ژیوارنامه

3 دقیقه با مجارستانی‌ها | دورازه ایمان در مجارستان

همه چیز در مورد کشور مجارستان و جاذبه دیدنی دروازه ایمان را در این مقاله بخوانید.

کوتاه و مفید از مجارستان

مجارستان، کشوری است که در اروپای مرکزی قرار دارد. پایتخت مجارستان، بوداپست است.

واحد پول آن فورینت است. زبان رسمی مردم مجارستان، مجاری می‌باشد. جالب است بدانید، که رودخانه زیبای دانوب از مرکز این کشور می‌گذرد. کشور مجارستان، از شمال با جمهوری اسلواکی، از شرق با کشور رومانی، از شمال شرقی با جمهوری اوکراین، از غرب با کشور اتریش همسایه است. اگر علاقمند به دیدن این کشور زیبا هستید از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

دروازه-ایمان-مجارستان

جاذبه‌های گردشگری کشور مجارستان

مجارستان در سال 2001 به عضو اتحادیه اروپا پذیرفته شده است. در کشور مجارستان تعدادی چشمه‌های آب گرم وجود دارد.

که تعداد 118 چشمه آب گرم، در شهر بوداپست وجود دارد. وجود این چشمه‌های آب گرم سبب شده است، که سالانه بیش از صد هزار گردشگر

برای استفاده از این چشمه‌های آب گرم به بوداپست سفر کنند. هم چنین در این کشور تعدادی حمام با قدمت 2000 ساله وجود دارد که شما با حمام کردن در آن‌ها گویی به دوران روم باستان سفر کرده‌اید.

دروازه-ایمان-مجارستان

آداب و رسوم مردم کشور مجارستان

مردم کشور مجارستان، مردمی بسیار سخت کوش هستند. جالب است بدانید که مردم این کشور، بلوند و قد بلند نیستند و هم‎چنین هیچ ویژگی مشترکی بین آن‌ها وجود ندارد. فرهنگ مجارها بسیار متنوع و پیچیده است. از بوداپست گرفته تا مرزهای شرقی و غربی کشور، تفاوت‌های بسیاری در فرهنگ‌ها وجود دارد. اگر به هر قسمت این کشور سفر کنید شاهد متفاوت بودن فرهنگ‌ها خواهید بود.

دروازه-ایمان-مجارستان

اعتقادات مجارها

مردم مجارستان بسیار خدا ترس هستند و حتی از مرگ هیچ هراسی ندارند چون آن‌ها مرگ را جز سرنوشت طبیعت می‌دانند، به همین علت به زندگی پس از مرگ هیچ اعتقادی ندارند. جالب است بدانید که مردم مجارستان بسیار هنرمند هستند و به زمینه‌های موسیقی، هنر، شعر و ادبیات، علم و ریاضی و ورزش اهمیت زیادی قائل هستند. نکته حائز اهمیت این قسمت است که مردم مجارستان در رشته‌های ورزشی همچون: دو میدانی، قایقرانی، کشتی، واترپلو، شنا، شمشیر بازی خوش درخشیده‌اند.

خانواده در مجارستان

هنگامی که به کشور زیبای مجارستان سفر کنید، و با اهالی خونگرم این کشور ارتباط برقرار کنید، شاهد خواهید بود که مردم این کشور برای خانواده ارزش زیادی قائل هستند. در حقیقت ساختار اصلی اجتماعی آن‌ها در خانواده شکل می‌گیرد. خانواده آن‌ها اغلب از والدین، پدربزرگ، مادربزرگ و اغلب 2 فرزند تشکیل شده است.

دروازه-ایمان-مجارستان

روابط در مجارستان

اگر به این کشور سفر کردید، و با مردم مجارستان ارتباط برقرار کردید، اگر آن‌ها از شما در مورد اطلاعات شخصی‌تان سوال پرسیدند، از این کارشان تعجب نکنید بلکه خیلی دوستانه و با مهر و محبت پاسخ گوی سوال‌هایشان باشید.

زیرا مردم مجارستان از دوستان‌های خود انتظار دارند که به سوال‌هایشان جواب داده شود.

آب و هوای کشور مجارستان

کشور مجارستان دارای آب و هوایی بسیار معتدل است اما در فصل تابستان دارای گرمایی بسیار سوزان است.

در فصل بهار و پاییز نیز بسیار معتدل است. در فصل زمستان نیز بسیار است. در کل سفر کردن به کشور مجارستان در تمام فصول سال بسیار دلچسب است.

رودخانه دانوب

رودخانه زیبای دانوب از مجارستان از شمال به جنوب می گذرد و با عبور از بوداپست، شهر را به دو قسمت تقسیم می کند. یکی از بهترین منظره های غروب آفتاب در رودخانه دانوب و حتی در شهر بوداپست است که یکی از محبوب ترین مکانهای تفریحی و گردشگری این کشور است. اگر به دیدن این کشور زیبا علاقمند هستید از تور مجارستان ژیوار دیدن کنید.

3 دقیقه با مجارستان

جاذبه‌های کشور مجارستان

به نظر شما آیا می شود که به کشور مجارستان آمد و از جاذبه های آن دیدن نکرد؟

کشور مجارستان دارای جاذبه‌های زیبایی چون : پارک ممنتو، کلیسای بزرگ، دهکده ی هولوکو، فستیوال موسیقی سیگت، قلعه ویشگرد، صومعه پانونهالها، باسیلیکای استرگوم، غارهای آگتلک کارست، گورستان شوپیانی، پارک ملی هورتوبگ، کاخ گودولو، ساختمان پارلمان، مسجد پاشا قاسم، کروزسواری در رودخانه دانوب، فستیوال بوشویرش، دریاچه بالاتون، حمام غار، کنیسه خیابان دوهنی، تالار بزرگ است.

با ما همراه باشید تا در این مقاله با یکی از جاذبه‌های کشور مجارستان، یعنی دروازه ایمان آشنا شویم.

مفهوم اسامی کشورهای جهان

دروازه ایمان

دروازه ایمان که نام دیگر آن دروازه وفاداری است، در شهر شوپرون، درگاهی مجسمه‌ای به سبک باروک است که در زیر برج قرن دوازدهمی فاپرواچ قرار دارد.

بالای این درگاه مجسمه‌ای، مردم شوپرون را که در حال ستایش کردن شخصیت خداگونه هانگاریا است را نشان می‌دهد. این مجسمه یادآور روزی است که مردم شوپرون طی همه پرسی که به دنبال ” پیمان تریانون ” برگزار شد، چون نخواستند به خاک اتریش بپیوندند، است. مردم شوپرون به خاطر عشق و علاقه ای که به کشورشان داشتند، تصمیم گرفتند که به آن پایبند باشند. برای همین این شهر همچنان در خاک کشور مجارستان

قرار دارد.

برای سفر به اروپا شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

مطالب مرتبط

1 نظر در “3 دقیقه با مجارستانی‌ها | دورازه ایمان در مجارستان

  1. مجید گفت:

    ممنونم از اطلاعات شما یا ترجمه ایراد داره یا از قلم افتادگی داره
    در فصل بهار و پاییز نیز بسیار معتدل است. در فصل زمستان نیز بسیار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.