مجله ترکیه

بهترین تفریحات ترکیه در سفر به این کشور کدامند؟

بهترین تفریحات ترکیه

شناخت بهترین تفریحات ترکیه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ افرادی است که به این کشور سفر می‌کنند. اگر ترکیه‌ را برای مسافرت تفریحی انتخاب کرده‌اید، مطمئن باشید که خاطره تفریحات این کشور زیبا در ذهنتان ثبت می‌شود. اگر به دنبال هیجان هستید، ترکیه انتخاب خوبی برای شما است. چرا که بهترین تفریحات تور ترکیه مملو از هیجان و حس خوب می‌باشند. در این مقاله، برخی از این تفریحات را معرفی می‌کنیم.

تماشای فوتبال

فوتبال یکی از بهترین تفریحات ترکیه است که طرفداران زیادی دارد. اکثر ترک‌ها، طرفدار تیم‌های بزرگی مانند گالاتاسارای، بشیکتاش یا فنرباغچه هستند. مسابقات این تیم‌ها معمولاً بین ماه سپتامبر و مه انجام می‌شود. اگر به ترکیه سفر کردید، تماشای بازی زیبای این تیم‌های پرطرفدار را از دست ندهید. زیرا یکی از بهترین تفریحات ترکیه به‌شمار می‌رود. جشنواره‌های معروف ترکیه| داستان جالب پشت پرده این جشنواره‌ها کدامند؟

پیاده‌روی و کوهنوردی

دومین مورد از بهترین تفریحات ترکیه پیاده‌روی و کوهنوردی در رشته‌کوه‌های ترکیه است. این تفریح برای مسافرانی مناسب می‌باشد که توانایی حمل چادر و تجهیزات لازم را دارند. رفتن به روستاهای بکر و دست‌نخورده و مهمان‌نوازی روستایی‌ها، سفر دلنشینی برای شما به ارمغان می‌آورد. کوهستان‌ کاچکار به موازات دریای سیاه، جزء بهترین و با ارزش‌ترین کوهستان‌های این کشور است. رتبه بعدی، کوه‌های بلند آلاداغلار در جنوب کاپادوکیه می‌باشد که طرفداران بسیاری دارد. لیست خوراکی و غذاهای معروف ترکیه| 5 مورد که باید بچشید.

برای داشتن یکی از بهترین تفریحات ترکیه هنگام پیاده‌روی در کوهستان‌ها، وسایل استراحت و چادر مناسبی به همراه داشته باشید. بهتر است وسایل خودتان را بیاورید، زیرا فقط استانبول و آنکارا تجهیزات استاندارد کوهنوردی دارند. اگرچه در این مناطق خدمات امداد و نجات پیشرفته‌ای وجود ندارد، اما اوضاع رو به بهبود است و ژاندارمری‌های محلی در شرایط اضطراری به کمک افراد می‌آیند. برای داشتن تفریحی ایمن، حتماً از نقشه استفاده کنید و در غیر این ‌صورت، با شرکت‌های‌مسافرتی و گروه همراه شوید. بهترین زمان سفر به ترکیه | بررسی فصل‌ها برای خرید تور ترکیه

بهترین تفریحات ترکیهاسکی

اگرچه تعداد کمی از مسافران فقط برای اسکی به ترکیه می‌آیند، اما محبوبیت این رشته درحال افزایش است. اسکی، یکی دیگر از بهترین تفریحات ترکیه می‌باشد که اگر در ماه‌های دسامبر تا آوریل به این کشور سفر کنید، دوست دارید زمان بیشتری را در آنجا سپری کنید. هزینه اسکی در ترکیه بسیار ارزان است و شما به‌راحتی می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. اخبار هواشناسی ترکیه هم اطلاعاتی درباره ارتفاع برف در اقامت‌گاه‌های مختلف اسکی ارائه می‌دهد.

معروف‌ترین پیست اسکی ترکیه، پیست اولوداغ، بالاتر از بورسا می‌باشد که پیاده‌روی در آنجا تقریباً آسان است. اما دامنه این کوه‌ها پر از مه می‌باشد و پس از ماه فوریه، برف به یخ تبدیل می‌شود. از آنجا که اسکی به‌عنوان یکی از بهترین تفریحات ترکیه شناخته می‌شود، مجتمع ساکلینت در نزدیکی آنتالیا، برای تعطیلات اوایل بهار بسیار مناسب است. اما پوشش برف آن نازک می‌باشد.

کتابخانه سلسوس | کتابخانه باستانی در ترکیه

بهترین تفریحات ترکیهورزش‌های آبی

اغلب اقامت‌گاه‌های متوسط و بزرگ، اسکی روی آب، متعلّقات آن و قایق موتوری به مسافران ارائه می‌دهند. هیجان‌انگیز‌ترین گردش، موج‌سواری در آلاچاتی، در نزدیکی شهر زیبای چشمه است. قایق‌رانی، حقیقتاً یکی از بهترین تفریحات ترکیه می‌باشد که خط ساحلی، جزایر و آب‌های کم عمق و شفاف را مشاهده می‌کنید. غواصی، یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های آبی است که در کالکان، کاس و بدروم، آموزش و تجهیزات آن ارائه می‌شود.

بهترین تفریحات ترکیهصخره‌نوردی

از آنجا که ترکیه دارای صخره‌های بی‌شمار می‌باشد، صخره نوردی، به‌عنوان یکی دیگر از فعالیت‌هایی است که جزو بهترین تفریحات ترکیه به شمار می‌رود. بهترین مکان در ابتدا، جیک بایری می‌باشد که در 25 کیلومتری آنتالیا واقع شده است. دیگر مکان مناسب برای این ورزش، اقامتگاه زیبای الیمپوس می‌باشد که آن هم در نزدیکی آنتالیا است.

تماشای پرندگان

ترکیه در مسیر اصلی مهاجرت پرندگان قرار دارد و دارای برخی زیستگاه‌های موردعلاقه پرندگان می‌باشد. همین مسئله، باعث‌شده است تا تماشای پرندگان، یکی از بهترین تفریحات ترکیه باشد. مکان‌های معروف پرنده‌نگری، شامل دلتای گوکسو در نزدیکی سلوکیه، گذرگاه بلن در مسیر آنتاکیا و دریاچه وان است. در زمان پرنده‌نگری، نزدیک به سیصد گونه پرنده از مسیرها عبور می‌کنند.

بهترین تفریحات ترکیهجمع‌بندی

از آنجا که ترکیه مناظر دیدنی و خیره‌کننده بسیاری دارد، یکی از هیجان‌انگیزترین کشورها برای تفریح و مسافرت می‌باشد. ما در این مقاله، تلاش کردیم لیستی از بهترین تفریحات ترکیه را برای علاقه‌مندان به این کشور فراهم کنیم. تماشای فوتبال، پیاده‌روی و کوه‌نوردی، اسکی، ورزش‌های آبی، صخره‌نوردی و تماشای پرندگان از تفریحات معروف به‌شمار می‌روند. بعد از همه موارد گفته‌شده، آماده سفر به ترکیه و کشف مناطق دیدنی آن هستید؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.