ژیوارنامه

فستیوال‌های جالب اروپا در سال 2020

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

اروپا، از بسیاری جهات، نیروگاه فرهنگی دنیای غرب است. این قاره با زبان‌ها، مردم و تاریخ طولانی و غنی فراوان، مکانی بسیار جذاب برای گردشگران اقصی نقاط جهان است. مکان‌هایی مانند پاریس، ایتالیا، پراگ و وین مدت‌هاست که مراکز هنر، موسیقی، تئاتر و رقص بوده‌اند.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

 جای تعجب نیست که جشنواره‌های اروپا بزرگترین جشنواره‌های جهان هستند! همه چیز از هنرهای محلی گرفته تا موسیقی متال و هنرهای مدرن تا زیبایی‌های طبیعی کانون جشن‌ها در جشنواره‌های مختلف موسیقی اروپا است. غذاهای متنوع، موسیقی، طبیعت یا چیزهای کاملاً متفاوتی که خواسته شما باشد، اروپا پاسخی برای همه خواسته‌های خاص شما دارد. در ادامه برخی از رویدادهای جالب اروپا در سال 2020 را باهم مرور خواهیم کرد.

رویدادهای برتر اروپا در سال 2020

ایده بسیار خوبی است که رویدادها و جشنواره‌های معروف را در برنامه سفر خود به اروپا قرار دهید. در این مقاله لیستی از جشنواره‌های اروپا 2020 آمده شده است که به معنای واقعی کلمه بهترین نوع رویدادهایی است که در سراسر قاره با آن روبرو هستید. شما باید حداقل یک بار در زندگی خود در این رویدادها و جشنواره‌های اروپایی شرکت کنید.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

کارناوال ونیز – 16 فوریه-5 مارس 2020

اگر به دنبال جشنواره‌هایی با ماسک‌های جالب و فوق العاده هستید، کارناوال ونیز یکی از بهترین جشنواره‌های اروپا است که می‌توانید در آن شرکت کنید. اگر چه این جشنواره ریشه‌هایی با قدمت هزاره دارد، اما نسخه مدرن آن تنها در سال 1979 به عنوان تلاشی برای احیای فرهنگ این شهر بزرگ آغاز شد. امروزه، تقریباً 3 میلیون نفر در مهم‌ترین جشنواره‌های 20 روزه اروپا در ماه مارس در مهمانی‌ها و رویدادهای بی پایان در سراسر شهر شرکت می‌کنند.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

روز سنت پاتریک – 17 مارس 2020

روز سنت پاتریک مقدس حامی ملت کاتولیک ایرلند، ریشه‌های قدیمی دارد. این جشن هر ساله در 17 مارس برگزار می‌شود، زیرا این نشانگر ورود مسیحیت به ایرلند است و یکی از بهترین جشنواره‎‌های بهاری در اروپا محسوب می‌شود. با گذشت زمان، به یک جشن فرهنگ ایرلندی تبدیل شده است. رنگ‌ها در این فستیوال به وضوح با رنگ سبز مشخص شده است و شامل رژه‌ها و سایر شادی‌ها است، به ویژه در دوبلین که داوطلبان ایرلندی راهپیمایی می‌کنند.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

Maslenitsa  مارس 2020

Maslenitsa یکی از معروف ترین رویدادهای فرهنگی در اروپا است و شامل کارناوال های مذهبی از سنت های اسلاوی در اروپای شرقی است. این جشن هشت هفته قبل از عید پاک شرقی برگزار می شود و یکی از قدیمی ترین جشنواره های ماه مارس در اروپا است. در طول هفته جشنواره، گوشت، پنیر و سایر لبنیات برای مسیحیان ارتدوکس مجاز است.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

کارناوا – 3-5 مارس 2020

این جشن در مناطق جنوبی هلند برگزار می‌شود، یکی از بزرگترین جشنواره‌ها در اروپا است که با موضوع تغییر نقش‌ها مشخص می‌شود. از شنبه تا سه شنبه در بیشتر خانه‌ها یک جشن بزرگ است و بونته آوندن، جلسات، توپ‌ها و رژه‌ها در همه جای شهرها برگزار می‌شود. Motley Storm یا D’n Optocht با موکب‌های پر از شناورهای رنگارنگ، مشهورترین چهره یکی از بزرگترین جشنواره‌های اروپا در ماه مارس است. همچنین در مراسم مختلف جشنواره‌ها رقص و موسیقی سنتی زیادی برگزار می‌شود که کارناوال یکی از برجسته‌ترین جشنواره‌های رقص در اروپا است.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

جشنواره فیلم کن – 14-25 مه 2020

کن یک دهکده کوچک در فرانسه و محل برگزاری یکی از بزرگترین جشنواره‌ها در اینجا است. کن، جشنواره برتر فیلم جهان است و شاهد نمایش تقریباً تمام ژانرهای درخشان‌ترین فیلم‌های سال برای مخاطبان انتخابی است. این جشنواره که در کاخی زیبا و کنگره برگزار می‌شود، توجه جهان فیلم را از جشنواره فیلم ونیز که یک رشته فاشیستی ایجاد کرده بود تحت تأثیر قرار داد. این جشنواره همچنین هر ساله بهترین فیلم را با Palm d’Or معروف، که اغلب به عنوان رویدادی معتبرتر از اسکار شناخته می‌شود، تجلیل می‌کند.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

