ژیوارنامه

بهترین دانشگاه‌های اروپا| معرفی 8 دانشگاه برتر در اروپا

سالانه میلیون‌ها دانشجوی بین‌المللی وارد دانشگاه های اروپا می‌شوند. علاوه بر شهرت جهانی به‌عنوان قطب برتر تحصیلی، کشورهای اروپایی فرصت‌های عالی برای کار، زندگی، پیشرفت و توسعه شخصی ارائه می‌دهند.

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه های اروپا

آموزش در سطح جهانی

بسیاری از بهترین دانشگاه‌های جهان در اروپا قرار دارند. آموزش، تحقیقات پیشرفته و همکاری‌های فرامرزی در دانشگاه های اروپا، یک جامعه قوی دانشگاهی بین‌المللی را به وجود آورده است.

پیشرفت در کار و حرفه

در سال‌های اخیر، اکثر شرکت‌ها به دنبال نیروی کاری هستند که علاوه بر داشتن دانش و مهارت مطابق با استاندارهای جهانی، تجربه بین‌المللی داشته و توانایی ترک «حاشیه امن» خود را دارند. به همین جهت، بسیاری از کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند فارغ‌التحصیلان خارجی را متقاعد کنند تا بعد از اتمام تحصیلات دانشگاه در کشور بمانند.

تنوع در گزینه‌های آموزشی

دانشگاه های اروپایی بسیاری وجود دارد که ده تا هزار برنامه تحصیلی، از هنر گرفته تا جانورشناسی، ارائه می‌دهند. این دانشگاه‌ها با برنامه‌های تحصیلی برتر و مراكز تحقیقاتی بین‌المللی، امکان پیشرفت در هر رشته‌ای را ممکن می‌سازند.

شهریه کم

در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات‌متحده، کانادا یا استرالیا هزینه تحصیل در اکثر دانشگاه‌های دولتی اروپا بسیار پایین و گاهی رایگان است. همچنین فرصت‌های زیادی برای بورسیه تحصیلی و سایر گزینه‌های حمایت مالی در طول تحصیل وجود دارد. اگر قصد تحصیل در اروپا را دارید، ویزای تحصیلی را در ژیوار می‌توانید دریافت نمایید.

تحصیل به زبان انگلیسی 

در اروپا، هزاران برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

دانشگاه سوربن| استراتژی متفاوت این دانشگاه در پاریس

بهترین دانشگاه های اروپا

بهترین دانشگاه های اروپا کدام‌اند؟

دانشگاه های اروپایی که در ادامه آمده‌اند، بر اساس عملکرد درزمینه پژوهش و چاپ مقاله‌های معتبر و امتیازدهی توسط جامعه دانشگاهی جهانی موردبررسی قرارگرفته و دارای بالاترین جایگاه در رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها در سال ۲۰۲۱ هستند.

۱- دانشگاه آکسفورد انگلستان

تاریخ تاسیس این دانشگاه حداقل به سال ۱۰۹۶ بازمی‌گردد. آکسفورد در ۹۶ کیلومتری شمال غربی لندن واقع‌شده و حدود ۴۵ درصد از دانش آموزان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. تحقیقات در آکسفورد در هر چهار بخش دانشگاهی انجام می‌شود: علوم انسانی، ریاضی و فیزیک، علوم پزشکی و علوم اجتماعی. دانشگاه آکسفورد از یک دانشگاه مرکزی و ۳۸ دانشکده تشکیل‌شده است. این دانشگاه بیش از ۹۰۰ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد و یکی از بهترین دانشگاه های اروپا محسوب می‌شود.

۲- دانشگاه کمبریج انگلستان

این دانشگاه در ۹۶ کیلومتری شمال لندن قرار دارد و قدمت آن به ۱۲۰۹ بازمی‌گردد. حدود ۲۰ درصد از دانش آموزان را، دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. دانشگاه کمبریج، شش دانشکده دارد: هنر و علوم انسانی، علوم بیولوژیکی، پزشکی بالینی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، فیزیکی و فناوری. این دانشگاه اروپا بیش از ۱۰۰ کتابخانه دارد و در سال گذشته نزدیک به ۴۱۵ میلیون پوند برای تحقیقات خود بودجه دریافت کرده است.

