ژیوارنامه

سنت های ناشناخته‌ی اروپا

سنت-های-نا-شناحته-اروپا

سنت های اروپایی

خواندن این برگه شما را به قلب اروپا میبرد، جایی که قصد سفر به آنجا را دارید. بعد از مطالعه این برگه میتوانید به آژانس ژیوار مراجعه کنید و درخواست ویزا را برای رفتن به اروپا ثبت کنید و بعد از آن فقط منتظر تأیید ویزا باشید. برای آگاهی بیشتر درباره لوازم سفر و هر آنچه به آن نیاز دارید میتوانید برگه راهنمای مسافر 1 و راهنمای مسافر 2 را مطالعه کنید. در این برگه برای شما کاربر عزیز از سنت های اروپا برایتان مینویسیم تا شما را بیشتر با این قاره پر از جاذبه آشنا کنیم.

ژیوار سفیر نوین

اسپانیا (مبارزه با گوجه فرنگی)

عجیب نیست؟ در چهارشنبه آخر آگوست ، در شهر بوول ، یکی از شهرهای والنسیا واقع در 30 کیلومتری مدیترانه. مردم آنجا سالی یک بار حدود 150،000 عدد یعنی بیش از 40 تن گوجه فرنگی را پرتاب می کنند و صرفاً برای تفریح ​​درگیر یک مبارزه گوجه فرنگی می شوند. محبوب ترین نظریه در مورد چگونگی شروع Tomatina این است که ، در سال 1945 ، در طول رژه ای به نام “خرگوش کوچک” ، برخی از موجودات جنگلی همه هندوانه ای که برای مراسم تدارک دیده شده بود را خوردند ، بنابراین ، مردم در این رژه گوجه فرنگی را به روی حیوانات پرتاب میکردند. در این میان پرتاب گوجه ها شدت گرفت و پلیس مجبور شد به همه حمله کند. با این حال ، بسیاری از نظریه های دیگر وجود دارد.

اسپانیا-گوجه-فرنگی
املت-فرانسه

فرانسه (غول املت)

در شهر هاوکس و دیگر دهکده های فرانسه ، تعطیلات را به شکلی منحصر به فرد جشن می گیرند. یک روز پس از جشن ، یک املت غول پیکر از بیش از 4500 تخم مرغ در میدان اصلی شهر برای تغذیه 1000 نفر درست می شود. این سنت از زمان ناپلئون سرچشمه می گیرد ، هنگامی که رهبر و ارتش وی در یک شهر کوچک در جنوب فرانسه متوقف شدند و املت خوردند. طبق افسانه ، ناپلئون املت را آنقدر دوست داشت که به همه مردم دستور داد تخم های خود را جمع کنند و یک روز دیگر یک املت بزرگ برای او و ارتش خود درست کنند.

ایرلند روز رشد

این یک سنت واقعی ایرلندی است! در تاریخ 26 دسامبر ،به نام Wren Day. که در آن جمعیت مادران یا پدارن با پوشیدن لباسی از کاه همراه گروههای موسیقی سنتی به نام”Céilí “، جشن می گیرند و در شهرها و روستاها رژه می روند. این جمعیت گاهی اوقات wrenboys خوانده می شوند. این تئوری است که این جشن بر گرفته شده از اساطیر سلتی است. این سنت همچنین ممکن است در طول تهاجم وایکینگ ها در سده های 8 تا 10 تحت تأثیر مهاجران اسکاندیناوی باشد. افسانه های مختلفی وجود دارد.

ایرلند-روز-رشد
اسکاتلند-پرتاب-درخت

اسکاتلند روز پرتاب درخت

در اسکاتلند ، ممکن است با افرادی که تنه درخت  را پرتاب می کنند روبرو شوید! این طبیعی است: پرتاب تنه یک رویداد ورزشی سنتی اسکاتلند است. این امر معمولاً در بازی های اسکاتلند کوهستانی انجام می شود. هدف اصلی این است که تنه را طوری پرتاب کنید که به پایان برسد و دورتر ازبقیه درختان بیفتد. در حالت ایده آل باید در موقعیت “ساعت 12” به طور مستقیم از خط مقدم دور شود. مسافت پرتاب شده بی اهمیت است. گفته می شود این ورزش چند صد سال به عقب بر می گردد و اعتقاد بر این است که در زمان جنگ به عنوان ابزاری برای نبرد یا ساخت پل ساخته شده است.

نروژRussefeiring (جشن Russ)

در ترم آخر دانش آموزان دبیرستانی نروژی به طور سنتی Russefeiring را جشن می گیرند. کشتی فرنگی به طور سنتی از اول ماه مه آغاز می شود و در تاریخ 17 مه ، روز ملی نروژ به پایان می رسد. شرکت کنندگان لباس های رنگی ، اغلب قرمز به تن میکنند. مستی ، و آشفتگی های عمومی به طور منظم با این جشن پیوند خورده است. آغاز این مراسم نروژی به سال 1905 باز می گردد.

