مجله آلمان

5 جاذبه معروف و دیدنی برلین

5 جاذبه برتر توریستی برلین

5 جاذبه برتر توریستی برلین

برلین پایتخت آلمان، بزرگترین شهر این کشور و مرکز اصلی سیاست، فرهنگ، رسانه و علم است. برلین که به دلیل ویژگی بارز فرهنگ و هنر خود مشهور است تا کنون میزبان اپرای معروف برلین و ارکستر فیلارمونیک برلین بوده و همچنین شامل صحنه  های هنری متنوع در صدها گالری، رویداد های شگفت انگیز و موزه های تاریخی از جمله موزه های “جزیره موزه، میراث جهانی یونسکو و … ” است.

علی رغم ویرانی جنگ جهانی دوم و پس از چندین دهه فروپاشی در شرق دیوار برلین، این شهر به گونه ای بازسازی شده است که موفقیت های خود را جشن می گیرد و در عین حال به گذشته تاریکی اعتراف می کند.

امروزه برلین به عنوان یک مقصد توریستی جذاب و معروف شناخته شده است که ترکیبی متنوع از معماری جدید و کلاسیک، سرگرمی های پویا و فوق العاده و انواع مختلفی از موسسات ورزشی و فرهنگی و گالری های هنری را ارائه می دهد. در ادامه این مقاله با ما باشید تا با 5 جاذبه برتر توریستی برلین آشنا شوید.

جغرافیای فیزیکی و انسانی برلین در آلمان

5 جاذبه برتر توریستی برلین

دروازه براندنبورگ، برلین

بدون شک مشهورترین بنای تاریخی برلین دروازه براندنبورگ است که یکی از 5 جاذبه برتر توریستی برلین محسوب می شود. این بنای تاریخی مشهور نمادی از وحدت و صلح است. این دروازه نئوکلاسیک بسیار بزرگ توسط پادشاه فردریک ویلهلم دوم در سال 1788 سفارش داده شد و طراحی آن با الهام از Propylaea در آکروپولیس آتن انجام شد.

 دروازه براندنبورگ 26 متر ارتفاع دارد و در منطقه Mitte در Pariser Platz واقع شده است. در طول جنگ سرد، موقعیت فیزیکی و نمادین این دروازه به عنوان یک دروازه مسدود در امتداد دیوار برلین، آن را به مکانی مکرر برای تظاهرات برلینی های غربی تبدیل کرد.  بازدید از دروازه براندنبورگ در شب لذت و آرامش خاصی را منتقل می کند و بدون شک یکی از بهترین مکانها در برلین است که می توانید بصورت رایگان از آن بازدید کنید.

کاخ رچیستگ، برلین

کاخ رچیستگ  یکی از 5 جاذبه برتر توریستی برلین است که در ابتدا در سال 1894 تکمیل شد، جایی که کاخ نئو رنسانس به عنوان خانه رژیم شاهنشاهی امپراتوری آلمان خدمت می کرد تا اینکه در سال 1933 سوزانده شد. این کاخ زمان اتحاد آلمان بازسازی و سرانجام در سال 1999 محل پارلمان آلمان شد. بخش برجسته این کاخ در بازسازی باشکوهش، گنبد جایگزین، کوپل است که از شیشه ساخته شده است و چشم اندازهای فوق العاده ای از اطراف شهر به ویژه در شب ارائه می دهد.

 در صورت بازدید در ماه های تابستان، حتماً برنامه های تئاتر و فیلم های فوق العاده را برای ثبت خاطره ای به یاد ماندنی در برلین تجربه کنید. توجه داشته باشید که ورود به گنبد و تراس شامل  بلیط می شود و به دلیل تقاضای بالا ، توصیه می شود که بلیط ها را از قبل درخواست کنید.

