ژیوارنامه

چک لیست سفر | دانلود PDF کامل‌ترین چک لیست سفر داخلی و خارجی

مهم نیست که می‌خواهید در تورهای اروپا شرکت کنید و یا داخل کشور خود را کاوش کنید. خواه این اولین سفر شما باشد یا یک جهانگرد باتجربه، داشتن فهرستی از وسایل ضروری سفر که ممکن است بخواهید برای تعطیلات خود بسته بندی کنید، همیشه مفید است. منظور ما واضح است، یک چک لیست جامع سفرهای بین‌المللی که همه چیز از بسته‌بندی سفر تا فهرستی از لوازم بهداشتی و بسیاری موارد دیگر را پوشش می‌دهد.

این چک لیست به عنوان ابزاری به شما می‌گوید که دقیقاً چه چیزهایی را بسته بندی کنید، چه در حال برنامه ریزی برای یک سفر خارجی یا تعطیلات آخر هفته یا حتی یک ماجراجویی طولانی مدت در سراسر جهان هستید، این لیست به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که به همه چیزهایی که ممکن است بخواهید بسته بندی کنید، فکر کرده‌اید؛ آن وسایل ضروری که برای لذت بردن از تعطیلات و ملزومات سفر خود به آن نیاز دارید تا سفر شما راحت‌تر انجام شود. بهترین سایت‌های خارجی برای رزرو هتل را در اینجا بخوانید.

مواردی که باید در چک لیست سفر به آن توجه کنید:

چک کردن آب و هوا

قبل از جمع کردن لباس و وسایل خود، ابتدا آب و هوا را چک کنید تا لباس مناسب را برای سفر خود انتخاب کنید.

انتخاب چمدان مناسب

اگر وسیله نقلیه شما برای رسیدن به مقصد هواپیما است، حتما به وزن و اندازه آن دقت کنید. وزن مجازی که در هواپیما برای هر چمدان در نظر گرفته شده است بین 20 تا 30 کیلوگرم است. همچنین مجموع طول و عرض و ارتفاع چمدان باید کمتر 158 سانتی متر شود.

مشخص کردن مدت زمانی که در سفر هستید

با مشخص شدن تعداد روزهایی که در سفر هستید، می‌توانید به راحتی تصمیم بگیرید که چند دست لباس را با خود حمل کنید.

مراسمی خاص در سفر در پیش دارید؟

اگر هدف شما شرکت در مراسم یا رویدادی خاص مثل عروسی یا تولد است، بهتر است که کادو و لباس مورد نظر خود را در چک لیست بگنجانید تا آن را فراموش نکنید.

چیزهایی که می‌توانید در مقصد بخرید را در چمدان خود نگذارید

با توجه به سفری که در پیش دارید و مکانی که قصد اقامت در آن را دارید، می‌توانید چیزهایی که در مقصد در دسترستان هست را با خود برندارید و بخرید.

با توجه به مواردی که گفتیم، لیست وسایل سفر با توجه به نوع سفر، مدت زمان سفر، محل اقامت، فصل و وسیله‌ای که با آن سفر می‌کنید، متفاوت است.

در آخر به شما توصیه می‌کنیم که:

  • سبک سفر کنید و سعی کنید فقط وسایل ضروری را با خود به همراه داشته باشید.
  • حتما از تمامی مدارکتان کپی به همراه داشته باشید تا درصورت گم شدن کیفتان، آنها را همراه خود داشته باشید.
  • حواستان به آب و هوای منطقه‌ای که سفر می‌کنید باشد. مثلا اگر به مناطق سردسیر سفر می‌کنید همراه خودتان لباس گرم داشته باشید
  • بعد از اینکه چک لیست سفرتان کامل شد بار دیگر آن را مرور کنید تا چیزی از قلم نیافتاده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.