جشنواره گلستونبری – 26-30 ژانویه 2020

از بین همه جشنواره‌های معروف موسیقی اروپا، جشنواره گلستونبری جایگاه ویژه‌ای دارد. این جشنواره از دهه 1970 در سامرست انگلیس برگزار می‌شود، بخش عمده‌ای از فرهنگ انگلیس است. از میان بزرگترین مجریان بازی‌های پاپ در موسیقی معاصر دعوت به اجرا و تیتر می‌شوند. در این جشنواره 175،000 نفر حضور دارند و بزرگترین جشنواره Greenfield جهان است. بیانسه، دیو گرولU2 ، Coldplay و تقریباً همه ستاره‌های دیگر پاپ در این جشنواره بازی کرده‌اند و این یکی از محبوب‌ترین جشنواره‌های موسیقی در اروپا 2020 است.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

سان فرمین – 6-14 ژانویه 2020

سان فرمین یکی از جشنواره های سنتی اروپا در ماه جولای است که جشنواره ای بزرگ در شهر پامپلونا، اسپانیا است.  در طول هفته، تقریباً یک میلیون نفر برای شرکت در جشن های مختلف از قبیل موکب سان فرمین، استرندو (هنگام جمع شدن مردم برای نواختن طبل، قابلمه، تابه) و اختتامیه مراسم غم انگیز پوبر به شهر می آیند.  با این حال، این جشنواره به دلیل اجرای گاوها معروف است، که از 7 تا 14 ژوئیه در ساعت 8 صبح برگزار می شود. این رویداد به طور مستقیم از تلویزیون پخش می شود و کل اسپانیا در هفته برای ماتادورها ثابت می کند.

اگر علاقمند سفر به اسپانیا هستید، از تور اسپانیا ژیوار دیدن کنید.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

اکتبرفست – سپتامبر 2020

یکی از بهترین جشنواره‌های آبجو در اروپا، اکتبرفست آلمان مهمترین دوره جشن بایرن و یکی از برترین جشنواره‌های اروپا در ماه سپتامبر است. این جشنواره که عمدتاً در مونیخ آلمان برگزار می‌شود، یک جشن عامیانه از فرهنگ باواریا است که برای اولین بار در سال 1810 تاسیس شد. این شهر در بیشتر قسمت‌های جشنواره به بن بست می‌رسد و غرفه‌های غذا و آبجو در همه جا برپا می‌شوند. رژه‌ها با لباس‌های سنتی که توسط رستوران داران و تفنگداران برگزار می‌شود، یکی از مهمترین جشنواره‌های آینده قاره اروپا است. اگر علاقمند سفر به آلمان هستید، از تور آلمان ژیوار دیدن کنید.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

Rock Im Park  ژوئن 2020

Rock Im Park که قرار است یکی از محبوب‌ترین جشنواره‌های راک اروپا در سال 2020 بود، در نورنبرگ برگزار شده و از سال 1985 تاکنون عنوان معروف‌ترین راک‌های بین المللی را به خود اختصاص داده است. این جشنواره شاهد افسانه‌هایی از راک مانند دیوید بووی، ادی ون هالن، Guns n Roses ، Metallica ، Rage Against the Machine و Foo Fighters بوده است.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

La Tamborrada (جشنواره طبل) – 20 ژانویه 2020

La Tamborrada از جشنواره های معروف اسپانیا به حساب می آید و مطمئناً پر سر و صداترین جشنواره در این کشور است و حتی ممکن است به عنوان یکی از عجیب ترین جشنواره های موسیقی در اروپا باشد.  اما، اگر عاشق صدای طبل هستید یا همیشه می خواهید یکی از آنها را امتحان کنید، این جشنواره بهترین جشنواره های اروپا در سال 2020 خواهد بود. رژه های عظیمی از مردان، زنان و کودکان در طول شب و روز  که به مدت 24 ساعت در خیابان‌ها بیرون می‌آیند و طبل می‌زنند. در حالی که یک طرف این جشنواره موکب‌هایی را سازماندهی کرده است، طرف دیگر دارای طبل زدن رایگان برای همه است که می‌توانید به راحتی به آن بپیوندید و بخشی از سرگرمی شوید.

آمارهای مربوط به اروپا در سال 2020

Up Helly Aa  ژانویه 2020

Up Helly Aa یکی از بهترین جشنواره‌های زمستانی در اروپا است. خیره کننده ترین جشنواره آتش در Lerwick ، جزیره اسکاتلند Shetland به منظور جشن گرفتن میراث Viking Shetland برگزار می شود و اعتقاد بر این است که یکی از جشنواره‌های فرهنگی اروپا است. این جشنواره شامل یک موکب 1000 گیتسر، صحنه و لباس است و با سوزاندن موکب طولانی وایکینگ ها به پایان می‌رسد.

جشنواره نور آمستردام

در طول جشنواره نور آمستردام، شهر روشن می‌شود و با هنرمندان نور ملی و بین المللی که آثار خود را در مرکز شهر به نمایش می‌گذارند، زنده می‌شود.

صدها مقاله ارسال شده توسط طراحان و معماران انجام می‌شود که از بین آنها کمیته انتخاب 30 اثر هنری را انتخاب می‌کند. برای مشاهده جشنواره در بهترین حالت، می‌توانید مسیرهای پیشنهادی برای قایق، دوچرخه یا پیاده روی را دنبال کنید یا راه خود را از طریق تاسیسات طی کنید. فضای زیبا و جوان پسند این جشنواره را به یکی از پر طرفدارترین جشنواره های اروپایی در سال 2020 تبدیل کرده است.

فستیوال‌های جالب اروپا در سال 2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.