مجله آلمان

بیوگرافی مایکل شوماخر | قهرمان مسابقات فرمول وان

بیوگرافی شوماخر

میشائیل یا مایکل شوماخر، (زاده 3 ژانویه 1969)، راننده پر‌آوازه مسابقات فرمول یک در کشور آلمان است. شوماخر در سنین بسیار پایین علاقه‌مندی خود را به این ورزش نشان داد. با وجود وضع مالی ضعیف، پدر و مادرش توانستند نیاز‌های مالی و عاطفی او را تمام‌وکمال برآورده کنند.

شوماخر در ماه اوت سال 1995 با کارینا ازدواج کرد و صاحب دو فرزند به نام‌های جینا و مایک شد. شوماخر به همراه خانواده‌اش در کشور سوئیس و نزدیک به دریاچه ژنو زندگی می‌کند. برادر کوچک‌تر از او رالف و برادر ناتنی‌اش سباستین نیز به رانندگی در مسابقات فرمول یک مشغول هستند.

بیوگرافی شوماخر

بیوگرافی ورزشی شوماخر

در سال 1950 مسابقات فرمول یک آغاز شد و در آن دوران 32 راننده توانستند به قهرمانی دست پیدا کنند. از بین این قهرمانان 15 نفر موفق به کسب بیش از یک قهرمانی شدند که بهترین آن‌ها خوان مانوئل فانجیو بود که موفق به کسب پنج قهرمانی شده بود. رکورد این قهرمان بیش از پنج دهه ادامه داشت تا زمانی که شوماخر موفق شد با هفت قهرمانی رکورد او را بشکند.

شوماخر با برند‌های بسیار مطرح بنتون، مرسدس و فراری همکاری کرد و توانست بیش از ده سال چهره برند فراری باشد. در اولین مسابقه خود که در بلژیک برگزار شد، توانست به پیروزی برسد و با اولین حضور خود در مسابقات فرمول یک، موفق به کسب جایگاه سوم شد که برای یک مبتدی شروع حیرت‌انگیزی بود.

بیوگرافی شوماخر

افتخارات میشائیل شوماخر

تا قبل از 1987 که شوماخر یک قهرمان در مسابقات کارت آلمان و اروپا شود، از مدرسه خارج شد و در یک مکانیکی مشغول بود تا بتواند هزینه‌های خود را تأمین کند. سه سال بعد در لیگ جهانی F3 پیروز شد و قبل‌ از رفتن به F1، در سال 1991 به مرسدس پیوست.

او برای تیم جردن مقام هفتمی را کسب کرد و بعد‌از‌آن به شرکت بنتون پیوست و در آنجا بود که به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرد. حدود یک سال بعد اولین جایزه خود را، از مجموع 91 جایزه موفقی که کسب کرده بود در کشور بلژیک به دست آورد. بنتون باعث دیده شدن شوماخر شد اما در نهایت در فراری مطرح و پرآوازه گشت.

شوماخر از سال 2000 تا 2004 توانست پنج قهرمانی متوالی از هفت قهرمانی خود را در جهان کسب کند. در سال 2004 هم موفق به کسب هفتمین قهرمانی خود نیز شد و از مجموع 13 مسابقه، دوازده پیروزی کسب کرد که آخرین فصل موفقیت او نیز برشمرده می‌شود.

بیوگرافی شوماخر

علت ترک ورزش

شوماخر دلیل بازنشستگی خود را عدم شور و انگیزه اعلام کرد. وی همچنین گفت که من به موقعیت‌هایی که باید دست پیدا کنم، رسیده‌ام و اکنون وقت استراحت من است. این‌طور به نظر می‌رسید که دیگر قصد بازگشت ندارد، اما سرنوشت این‌چنین رقم نخورد.

بیوگرافی شوماخر

بازگشت بعد از بازنشستگی شوماخر

وی در سال 2010 با تیم مرسدس به مسابقات بازگشت و در مسابقات بحرین، اسپانیا، مجارستان، اروپا، ترکیه، بلژیک و ابوظبی شرکت کرد اما نتوانست مانند سابق بدرخشد. دو سال بعد از آن‌هم نتوانست در مسابقات فرمول یک موفق شود تا اینکه در سال 2012 یک‌بار دیگر تصمیم به بازنشستگی گرفت و بازنشست شد.

به کما رفتن مایکل

شوماخر در یکشنبه 29 دسامبر سال 2013 به همراه پسرش به اسکی در کوه‌های آلپ رفته بود که با برخورد به صخره دچار آسیب شد. در زمان وقوع حادثه به علت اینکه کلاه ایمنی که بر سر داشت توانست زنده بماند. شش ماه بعد پزشکان خبر دادند که شوماخر از حالت کما بیرون آمده است. بعد از آن، خانواده وی معالجه‌اش را دور از چشم انظار عمومی ادامه دادند.

بیوگرافی شوماخر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.