مجله اسپانیا

فرودگاه باراخاس مادرید | آشنایی با بزرگترین فرودگاه اسپانیا

فرودگاه آدولفو سوارز باراخاس مادرید مهم‌ترین نقطه ورود به اسپانیا برای گردشگران از سراسر جهان است و در فاصله بسیار کمی از مرکز شهر قرار دارد. بنابراین به‌راحتی قابل‌دسترسی است. این فرودگاه یک عامل کلیدی در توسعه گردشگری اسپانیا می‌باشد و تا حد زیادی به اقتصاد مادرید و اسپانیا کمک می‌کند. معماران “ریچارد راجرز” و “آنتونیو لاملا” جایزه استرلینگ موسسه سلطنتی معماران بریتانیا را برای طراحی آرامش‌بخش فرودگاه باراخاس مادرید دریافت کردند. برای شرکت در تور مادرید و تور اسپانیا، با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

مکان قرارگیری و دسترسی‌های فرودگاه باراخاس مادرید

فرودگاه مادرید در 12 کیلومتری شمال شرقی شهر مادرید قرار دارد. متروی زیرزمینی (خط 8) از تمام ترمینال‌های فرودگاه تا ایستگاه Nuevos Ministryios واقع در مرکز مادرید عبور می‌کند. از فرودگاه تا ایستگاهNuevos Ministriios از طریق متروی زیرزمینی، 15 دقیقه راه است. بسیاری از اتوبوس‌ها نیز از فرودگاه به بخش‌های اصلی شهر، شهرهای نزدیک و سایر بخش‌های اسپانیا حرکت می‌کنند. قطارهایی در ترمینال 4 وجود دارند که مکان‌های مهم مادرید را به فرودگاه متصل می‌کنند و با استفاده از آنها حدود 10 تا 20 دقیقه در راه خواهید بود.

درباره نقطه صفر مادرید چه می‌دانید؟

فرودگاه باراخاس مادرید

امکانات واقع در فرودگاه باراخاس مادرید

این فرودگاه با توجه ‌به ابعاد و اهمیت منطقه‌ای ویژه‌ای که دارد، دارای امکانات فراوان و ویژه‌ای است. فرودگاه باراخاس مادرید با دفاتر Aena برای رزرو لحظه‌ای بلیت و غیره، کار را برای هر مسافری تسهیل می‌کند. در این مقاله قصد داریم بخشی از امکانات رفاهی این مکان مهم را مرور کنیم:

ترمینال‌های فرودگاه باراخاس مادرید

میزهای پذیرش در طبقات اول و دوم برای ترمینال‌های T1، T2 و T4 قرار دارند. در این مکان‌ها می‌توانید اطلاعات پرواز خود را کنترل کنید. با توجه ‌به بزرگی این فرودگاه، بایستی حداقل 3 ساعت زودتر از زمان پرواز در این مکان حاضر شوید تا از پروازتان جا نمانید.

مراکز خرید فرودگاه باراخاس

این فرودگاه مادرید فرهنگ اسپانیایی را به نمایش می‌گذارد. انواع فروشگاه‌های مواد غذایی و البسه نیز در این مجموعه وجود دارند. مغازه‌ها اجناس اورجینال جهت فروش ارائه می‌دهند. همچنین، بینایی‌سنجی، فروشگاه‌های مد و فروشگاه‌های زیبایی نیز وجود دارند. فرودگاه مادرید دارای داروخانه‌هایی برای موارد اضطراری و نیازهای پزشکی عمومی است. فروشگاه‌هایی با وسایل سرگرمی، قرعه‌کشی و هدایا نیز در این مکان وجود دارند. همچنین در فرودگاه مادرید فروشگاه‌های بدون عوارض گمرکی پیدا خواهید کرد.

کافه ‌تریاهای زیادی در فرودگاه باراخاس مادرید وجود دارند. از استارباکس گرفته تا رودیلا، کافه‌ها در همه مناطق خروج قرار گرفته‌اند. همچنین رستوران‌های زیادی در فرودگاه فعالیت دارند که منوی آنها ذائقه همه افراد را پوشش می‌دهد. در هر منطقه از این فرودگاه، فست‌فودهایی مانند برگر کینگ، مک دونالدز و فود پوینت وجود دارند. غذاهای ژاپنی نیز همراه با غذاهای سنتی اسپانیایی در رستوران‌های این فرودگاه ارائه می‌شوند.

فرودگاه باراخاس مادرید

سایر امکانات فرودگاه باراخاس

اتاق‌های ملاقات، اتاق‌های سیگار، دستگاه‌های خودپرداز، صندوق پست و اداره پست و غیره نیز در این مکان وجود دارند. صرافی‌های مبادله ارز، منطقه بازی کودکان، سالن‌ها، نمازخانه‌ها، مساجد و خدمات پذیرش به تعداد کافی در فرودگاه تعبیه شده‌اند. این فرودگاه کالسکه برای نوزادان، صندلی‌های چرخ‌دار برای معلولان، چرخ‌دستی‌های چمدان و سایر وسایل رفاهی را نیز فراهم می‌کند. فرودگاه باراخاش با ایستگاه‌های پلیس محافظت می‌شود و خدمات وسایل گم شده و پیدا شده نیز ارائه می‌گردند. در کل، فرودگاه باراخاس مادرید یک سفر راحت و ایمن را برای شما فراهم می‌کند.

فرودگاه باراخاس مادرید

اهمیت مسائل محیط زیستی در فرودگاه باراخاس مادرید

فرودگاه آدولفو سوارز باراخاس مادرید محیط‌زیست را در اولویت خود قرار داده است. کارکنان این مجموعه به رعایت نظافت و بهداشت در محوطه فرودگاه بسیار اهمیت می‌دهند. فرودگاه سیستم مدیریت محیط‌زیست را برای برآوردن الزامات حفاظت از طبیعت ارائه می‌کند. در واقع فرودگاه اقداماتی را برای اطمینان از سازگاری با محیط‌زیست و طبیعت دوستی این مکان در نظر گرفته است. خود فرودگاه به‌گونه‌ای طراحی شده است که هر گونه انتشار زباله و آلودگی صوتی را کاهش دهد.

جمع‌بندی

فرودگاه باراخاس مادرید یکی از فرودگاه‌های عاشقان معماری می‌باشد که در سال 2006 ارتقا یافته است. در حالی ‌که نور طبیعی از نورگیرهای دایره‌ای به داخل سرازیر می‌شود، خیره شدن به سقف مواج، تیرهای درخشان زردرنگ و هنرهای معاصر جسورانه این فرودگاه یک سرگرمی عالی است. فراتر از ساختمان خیره‌کننده، در این فرودگاه با طیف وسیعی از فروشگاه‌های مد و رستوران‌های اسپانیایی که  ژامبون ایبری، مانچگو و ریوخا سرو می‌کنند، مواجه خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.