مجله فرانسه

شهر پروانس فرانسه | شهر اسطخدوس‌ها

شهر پروانس فرانسه

شهر پروانس فرانسه، شگفت‌انگیزترین مناظر از مزارع اسطوخودوس، گل‌های آفتاب‌گردان، باغ‌های زیتون، سیکادا، تاکستان‌ها و آن نور غیرقابل‌توصیفی را که الهام‌بخش نقاشان پست امپرسیونیستی همانند سزان بوده است را تداعی می‌کند. شما می‌توانید در کافه‌های Aix این شهر استراحت کنید و به حومه شهر بروید تا صومعه‌های قرون وسطایی و دهکده‌های رویایی را در این چشم‌انداز مه‌آلود که باد میسترال آن را فراگرفته است، بیابید. هر سلیقه‌ای که داشته باشید، فهرستی از جاذبه‌های این شهر وجود دارد که نباید بازدید از آنها را از دست بدهید. خواه این جاذبه‌ها، کاخ پاپ در آوینیون باشد یا ورودی‌های صخره‌ای باورنکردنی بین مارسی و کاسیس نمی‌توان هرگز به‌ راحتی از آنها عبور کرد.

برای شرکت در تور فرانسه با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

جاذبه‌های گردشگری در شهر پروانس فرانسه

در این مقاله قصد داریم بهترین جاذبه‌های گردشگری در این شهر رویایی را به شما معرفی کنیم:

کاخ پاپ آوینیون

در قرن چهاردهم، این ساختمان معروف و جهانی محل اقامت شش پاپ و همچنین مقر مسیحیت اروپای غربی بود. این کاخ یکی از مجموعه سازه‌ها در آوینیون در فهرست یونسکو و یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ساختمان‌های گوتیک جهان است. مطمئناً اگر در این منطقه باشید، بازدید از این مکان باید در دستور کار شما باشد. معماری این کاخ که اوج هنرهای قرون وسطایی بوده است، جلال و شکوهی را که پاپ‌ها در دوران تبعیدشان از واتیکان داشتند، به روایت تصویر به شما نشان می‌دهند. شما به بیش از 20 اتاق دسترسی خواهید داشت. از جمله اتاق‌های پاپ کلمنت چهارم، جایی که نقاشی‌های دیواری زیبای گوتیک ماتئو جیووانتی در آن تا به امروز باقی‌مانده‌اند.

شهر پروانس فرانسه

صومعه سنانکه گوردس

این صومعه یکی از جاذبه‌هایی است که باید بین خرداد و تیرماه زمانی که اسطوخودوس‌ها در حال شکوفه دادن هستند، از آن بازدید کرد. اگر یک منظره وجود داشته‌باشد که همه چیزهایی را که مردم در مورد پروانس می‌پسندند متبلورس سازد، دیوارهای خاکستری کم‌رنگ این ساختمان رومی هستند که با درختان سرو در پشت مزرعه‌ اسطوخودوس پوشیده شده‌اند.

این صومعه متعلق به قرن یازدهم میلادی است و معمولاً در فصل بهار بازدیدکننده زیادی دارد. اگر می‌توانید، سعی کنید اوایل تابستان به آنجا برسید، زمانی که زمین زیر نور کم خورشید قرار می‌گیرد و افراد زیادی در آنجا حضور ندارند!. راهبان از مزارع امرارمعاش می‌نمایند و همچنین زنبورعسل نگهداری می‌کنند. ساختمان صومعه  سبک رومانسک ساخته شده و بی‌نقص و زیبا است. اما در این زمان از سال، شکوفه‌های درختان زینت بی‌بدیلی به این بنا می‌بخشند.

شهر پروانس فرانسه

بندر قدیمی مارسی

از قرن ششم قبل از میلاد، شهر پروانس فرانسه یکی از مراکز تجاری اروپا باستان بود. آنچه امروز می‌بینیم، یک  اسکله زیبا است که نمایی از قرن 17 میلادی را به تصویر می‌کشد. این اسکله نمادی برای مارسی است، مکانی برای ملاقات افراد محلی، رفتن به مکانی برای صرف یک غذای دریایی و سرگرمی‌های عصرانه که می‌تواند شما را عاشق خودش کند. گردشگران از نمای قایق‌های تفریحی شگفت‌زده خواهند شد. این بندر همچنین بیش از یک منطقه توریستی است. زیرا ماهیگیری همچنان در اقتصاد شهر نقش دارد. در Quai des Belges یک بازار ماهی برای فروش انواع ماهی‌های تازه به ‌صورت روزانه وجود دارد.

کافه‌های خیابان  Vieil Aix

طعم واقعی لذت در شهر پروانس فرانسه را می‌توان در خیابان‌های مرکز این شهر جستجو کرد. برای افرادی که به فرهنگ فرانسوی علاقه‌مند هستند، قدم زدن در این خیابان‌ها آنها را به یاد هنرمندان این کشور مانند امیل زولا، آلبر کامو و پل سزان، می‌اندازد. می‌توانید در امتداد Cours Mirabeau زیر درختان چنار قدم بزنید و در یکی از کافه‌های متعددی که غرق در تاریخ فرهنگی قرن 19 و 20 میلادی هستند، بنشینید. سپس به سمت کلیسای جامع قرون وسطایی بروید که شامل ملیله‌های متعلق به قرن پانزده میلادی و سه‌گانه‌ای متعلق به قرن چهاردهم است که رنه آنژو، کنت پروانس در سال 1480 را به تصویر می‌کشد.

جمع‌بندی

شهر پروانس فرانسه بیشتر به‌ دلیل منظره‌های زیبایش تحسین می‌شود. شما می‌توانید با گذراندن یک شب فوق‌العاده در یک تختخواب و  صرف یک صبحانه فرانسوی بی‌نظیر، خود را در فرهنگ این شهر غوطه‌ور کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.