۳- دانشگاه کالج لندن انگلستان

دانشگاه کالج لندن یا UCL یک دانشگاه دولتی است که در سال ۱۸۲۶ تاسیس شد. این سومین دانشگاهی است که پس از دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج در انگلستان تأسیس‌شده و در مرکز لندن قرار دارد. دانشگاه کالج لندن دارای ۱۱ بخش دانشگاهی است: هنر و علوم انسانی، مهندسی، حقوق، علوم زیستی، ریاضی و فیزیک، علوم پزشکی و بهداشت، علوم اجتماعی و تاریخی، معماری و برنامه‌ریزی. این دانشگاه برتر اروپا با چندین بیمارستان و مراکز درمانی همکاری نزدیک دارد.

3 دانشگاه برتر شهر دوسلدورف آلمان را بشناسید

۴- دانشگاه امپریال کالج لندن انگلستان

این دانشگاه دولتی در سال ۱۹۰۷ تاسیس شده است و دانشکده اصلی در مرکز لندن قرار دارد. دانشگاه امپریال کالج لندن شامل چهار بخش مهندسی، پزشکی، علوم طبیعی و تجارت است. حدود ۴۰ درصد از دانش آموزان را، دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

۵- دانشگاه فناوری فدرال زوریخ سوئیس

تاسیس این دانشگاه اروپا به سال ۱۸۵۳ برمی‌گردد. در این دانشگاه، بیش از ۴۰۰ استاد در زمینه‌های مهندسی، معماری، ریاضیات، علوم طبیعی، مدیریت و علوم اجتماعی تدریس و تحقیق می‌کنند. در تور زوریخ می‌توانید از این دانشگاه دیدن نمایید.

۶- دانشگاه کپنهاگ دانمارک

این دانشگاه دولتی در سال ۱۴۷۹ در شهر کپنهاگ، پایتخت دانمارک تاسیس شد. دانشگاه کپنهاگ شامل دانشکده‌های علوم پزشکی و بهداشت، علوم اجتماعی، حقوق، علوم طبیعی و فناوری است.

۷- دانشگاه آمستردام هلند

تاسیس دانشگاه دولتی آمستردام به سال ۱۶۳۲ بازمی‌گردد. این دانشگاه با داشتن هفت بخش دانشگاهی جزء بهترین دانشگاه های اروپا محسوب می‌شود: دندانپزشکی، اقتصاد و تجارت، علوم انسانی، حقوق، پزشکی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی و رفتاری.

۸- دانشگاه کارولینسکا سوئد

این دانشگاه دولتی در سال ۱۸۱۰ نزدیک به شهر استکهلم، پایتخت سوئد تاسیس شد. دانشگاه کارولینسکا تنها در رشته‌های پزشکی و علوم بهداشت فعالیت دارد و یکی از بهترین دانشگاه های اروپا در این زمینه است. حدود یک‌پنجم دانشجویان آن از داوطلبان بین‌المللی هستند. این دانشگاه برنامه‌هایی در زمینه‌های مختلف پزشکی و بهداشتی ازجمله دندانپزشکی، بینایی‌سنجی و پرستاری ارائه می‌دهد.

بهترین دانشگاه های اروپا

جمع‌بندی

استانداردهای آموزشی بالا در اروپا، تنوع در دانشگاه‌ها و برنامه‌های تحصیلی، تعداد زیاد دانشجویان بین‌المللی و درنتیجه پشتیبانی مناسب، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین فرصت‌های زیاد شغلی بعد از اتمام تحصیل از دلایلی است که افراد زیادی اروپا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. بر اساس رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه های اروپا در سال ۲۰۲۱، دانشگاه آکسفورد و کمبریج در انگلستان، دانشگاه فناوری فدرال زوریخ در سوییس و دانشگاه کپنهاگ در دانمارک و … از بهترین دانشگاه های اروپا هستند.

قدیمی‌ترین دانشگاه سوئیس را بشناسید.

بهترین دانشگاه های اروپا

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “بهترین دانشگاه‌های اروپا| معرفی 8 دانشگاه برتر در اروپا

  1. آژوان رستم پناه گفت:

    بهترین ها آکسفورد و کمبریج هستند به نظر من

  2. اناهیتا اکبری گفت:

    خیلی مفید بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.