مجله فرانسه

معرفی بهترین صنایع فرانسه | لیست مهمترین صنایع فرانسه

معرفی بهترین صنایع فرانسه

معرفی بهترین صنایع فرانسه

بهترین صنایع فرانسه شامل ساخت اتومبیل، تولید هواپیما، مواد شیمیایی، الکترونیک، ساخت ماشین‌آلات، متالورژی و جهانگردی است. دفتر مرکزی 35 فورچون جهانی 500 ازجمله توتال، آکسا، بی اِن پی، پاریبا و فروشگاه‌های زنجیره‌ای کارفور در فرانسه قرار دارد. فرانسه یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا است و دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو می‌باشد.

با مهم‌ترین صنایع بلژیک آشنا شوید.

معرفی بهترین صنایع فرانسه

صنعت جهانگردی

مسلماً جهانگردی یکی از مهم‌ترین و بهترین صنایع فرانسه است. این کشور با حدود 80 میلیون بازدیدکننده در سال پربازدیدترین کشور جهان است و از طریق گردشگری سومین درآمد بزرگ جهان را به خود اختصاص می‌دهد.

پاریس به خاطر کالاهای لوکس که از بهترین صنایع فرانسه تلقی می‌شود مشهور است. این کشور دارای سیستم راه‌آهن گسترده‌ای بوده که پاریس را به چندین شهر دیگر فرانسه و همچنین شهرهای بلژیک، هلند و آلمان متصل می‌کند.

فرانسه با پذیرش هرساله 7/85 میلیون گردشگر محبوب‌ترین مقصد در جهان است. این ترافیک عظیم گردشگری که جزء بهترین صنایع فرانسه می‌باشد، به این معنی است که فرانسه ازنظر هزینه‌های گردشگری در رتبه پنجم جهان قرار دارد.

صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از بهترین صنایع فرانسه و رکن اساسی اقتصادی در فرانسه است که بیش از 70 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی این کشور تزریق می‌کند. علت اینکه گردشگری یکی از بهترین صنایع فرانسه است مجموعه گسترده‌ای از جاذبه‌های اصلی گردشگری می‌باشد که در سراسر کشور واقع‌شده است.

این جاذبه‌ها از پاریس، پایتخت کشور گرفته تا شهرهای کوچک زیبا و روستایی را شامل می‌شود. برج ایفل در پاریس پربازدیدترین بنای تاریخی جهان است و در میان 37 مکان میراث جهانی یونسکو در سراسر فرانسه قرار دارد.

برترین فروشگاه های زنجیره ای اروپا را بشناسید.

معرفی بهترین صنایع فرانسه

صنعت حمل‌ونقل

حمل‌ونقل یکی دیگر از بهترین صنایع فرانسه و یک صنعت چندمیلیاردی است و برخی از عوامل اصلی آن، شرکت‌های بزرگ جهانی هستند. راه‌آهن یکی از بهترین صنایع فرانسه در زمینه حمل‌ونقل می‌باشد. راه‌آهن فرانسه یکی از متراکم‌ترین شبکه ریلی در جهان را دارد که شهرهای کشور را به هم پیوند می‌دهد. شبکه راه‌آهن در فرانسه 580/18 مایل امتداد دارد که بیشتر آن تحت بهره‌برداری شرکت راه‌آهن ملی فرانسه (SNCF) است.

بااین‌حال، بزرگترین شرکت حمل‌ونقل ریلی فرانسه آلستوم واقع در سنت اوون است، اما در سراسر جهان فعالیت داشته و بیش از 37 میلیارد دلار دارایی دارد. شهرهای پاریس، مارسی و لیون فرانسه دارای سیستم‌های مترو گسترده هستند، درحالی‌که رن، لیل و تولوز دارای سیستم‌های مترو سبک هستند.

صنعت هواپیما یکی دیگر از بهترین صنایع فرانسه در زمینه حمل‌ونقل می‌باشد. فرانسه با مجموع 478 فرودگاه در سراسر کشور یکی از بالاترین سطح فرودگاه‌ها را به خود اختصاص داده است.

پررفت‌وآمدترین فرودگاه این کشور، واقع در شارل دوگل پاریس، هر ساله حدود 60 میلیون مسافر را جابجا می‌کند و این پنجمین فرودگاه پرازدحام در دنیا می‌باشد. ایرفرانس هواپیمایی ملی فرانسه است و به 150 مقصد در شش قاره جهان پرواز می‌کند.

از راز یک سفر بهینه به فرانسه با خبر شوید.

صنعت انرژی

یکی دیگر از بهترین صنایع فرانسه بخش انرژی است. الکتریسیته دو فرانس (EDF)، پیشروترین شرکت برق فرانسه، بزرگترین شرکت تأسیساتی در جهان است. این شرکت انرژی در فهرست بورس اوراق بهادار فرانسه جای دارد و به‌عنوان سهامدار عمده می‌باشد.

در سال 2003، 22٪ از کل برق در اتحادیه اروپا توسط EDF تولیدشده است. یکی دیگر از بهترین صنایع فرانسه در حیطه انرژی شرکت اینژی می‌باشد که یک شرکت سودمند مستقر در پاریس فرانسه است. اینژی بزرگترین شرکت مستقل در جهان است و فعالیت‌های مختلفی ازجمله تولید و توزیع گاز طبیعی، انرژی هسته‌ای و توزیع برق را درگیر می‌کند.

اینژی پس از تصاحب سولایر دیرکت در ژوئیه 2015 به بزرگترین شرکت انرژی خورشیدی در فرانسه تبدیل شد. شرکت فرانسوی دیگری به نام توتال اس آ در میان بزرگترین و بهترین صنایع فرانسه در حیطه نفت و گاز در جهان است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در پاریس مستقر می‌باشد، در زمینه تولید مواد شیمیایی و همچنین راه‌اندازی ایستگاه‌های خدمات به‌عنوان یکی از بهترین صنایع فرانسه در سراسر جهان فعالیت دارد.

فرانسه 58 راکتور هسته‌ای در حال کار دارد که 75 درصد از کل برق تولیدشده در این کشور را تأمین می‌کند و انرژی را به یک صنعت مهم تبدیل می‌نماید. برجسته‌ترین و  بهترین صنایع فرانسه در زمینه انرژی هسته‌ای آرِوا است که به دلیل تحقیقات خود در زمینه بهبود ایمنی و تعهد خود در تحویل نسل جدید راکتورها به بازار جهانی مشهور است.

صادرات عمده فرانسه ماشین‌آلات و تجهیزات حمل‌ونقل، هواپیما، پلاستیک، مواد شیمیایی، دارویی، آهن و فولاد و نوشیدنی است. یکی دیگر از بهترین صنایع فرانسه شراب است. آلمان، بلژیک، ایتالیا، اسپانیا، انگلیس و ایالات‌متحده شرکای تجاری اصلی فرانسه هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.