ژیوارنامه

ویزای کانادا | قدم به قدم تا اخذ ویزای کانادا

مدارک-ویزای-کانادا

مدارک ویزای کانادا

اگر به دنبال جواب سوالات خود درباره ویزای کانادا هستید، این مقاله مخصوص شماست.

از آنجایی که این روزها صحبت گرفتن ویزای کانادا زیاد به میان می‌آید، وجود یک منبع کامل از نیازمندی‌های ویزای کانادا ضروری است.

اولین قدم برای اخذ ویزای کانادا

شما به فرم درخواست ویزای کانادا نیاز دارید برای این که این فرم را داشته باشید باید به سفارت کانادا مراجعه کنید و فرم درخواست ویزای کانادا را دریافت کنید.

در ایران سفارت کانادا وجود ندارد. پس باید برای گرفتن فرم درخواست ویزا چه کار کنید؟ بسیار ساده، از طریق وب‌سایت سفارت کانادا‌ می‌توانید این فرم را دانلود کنید.

پس از پر کردن درخواست ویزا به صورت آنلاین می‌توانید فرم خود را ارسال کنید.

چه زمانی برای ویزای کانادا باید اقدام کرد؟

بهتر است سه ماه قبل از تاریخ حرکت خود برای ویزای کانادا اقدام کنید، از آنجا که بررسی پرونده ممکن است طول بکشد پس زودتر باید درخواست خود را ارسال کنید.

چه کار کنیم که ویزای کانادا ریجکت نشود؟

باید پرونده شفافی داشته باشید، برنامه سفرتان باید کاملاً روشن و واضح باشد و ابهامی در آن وجود نداشته باشد.

اگر برای ویزای توریستی کانادا اقدام می‌کنید، پس نباید در کانادا به فکر تحصیل و یا کار باشید، در غیر اینصورت به سادگی ویزای شما باطل خواهد شد، اگر شما یک ویزای تحصیلی کانادا دارید، پس باید فقط به تحصیل بپردازید، در غیر اینصورت به آسانی دست شما رو خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

 • فرم درخواست ویزا
 • برنامه سفر مشخص، شامل اینکه در کجا ساکن می‌شوید، آیا در هتل می‌مانید پس واچر هتل را باید ارائه دهید.
 • اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار در تاریخ سفر و حداقل 2 صفحه سفید.
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
 • ترجمه شناسنامه
 • بیانیه بانکی: آخرین اظهارنامه ماهانه بانکی متقاضی. در این بیانیه باید نام متقاضی به عنوان دارنده حساب، مانده حساب‌ها و تاریخ اظهارنامه به وضوح نشان داده شود.
 • اگر بیانیه‌های بانکی آنلاین چاپ می‌شوند، باید توسط مقامات بانک تأیید شوند (مهر شوند).
 • اصل کلیه پاسپورت‌های قبلی برای اثبات اینکه سابقه سفری قوی داشته‌اید. این نکته را باید گفت که برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید ترجیحاً ویزای شنگن در پاسپورتتان باشد.
 • اگر خویش فرما هستید، یک نسخه از مجوز تجاری خود را ارائه کنید. همچنین گواهی بانکی شرکت از 6 ماه گذشته، منظور از این بند تراکنش مالی شرکتتان است.
 • اگر دانشجو هستید : نامه رسمی از محل تحصیل خود ارسال کنید. که نشان می‌دهد وضعیت خوبی دارید و برای ترم آینده ثبت نام کرده‌اید.
 • اگر بازنشسته هستید: مدرکی برای اثبات صندوق بازنشستگی خود را ارائه دهید. حکم بازنشستگی مورد نظر است.
 • سن: شرایط ممکن است بر اساس این باشد که متقاضی بالغ (بالای 18 سال) است یا خردسال (17 سال یا کمتر). فقط بزرگسالان می توانند متقاضیان اصلی یک برنامه باشند. افراد زیر سن قانونی باید به عنوان افراد وابسته متصل شوند. اگر یک خردسال به تنهایی سفر می کند ، شرایط متفاوتی وجود دارد.
 • ادامه مدارک ویزای کانادا را درمطالعه کنید.

مدارک ویزای کانادا را کجا ببرید؟

بعد از آماده کردن همه این مدارک باید به دفاتر انگشت نگاری بروید که مدارک را تحویل دهید. نزدیک‌ترین دفتر انگشت نگاری کانادا به ایران، در آنکارا واقع شده است. بعد از تحیول مدارک باید به ایران بازگردید و منتظر خبر باشید، اگر پرونده بررسی شد و صلاحیت ویزای کانادا را داشتید، پس باید به آنکارا بروید برای انگشت نگاری، و بعد از انگشت نگاری به ایران باز می‌گردید تا ویزای شما آماده شود، بعد از آماده شدن ویزای کانادا باید برای اخذ آن یکبار دیگر به آنکارا می‌روید و کار تمام است.

اخذ ویزای کانادا در یک چشم به هم زدن

تمام مراحل بالا از لحظه تصمیم تا لحظه اخد ویزای کانادا همگی، وقت گیر است و کوچکترین اشتباه در پرونده به راحتی ریجکت شدن شما را منجر می‌شود. ما در ژِیوار سفیر نوین به صورت حرفه‌ای نسبت به اخذ ویزای کانادا برای شما اقدام می‌کنید، کارشناسان ما در ژیوار از ابتدا تا انتها همراه شما خواهند بود، و به جای سه بار مراجعه به آنکارا فقط یکبار آن هم برای انگشت نگاری خواهید رفت، در حالی که قهوه خود را می‌نوشید،کارشناسان حرفه‌ای در ژیوار تمام کارهای مربوط به اخذ ویزای کانادا را در کمترین زمان انجام خواهند داد.

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “ویزای کانادا | قدم به قدم تا اخذ ویزای کانادا

 1. زهرا د گفت:

  من که خیلی راضی بودم و قراره بعداز کرونا برای ویزای بقیه اعضای خانواده خدمتتون برسیم. بازم ممنون.

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بسیار عالی در خدمتتون هستیم🌹

 2. مجید گفت:

  ممنونم از اطلاعاتتون

  1. شیما رشیدی گفت:

   انجام وظیفه است.

 3. سعید سلطانزاده گفت:

  سلام …بسیار عالی ….انشاالله میرسم خدمتتون….

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام آقای سلطانزاده، ممنون از شما، در خدمتیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.