ژیوارنامه

معرفی اشتوتگارت | نگاهی جالب به این شهر در آلمان

معرفی اشتوتگارت

 اشتوتگارت، شهر، پایتخت بادن-وورتمبرگ لند(ایالت)، در جنوب غربی آلمان، در کنار رودخانه نکار، در یک باغ تاکستانی و باغی جنگلی قرار دارد.

بین جنگل سیاه در غرب و کوه های آلپ سوآب در جنوب قرار دارد. در منطقه Bad Cannstatt(حومه شهر) شهرک های ماقبل تاریخ و یک قلعه رومی وجود داشته است. اما اشتوتگارت به عنوان مزرعه گلخانه ای در سال950 ایجاد شد.

یک صنعت شراب سازی توسعه یافت، و اشتوتگارت پس از عبور از شمار وورتمبرگ در قرن 13ام، در سال 1320 به اقامتگاه اصلی تبدیل شد. اشتوتگارت یک اتصال مهم ریلی در مسیر طبیعی اتصال رود دانوب با شمال رودخانه آلمان و رودخانه راین است.

این مرکز بزرگترین منطقه صنعتی در جنوب غربی آلمان است، و نمایشگاه ها و کنگره های مختلفی برگزار می کند. این کلانشهر محل مقرهای جهانی یا آلمانی برای تعدادی از شرکت های برجسته از جملهDaimler AGوPorscheاست.

صنعت خودرو در قلب بخش تولید محلی است. اما این منطقه هم چنین محل زندگی بسیاری از شرکت های مهندسی عمومی و برق و هم چنین شرکت هایی است که در زمینه انرژی پاک، رباتیک و فناوری پیل سوختی و لیزر فعالیت می کنند.

اشتوتگارت

جاذبه های دیدنی اشتوتگارت

اشتوتگارت دارای یک بندر است. این بندر در سال 1985 افتتاح شد و هم چنین به یک مرکز مهم خدمات تبدیل شده است. این شهر به عنوان یک مرکز انتشارات شناخته شده است و خانه تعدادی از شرکت های تبلیغاتی، بازاریابی و ارتباطی است.

یکی از بزرگترین کمون های تولید شراب (گروه هایی از پرورش دهندگانی که انگور خود را پردازش و توزیع به یک مکان مرکزی می رسانند) در آلمان، تجارت گسترده شراب و میوه دارد. اشتوتگارت هم چنین یک فرودگاه بین المللی دارد.

اشتوتگارت در معاصر

در طول جنگ جهانی دوم مرکز شهر تقریبا به طور کامل تخریب شد و شهر بازسازی شده ترکیبی از معماری مدرن و تاریخی دارد. بناهای تاریخی شامل قلعه قدیمی، محل سکونت موزه لندزموم؛ قصرجدید(کاخ روزنشتاین)، اکنون موزه تاریخی طبیعی است.

گوتیکLeonhardskirche، از نوع سالن؛ وکلیسای مشارکتی، یک کلیسای رومانتیک قرن 12ام به سبک گوتیک تکمیل شده است. خارج از مرکز شهر کاخ تنهایی در غرب و کاخ Hohenheim در جنوب قرار دارد که اکنون توسط دانشگاه هوهنهایم اشغال شده است.

از نمونه های معماری مدرن می توان به املاک وایسنهاف(1927)، تالارشهر(1956-1954)، برج تلویزیونی 633 فوت(193متر) و اشتوتگارت لیدرهال (سالن کنسرت وکنگره، ساخته شده در 1956-1954) اشاره کرد.

معرفی اشتوتگارت

مراکزعلمی فرهنگی در اشتوتگارت

اشتوتگارت مقر دانشگاه هوهنهایم(تاسیس1818)، دانشگاه اشتوتگارت(تاسیس1829) و موسسه مدیریت و فناوری اشتوتگارت(تاسیس 1998)است. این شهر شامل کالج های فناوری، تعدادی از مراکز تحقیقاتی معتبر و آکادمی های هنر، موسیقی و معماری است.

این نمایشگاه همچنین دارای گالری هنری دولتی(ساختمان اصلی قرن نوزدهم آن با افزودنی قابل توجه پست مدرنیست، گالری New State، طراحی شده توسط جیمز استرلینگ و افتتاح آن در سال 1984)، آرشیو، کتابخانه، رصدخانه، اپرا و باله و ویلهلما تقویت شده است.

باغ گیاه شناسی و جانورشناسی نیز در این منطقه قرار دارد. موزه مرسدس بنز در حومه Unterturkheimو موزه پورشه در حومه Zuffenhausenاست.

حومه Bad Cannstattو Berg مراکز بهداشتی با چشمه های آب معدنی زیادی هستند که از آنها آب معدنی بطری شده صادر می شود و جشنواره معروفCannstatter Folk Festival هر پاییز در چمنزارهای Cannstatt برگزار می شود.

کلیساهای اشتوتگارت

اشتوتگارت مقر اسقفی پروتستان(کلیسای ایالت پروتستان در وورتمبرگ) و یکی از دو کرسی مشترک اسقف کاتولیک روم در Rottenburg-اشتوتگارت است.

مجمع انجیل پنطیکاستال مستقر در اشتوتگارت بزرگترین عبادتگاه(مگاچورچ) در آلمان است. این مکان هم چنین یک کلیسای بزرگ انگلیسی زبان، کلیسای بین المللی باپتیست اشتوتگارت را در خود جای داده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.