطه این قلعه بزرگ، سنگرها و ساختمان‌های ویران‌شده فراوانی ازجمله خانه عمانی وجود دارد.

برای آشنایی جاذبه‌های طبیعی و بکر نایروبی این مقاله را بخوانید.

جاذبه‌های گردشگری مومباسا

2. پارک هالر

پارک هالر از دیگر جاذبه های گردشگری مومباسا است که بسیار مورد استقبال دوستداران حیوانات و محیط‌ زیست قرارگرفته است. دکتر رنه هالر معادن سنگ‌آهک متروکه را در این منطقه به یک اکوسیستم و حیات‌وحش پر رونق تبدیل کرد. وی با افزایش میزان مواد معدنی خاک، پرورش پوشش گیاهی، کاشت درختان مختلف، ایجاد مزرعه پرورش ماهی، از یک معدن سنگ‌آهک، حیات‌وحشی زیبا به وجود آورده است.

بدین ترتیب، پارک هالر به‌سرعت به یکی از جاذبه‌های گردشگری مومباسا تبدیل شد. شما می‌توانید در این پارک انواع مختلفی از حیوانات نظیر زرافه‌ها، بوفالوهای کیپ، گورخرها، گاومیش‌ها، کروکدیل‌ها و اسب‌های آبی را مشاهده کنید. بیش از 160 گونه پرنده نیز از جمله پرندگان ریز جثه، پلیکان و لک‌لک در این پارک یافت می‌شوند.

جاذبه‌های گردشگری مومباسا

۳. پارک ملی دریایی مومباسا

ازجمله زیباترین جاذبه های گردشگری مومباسا است که شامل بستری از علف‌های دریای ساحل شنی و همچنین صخره‌های مرجانی حیرت‌انگیز می‌باشد. غواصی در اعماق این دریا تصاویری زیبا از حیوانات دریایی نظیر مارماهی‌ها، ماهی‌ها و اسب‌های دریایی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

4. شهر قدیمی در مومباسا

در جنوب شرقی جزیره، شهر قدیمی مومباسا قرار گرفته است که حاکی از روزهایی است که پرتغالی‌ها در این بندر مهم حکومت می‌کردند. معماری بی‌نظیر بناها و خانه‌ها در این شهر قدیمی کوچک و همچنین درها و بالکن‌های حکاکی و تزیین‌شده نشان‌دهنده فرهنگ و تاریخ این منطقه است. شما می‌توانید ساعت‌ها در میان کوچه‌ها قدم بزنید و از خرید عتیقه‌جات، روغن‌های معطر و ادویه‌جات این شهر لذت ببرید.

جاذبه‌های گردشگری مومباسا

5. عاج‌های مومباسا

ازجمله خاص‌ترین جاذبه های گردشگری مومباسا این عاج‌های سفیدرنگ هستند. عاج‌های مومباسا در سال ۱۹۵۲ به‌منظور بزرگداشت بازدید ملکه الیزابت از جزیره مومباسا ساخته‌شده‌اند .این عاج‌ها از جنس آلومینیوم می‌باشند. در این مکان مراکز تفریحی، بانک‌ها، مغازه‌ها و بازارهای زیادی وجود دارد.

جاذبه‌های گردشگری مومباسا

6. مرکز دهکده مامبا

این جاذبه گردشگری، بزرگترین مزرعه کروکدیل در آفریقای شرقی است. در اینجا می‌توانید با چرخه زندگی و رفتار این دوزیستان آشنا شوید. همچنین در مرکز دهکده مامبا که جزء بزرگترین جاذبه های گردشگری مومباسا است، می‌توانید اسب‌سواری را تجربه کنید و از آکواریوم گیاه‌شناسی دیدن کنید.

جاذبه‌های گردشگری مومباسا

7. ویرانه‌های گدی در مومباسا

ویرانه‌های گدی، جاذبه های گردشگری مومباسا در میان جنگل‌های بارانی و سرسبز هستند که جزء شهرهای باستانی عرب در امتداد ساحل شرقی آفریقا به‌حساب می‌آمدند. در میان این ویرانه‌ها شما می‌توانید بناهای تاریخی نظیر مسجد بزرگ، کاخی بلند، خانه‌های سنگی مرجانی و مقبره‌های ستونی را مشاهده کنید.

جاذبه‌های گردشگری دیگری نیز در این شهر وجود دارند که ازجمله آنها می‌توان به سواحل زیبای شمالی و جنوبی، اقامتگاه‌ها و پارک‌های ساحلی، کارگاه‌ها و مراکز فرهنگی، طبیعت و ساحل بکر این منطقه و… اشاره کرد.

جاذبه‌های گردشگری مومباسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.