مجله چک

ویزای توریستی جمهوری چک | اطلاعات کامل + مدارک + وقت سفارت

آیا برای رفتن به جمهوی چک به ویزا نیاز داریم؟

بله برای رفتن به چک به ویزای جمهوری چک نیاز داریم.

آیا برای اخذ ویزای چک به وقت مصاحبه نیاز داریم؟

وقت سفارت چک مصاحبه ندارد و شما فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به دفتر کارگزاری VFSGlobal مراجعه می‌کنید. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر به سزایی در اخذ ویزای چک دارد. پس از ارائه درخواست، حدودا ۲۱ روز کاری بعد جواب ویزا برای شما اعلام می‌شود. مدارک مورد نیاز ویزای چک حتما باید به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد.

نقش تاریخچه سفری در اخذ ویزای توریستی چک

 لزومی به داشتن تاریخچه سفری پر باری نیست. اما اگر شما تاریخچه سفری خوبی داشته باشید و به چند کشور خارجی سفر کرده باشید، باز هم شانس بیشتری برای اخذ ویزای چک خواهید داشت. منظور از تاریخچه سفری، فقط ویزای شینگن نیست و کشور های کره جنوبی، سنگاپور، چین و یا حتی ترکیه، ارمنستان و هر کشور خارجی دیگری که سفر کرده باشید، جزو تاریخچه سفری شما محسوب می‌شود.

دلایل ریجکتی ویزای چک

  • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
  •  ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر
  • ارائه مدارک دروغین و یا نامعتبر
  • ارائه گذرنامه مخدوش و فاقد اعتبار
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به چک

رفع ریجکتی ویزای چک

رفع ریجکتی برای ویزای این کشور وجود ندارد و شما تا 6 ماه مجاز نیستید که مجددا برای ویزا اقدام کنید. پس از 6 ماه با برطرف کردن نواقص پرونده‌تان، می‌توانید درخواست خود را مجددا ارسال کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای چک در انتهای نامه ریجکتی ذکر شده‌است. شما می‌توانید نامه اعتراضی خود را به آدرس ایمیل یا ادرس پستی اعلام شده ارسال کنید. در حدود45 روز کاری باید منتظر باشید تا جواب اعتراض‌تان به شما اعلام شود.

سفارت چک در ایران کجاست؟

سفارت چک در ایران در آدرس تهران، خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، کوچه نسترن، پلاک ۳۶ واقع شده است اما بخش خدمات ویزا و کنسولی خود را به دفتر کارگزاری VFSGlobal واگذار کرده است. پیشنهاد می‌شود برای انجام امور مربوط به ویزا به هیچ عنوان به سفارت چک در تهران مراجعه نکنید.

ویزای توریستی چک چه زمانی به دستم می‌رسد؟

حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست به VFSGlobal، جواب درخواست ویزا برای شما صادر می‌شود که برای دریافت آن حتما باید خودتان به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به این دفتر مراجعه کنید.

چگونه وقت سفارت چک را تنظیم کنیم؟

وقت سفارت چک در ایران، توسط کارگزاری VFSGlobal تعیین می‌شود. برای تعیین وقت سفارت چک باید به آدرس ایمیل مشخص درخواست خود را در قالب تعیین شده به همراه عکس پاسپورت ارسال کنید. پس از ارسال درخواست، حدودا بین ۲ تا ۳ هفته بعد می‌توانید در دفتر کارگزاری حضور داشته باشید. برای حضور در این دفتر باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه چهارم در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ مراجعه کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.