آلمان Männertag (روز مردان)

مونتاژ ، یا روز آقایان برای  مردان (پسران جوان و پیر به استثنای نوجوانان) یک تور پیاده روی با چند واگن کوچک که توسط خود مردان باید کشیده شود انجام می شود. در واگن ها شراب یا آبجو (با توجه به منطقه) و غذای سنتی منطقه به نام Hausmannskost است. بسیاری از مردان از این تعطیلات به عنوان فرصتی برای مست شدن استفاده می کنند. این سنت ها احتمالاً ریشه در مجالس روز صعود مسیحیان به مزارع مزرعه دارد ، که از قرن 18ام جشن گرفته شده است. پسران در یک سبد چوبی نشسته و به مرکز روستا منتقل می شدند ، و شهردار به پدری که بیشترین فرزند را داشت ، معمولاً یک قطعه بزرگ از ژامبون جایزه می داد.

بلژیک (وان رگاتا)

 

همه ساله در 15 اوت ، شهر Dinant میزبان مراسمی با عنوان “رگاتا وان” است. این منطقه مجذوب 25000 بازدید کننده است که تماشاگر قایقرانی عجیب و غریب قایق های در حال عبور از رودخانه میوز هستند. در ماه ژوئن و ژوئیه ، شرکت کنندگان مختلف قایق های خود را پنهان کردند تا یکدیگر را غافلگیر کنند. سپس در تاریخ 15 اوت ، از قایق ها پرده برداری شد و اولین رگاتا وان به موفقیت بزرگی رسید!

هلند (شهر خرس قطبی)

در شونینگن ، شهر اصلی تفریحی هلند ، هرسال در زمستان جشنواره شنا با نام (خرس قطبی) برگزار می شد. در روز اول ، حدود 10 هزار نفر برای شنا در دریا سرد به ساحل می آیند. در 89 مکان در سواحل و دریاچه های سراسر کشور ، هر ساله حدود 30،000 نفر در این سنت شرکت می کنند ، با ثبت 36000 شرکت کننده در 1 ژانویه 2012 رکورد شرکت کنندگان شکسته شد. از سال 1998 برای Unox، یک برند غذایی تصویب شد که حامی این مراسم باشد و جوراب و کلاه با این مارک را به مردم میدهند. برای سفر به کشور هلند از تور هلند ژیوار دیدن کنید.

سوئد(رقص قورباغه)

در سوئد ، در نیمه ای از جشن های میان تابستان ، سوئدی ها در اطراف یک قطب ساخته شده از گیاه جمع می شوند ، همه چیز را رها می کنند و شروع به آواز خواندن و رقصیدن در اطراف قطب می کنند ترانه ای به نام “قورباغه های کوچک” را باهم میخوانند. آنها همچنین از قورباغه ها برای رقصیدن تقلید می کنند. متن ترانه می گوید: “قورباغه های کوچک ، قورباغه های کوچک ، به نظر خنده دار هستند. بدون دم ، بدون دم ، هیچ دم ندارند. بدون گوش ، بدون گوش ، گوش ندارند. این ملودی از یک راهپیمایی نظامی از انقلاب فرانسه سرچشمه می گیرد. هنوز مشخص نیست که چگونه این ملودی در سوئد به وجود آمد ، اما اشعار سوئدی به وضوح از نسخه انگلیسی الهام گرفته شده است.

فنلاند Eukonkanto (حمل همسر)

خوب ، به نظر می رسد مردم فنلاندی واقعاً سنت های عجیب و غریبی از جمله مسابقات سالانه حمل زن دارند. باور کنید یا نه ، حمل زن ورزشی است که در آن رقباء نر با داشتن یک هم تیمی زن مسابقه می دهند. هدف این است که نرها در سریعترین زمان زن را از طریق یک مسیر ویژه مانع حمل کنند! کمی روشن نیست که چگونه این رقابت در فنلاند آغاز شد. افسانه ها از نسل به نسل دیگر در مورد مردی به نام هرککو روسو-رونکائین منتقل شده است. این مرد در اواخر دهه 1800 سارق قلمداد می شد ، در یک جنگل زندگی می کرد و با باند سارقان خود به اطراف می گشت و باعث صدمه دیدن به روستاها می شد. روسو-رونکائین و سارقان وی به سرقت مواد غذایی و زنان روستاهایی در منطقه که در آن زندگی می کردند متهم شدند. پس از فرار ، این زنان را بر پشت خود حمل می کردند.

Caga Tió: کاتالونیا

بیایید به یکی از زمانهای مورد علاقه سال – کریسمس برویم. شما می توانید سنت های زیادی را در سراسر اروپا پیدا کنید که در این زمان اتفاق می افتد. یک رسم ناشناخته وجود دارد که ارزش ذکر آن را دارد. در اوایل ماه دسامبر در خانه هایی در کاتالونیا ، اسپانیا ، می توانید اقلامی به نام Caga Tió را بیابید که شامل یک تکه چوب است که روی یک طرف ان نقاشی شده است که بچه ها از آنها مراقبت می کنند، آنها حتی آنها را تغذیه می‌کنند به طوری که غذای زیادی به آنها می‌دهد. در شب کریسمس، یک چوب به کودکان داده می‌شود تا به کاگا تیو ضربه بزنند. آنها همچنین می توانند آهنگ خاصی بخوانند. پس از آن‌، آنها اسباب بازی های کوچک و شیرینی هایی را پیدا می کنند که از چوب خارج شده است. برای سفر به کشور زیبای اسپانیا می‌توانید از تور اسپانیا ژیوار دیدن کنید.

سنت های اروپا

یک فکر در مورد “سنت های ناشناخته‌ی اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.