مجله آلمان

صنعت خودروسازی آلمان | آلمان پیشتاز نوآوری در صنعت خودروسازی

صنعت خودروسازی آلمان

صنعت خودروسازی آلمان به دلیل ارائه خودروهای قابل‌اعتماد باکیفیتی که مادام‌العمر دوام می‌آورند، در سراسر جهان شناخته‌شده است. این ناشی از مشارکت این کشور با صنعت خودروسازی از زمان ساخت اولین وسیله نقلیه موتوری در سراسر جهان می‌باشد. چراکه کارل بنز اولین وسیله نقلیه موتوری را در این کشور طراحی نمود که از موتور احتراق داخلی و احتراق الکتریکی استفاده می‌کرد. از آن زمان تاکنون، صنعت خودروسازی آلمان به تولید برخی از شناخته‌شده‌ترین و پر تقاضاترین مدل‌ها در جهان ادامه داده است. در این مقاله چهار برند برتر خودروهای صادرشده از این کشور معرفی می‌گردد. لیست کامل جاذبه‌های آلمان را در این مقاله ببینید.

صنعت خودروسازی آلمان

فولکس‌واگن

فولکس‌واگن برند پرچم‌دار گروه صنعت خودروسازی آلمان است و یکی از معتبرترین برندها در بازار جهانی محسوب می‌شود. فولکس‌واگن ابتدا در سال 1937 توسط دولت آلمان تولید و با هدف ارائه یک خودروی قابل‌اعتماد به مردم ایجاد شد تا برای یک راننده معمولی مقرون‌به‌صرفه باشد. ازاین‌رو نام آن به ماشین مردم ترجمه می‌شود. فولکس‌واگن مانند خودروهای گلف و پولو به خاطر محبوبیتشان بین خانواده‌ها و راننده‌های جوان به‌عنوان برند برتر شناخته می‌شود. چقدر از زندگی مایکل شوماخر می‌دانید؟

صنعت خودروسازی آلمان

مرسدس بنز

همان‌طور که قبلاً ذکر شد مرسدس بنز از همان ابتدا نقشی کلیدی در تکامل خودروهای موتور مدرن و صنعت خودروسازی آلمان داشته است. کارل بنز چندین شرکت داشت و به دنبال پیدا کردن شریکی بود تا از تمایل او برای متحول کردن صنعت نوپا خودروسازی حمایت کند. ایده وی استفاده از موتور در یک وسیله نقلیه متحرک، به‌جای موتورهای ثابت مورداستفاده در کارخانه‌های آن زمان بود. در سال 1883 او سرانجام با تأسیس بنز، تنها سه سال قبل از ثبت اختراع اولین خودروی موتور بنزینی در سال 1886، به این هدف دست یافت. امروزه مرسدس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای لوکس در صنعت خودروسازی آلمان است و مدل‌های متنوعی را در شکل‌ها و سبک‌های بدنه و همچنین با طیف وسیعی از پیشرانه های الکتریکی و هیبریدی ارائه می‌کند.

صنعت خودروسازی آلمان

آئودی

آئودی به خاطر پیشرفت‌های تکنولوژیکی و فضای داخلی راننده محور با کیفیتی بالاتر از آنچه شما حتی از یک برند ممتاز انتظار دارید، مشهور است. این شرکت در ابتدا در سال 1910 توسط مهندس آگوست هورچ تأسیس شد و مانند چندین برند دیگر در صنعت خودروسازی آلمان به نام بنیان‌گذار آن نام‌گذاری شده است. اگرچه آگوست برای ایجاد نام آئودی، آن را به لاتین ترجمه کرد. آئودی با سه شرکت دیگر DKW، Wanderer و شرکت اصلی Horch به توافق رسید تا اتحادیه خودرو را تشکیل دهد و پس‌ازآن بود که آن‌ها لوگوی فعلی چهار حلقه خود را گرفتند. در طول جنگ جهانی دوم و پس‌ازآن، بسیاری از خودروسازان آلمانی به‌خصوص با وجود مقررات سختگیرانه متحدین، ادامه کار را دشوار دیدند. ازاین‌رو به‌منظور تلاش برای ایجاد مجدد شرکت به آلمان غربی نقل‌مکان کرد.

در اواسط دهه 1960، این شرکت توسط تولیدکننده بزرگتر فولکس‌واگن خریداری شد و آن‌ها تصمیم گرفتند هر چهار مارک اتحادیه خودرو را در یک برند به نام آئودی ترکیب کنند. در دهه 1980 بود که آئودی با موفقیت آئودی کواترو در مسابقات رالی شهرت جهانی به دست آورد. سپس به تولید تعدادی از مدل‌ها پرداخت که به‌زودی استانداردهایی را برای هاچ‌بک‌ها و ماشین‌های لوکس تعیین کردند.

صنعت خودروسازی آلمان

بی ام دبلیو (BMW)

BMW یا به عبارتی نام کامل Bayerische Motoren Werke، زندگی خود را در صنعت خودروسازی آلمان در سال 1913، زمانی که سازنده هواپیما و وسایل نقلیه موتوری بود، آغاز کرد. این کسب‌وکار توسط کارل راپ تأسیس شد، اما چهار سال پس از تأسیس این شرکت را ترک کرد و نام شرکت به نام فعلی آن تغییر کرد. این شرکت سابقه طولانی در تولید ماشین‌های مسابقه‌ای دارد. آن‌ها بخشی از خودروهای فرمول یک، اتومبیل‌های تورینگ مختلف و تعدادی از خودروهای مسابقه‌ای سری استقامتی را برای کمک به رشد استعدادهای جوان تولید کردند. همچنین در صنعت خودروسازی آلمان، این شرکت برای رانندگانی که در پیست مسابقه نیستند، تعدادی مدل عالی هاچ‌بک و SUV با موتورهای احتراقی الکتریکی و سنتی تولید کرده است.

صنعت خودروسازی آلمان

جمع‌بندی

صنعت خودروسازی آلمان یکی از برجسته‌ترین و برترین صنایع در سراسر جهان شناخته‌شده است. از آسیا تا قاره آمریکا، خودروهای آلمانی دارای ارزش‌های بسیار از نوآوری، قابلیت اطمینان، ایمنی و طراحی هستند. آلمان تا حدودی پیشرو بازار تولید و فروش خودرو در اروپا می‌باشد. شرکت‌های خودروسازی مطرح در آلمان مانند فولکس‌واگن، مرسدس بنز، آئودی و BMW با ایجاد یکپارچگی کامل در زنجیره صنعت و نیروی کار بسیار ماهر، محصولات بی‌نظیر در سطح بین‌المللی ایجاد می‌کنند که کاملاً نیازهای حمل‌ونقل را برطرف می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.