5 جاذبه برتر توریستی برلین

جزیره موزه، برلین

جزیره موزه در کانالی به طول 400 متر قرار گرفته و یکی دیگر از 5 جاذبه برتر توریستی برلین است که لازم است حتما از آن بازدید کنید. جزیره موزه یکی از مهمترین میراث جهانی یونسکو در شهر برلین است. در این جزیره، بسیاری از قدیمی ترین و مهمترین موزه های شهر را خواهید دید، از جمله موزه قدیمی (موزه آلتس)، که در سال 1830 برای نگهداری جواهرات تاج و دیگر گنجینه های سلطنتی ساخته شده است.

موزه جدید (موزه Neues)، که در جنگ جهانی دوم تخریب شد، بازسازی و دوباره در سال 2009 در این منطقه افتتاح شد. این خانه به عنوان مجموعه ای گسترده از موزه مصر، مجموعه پاپیروس و مجموعه آثار باستانی کلاسیک عمل می کند.

گالری ملی قدیمی (Alte Nationalgalerie)، که در سال 1876 افتتاح شد، مجسمه ها و نقاشی های نئوکلاسیک از سال 1815-1848 و همچنین قطعات امپرسیونیستی و مدرنیستی اولیه را به نمایش می گذارد. موزه Bode مجموعه ای از هنرهای بیزانسی و همچنین مجموعه مجسمه های بزرگی را در بر می گیرد که از قرون وسطی تا اواخر دهه 1700 ادامه دارد.

پرگامون، مشهورترین موزه شهر، موزه هنرهای اسلامی، دروازه ایشتر و بناهای تاریخی خاورمیانه را در این محل بازسازی کرده است.  جدیدترین جاذبه موزه، انجمن هومبولت در سال 2019 در جزیره موزه افتتاح شد و موزه قوم شناسی برلین و موزه هنرهای آسیایی را در خود جای داده است.

سقوط دیوار برلین|داستان جالب از دیوار برلین + تصاویر

یادبود دیوار برلین

یکی دیگر از 5 جاذبه برتر توریستی برلین، دیوار برلین است که  در سال 1961 ایجاد شد؛ زمانی که آلمان شرقی نیمی از شهر را برای جلوگیری از فرار شهروندان به آلمان غربی مسدود کرد.  در زمان تخریب دیوار برلین در 1989، این دیوار به ارتفاع چهار متر 155 کیلومتر طول داشت و دارای 293 برج مشاهده و 57 پناهگاه بود.

امروزه، تنها بخشهای کوچکی از این دیوار پوشیده از گرافیت باقی مانده است از جمله یک امتداد 1.4 کیلومتری که به عنوان بخشی از بنای یادبود دیوار برلین (Gedenkstätte Berliner Mauer) حفظ شده است. از مهمترین نکات جهت بازدید از این دیوار می توان به موزه مرکز پناهندگان Marienfelde اشاره کرد که دارای نمایشگاه های مربوط به یک و نیم میلیون نفری است که به عنوان پناهنده از برلین عبور کرده اند.

موزه تاریخی آلمان، برلین

موزه تاریخی آلمان که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد برلین در سال 1987 تأسیس شد نیز یکی دیگر از 5 جاذبه برتر توریستی برلین به شمار می رود و لازم است توسط کسانی که علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ بسیار غنی این شهر هستند، بازدید شود.

این جاذبه پربازدید شامل تعدادی سالن نمایشگاهی تاریخی است که مملو از آثار هنری مربوط به دوره ها و رویدادهای مختلف از زمان تاسیس این کشور تا سقوط دیوار برلین است. سایر موارد برجسته در موزه تاریخی آلمان شامل نمایشگاه های مربوط به پزشکی، مد، دین، چاپ، هنر و عکاسی است.

همچنین علاقه مندان به ارتش می توانند مجموعه عظیمی از زره ، اسلحه و لباس های تاریخی موزه را مورد بازدید قرار دهند. خوب است بدانید که یک سینما و یک کتابخانه تحقیقاتی که برای عموم آزاد است، در این محل برای بازدید، وجود دارد.

5 جاذبه برتر توریستی برلین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.