ژیوارنامه

زیباترین مسیرهای ریلی در دنیا | وقتی مسیر مهم‌تر از مقصد است

زیباترین مسیرهای ریلی جهان

با هواپیما سریع‌تر به مقصد می‌رسید؟! کاملا درست است. ولی هیچ چیزی نمی‌تواند با سفر با قطار و تماشای مناظر شگفت انگیز رقابت کند. در اینجا چند مسیر زیبا از زیباترین مسیرهای ریلی جهان را با شما به اشترک می‌گذاریم. شما می‌توانید تور اروپا و بلیط قطارهای اروپایی را از ژیوار بگیرید.

کن به Ventimiglia، ایتالیا

سفر با قطار اغلب برای سفرهای آهسته انجام می‌شود، اما برای کسانی که زمان کمی دارند، راه آهن ریویرا ایده آل است. مسافران از کن، فرانسه به Ventimiglia، ایتالیا، در کمتر از دو ساعت با مناظر دیدنی از دریای مدیترانه منتقل می‌شوند. وقتی قطار در Ventimiglia توقف می‌کند، مکان‌های روم باستان و سواحل آفتاب‌گرفته در انتظار شماست. با شرکت در تور فرانسه و تور ایتالیا می‌توانید از دیدن این مسیر زیبا لذت ببرید.

زیباترین مسیرهای ریلی جهان

راه آهن شمالی نوادا

تنها چهار ساعت خارج از لاس وگاس در ایلی، نوادا، این قطار بخار تاریخی مسافران خود را به گذشته می‌برد. راه آهن نوادا شمالی از طریق دره رابینسون به سمت منطقه معدن مس روث برای سفری پر از تاریخ سفر می‌کند. علاوه بر سواری‌های معمولی در روز، این خط ریلی یک تور شبانه نیز ارائه می‌دهد که «قطار ستاره‌ای» نامیده می‌شود، جایی که سواران می‌توانند آسمان زیبای شب را بدون آلودگی نوری تماشا کنند. قطار توقف خواهد کرد تا مسافران بتوانند با استفاده از تلسکوپ آسمان شب را مشاهده کنند.

زیباترین مسیرهای ریلی جهان

اولین گذر کوهنوردان راکی به غرب، کانادا

اولین گذرگاه کوهستانی راکی به سمت غرب که مناظر دیدنی جنوب بریتیش کلمبیا را بین ونکوور و بنف پوشش می‌دهد، یکی از زیباترین قطارهای کانادا است. با پشت سر گذاشتن شهر ساحلی بین‌المللی ونکوور، مسافران با مناظر درخشانی از راحتی واگن‌های مجلل، از جمله آب‌های وحشی دروازه جهنم در فریزر کنیون و مسیرهای شیب‌دار در کنار رودخانه تامپسون، پذیرایی می‌شوند. شاید مقاله 6 مکانی که در کانادا باید ببینید برای شما مفید باشد.

زیباترین مسیرهای ریلی جهان

دورانگو و راه آهن سیلورتون باریک، کلرادو

راه آهن دورانگو و سیلورتون نارو گیج که در ابتدا برای حمل سنگ معدن طلا و نقره استخراج شده از کوه‌های سان خوان کلرادو افتتاح شد، اکنون یک راه آهن تاریخی محبوب با “مناظر بی نظیر” است. این قطار از سال 1882 به‌طور مداوم در حال کار بوده است. مسافران می‌توانند چشم‌اندازی از رودخانه آنیماس، منحنی نعل اسبی نمادین، و پل بالا را داشته باشند.

زیباترین مسیرهای ریلی جهان

Glacier Express، سوئیس

Glacier Express با اتصال دو تا از زیباترین استراحتگاه کوهستانی در سوئیس، زرمات و سنت موریتز، آرامش بخش ترین راه برای لذت بردن از مناظر باشکوه کوه‌های آلپ سوئیس است. با سفر به سمت شرق از زرمات، این سفر یک روزه 91 تونل و 291 پل را در بر می‌گیرد و از کنار چمنزارهای آلپ، دریاچه‌های کوهستانی بکر و دهکده‌های زیبای جنوب سوئیس می‌گذرد.

زیباترین مسیرهای ریلی جهان

قطار بخار ژاکوبیت، اسکاتلند

یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان، قطار بخار ژاکوبیت در اسکاتلند که از نزدیک بلندترین کوه بریتانیا، بن ناویس شروع می‌شود، و به بندر ماهیگیری شلوغ مالاگ ختم می‌شود. در طول سفر 84 مایلی، در روستاهای اساسی مانند گلنفینان، لوچیلورت، آریسایگ و مورار توقف خواهید داشت. طرفداران هری پاتر، توجه داشته باشید: Jacobite الهام بخش هاگوارتز اکسپرس بود.

زیباترین مسیرهای ریلی جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.