ژیوارنامه

شوالیه | آخرین شوالیه مشهور

شوالیه ها

 

در قرون وسطی سه نوع اصلی سرباز وجود داشت: سربازان پیاده، کمانداران و شوالیه ها. شوالیه ها سربازانی بودند که زره پوش بوده و سوار بر اسب می شدند. فقط ثروتمندترین نجیب زاده ها می توانستند شوالیه شوند. آنها برای شوالیه شدن به زره، سلاح و اسب جنگی بسیار گران قیمت احتیاج داشتند.

شوالیه ها افرادی ملبس به زره و کاملاً آموزش دیده هستندکه نمادی از پیروزی قدرت نظامی در قرون وسطی بودند. هیچ نمادی بارزتر از شوالیه در اروپای قرون وسطایی وجود ندارد: افرادی با ویژگی های خاص همچون پوشیده از زرهی درخشان، اسب های گران قیمت، بدن هایی وزین، سرسختی با رقبا و … بیشتر شوالیه ها از خانواده های اصیل بودند و موفقیت در نبردها ممکن بود منجر به اعطای پادشاهی یک سرزمین و عناوین اضافی به آنها می شد.

طبیعتاً شوالیه ها به عنوان رهبران ارتش، مسئولیت پیروزی و باخت در مهمترین نبردهای قرون وسطی را بر عهده داشتند. اما آنها همچنین از راه های دیگر تاریخ سازی کردند.

بسیاری از آنها دارای مناصب مهم مذهبی و همچنین مناصب نظامی بودند. برخی از آنها نویسندگان تاریخ و شعر بودند و در ساختن تصویر شوالیه ای که ما امروز می شناسیم کمک می کنند.

با زندگی هیتلر آشنا شوید.

شوالیه های اول

اولین شوالیه های قرون وسطی در دهه 700 برای شارلمانی، پادشاه فرانک ها جنگیدند. شارلمانی برای جنگ در سراسر امپراطوری بزرگ خود، شروع به استفاده از سربازان سوار بر اسب کرد. این سربازان به بخش مهمی از ارتش وی تبدیل شدند.

شارلمانی شروع به اعطای جایزه بهترین شوالیه هایش با سرزمینی به نام “مزایا” كرد. شوالیه ها در عوض گرفتن زمین به عنوان پاداش، موافقت کردند که هر وقت پادشاه نیاز داشت برای پادشاه بجنگند.

این رویه بیشتر اروپا را درگیر خود کرد و برای 700 سال آینده و برای بسیاری از پادشاهان به یک روش معمول تبدیل شد. اگر شما پسری بودید که در خانواده یک شوالیه متولد می شدید، به طور پیش فرض یک شوالیه نیز محسوب میشدید.

جنگ جهانی اول قسمت 1 | ماجرای قتل سارایوو

گروه های نظامی شوالیه ها

برخی از شوالیه ها تصمیم گرفتند که متعهد شوند که از ایمان و دین مسیحی دفاع کنند. آنها دستوراتی را تشکیل دادند که مطابق با آنها در جنگهای صلیبی جنگیدند. به این دستورات دستور نظامی میگفتند که بر اساس این دستورات گروه های نظامی مختلفی از شوالیه ها شکل گرفت.

معروف ترین گروه های نظامی

  • شوالیه های معبد : شوالیه های معبد در دهه 1100 تأسیس شدند. آنها مانتوهای سفید با صلیب های قرمز می پوشیدند و از مبارزان معروف در جنگ های صلیبی بودند.

مقر آنها در مسجد الاقصی در کوه معبد اورشلیم بود.شوالیه ها در جنگ از عقب نشینی امتناع ورزیدند و غالباً اولین کسانی بودند که این اتهام را رهبری می کردند. در نبرد مونتگیسارد، 500 شوالیه معبد یک نیروی کوچک متشکل از چند هزار نفر را در پیروزی بر 26000 سرباز مسلمان هدایت کردند.

  • بیمارستان شوالیه : بیمارستان شوالیه در سال 1023 تاسیس شد. آنها برای محافظت از زائران فقیر و بیمار در سرزمین مقدس تشکیل شدند.

در طول جنگهای صلیبی آنها از سرزمین مقدس در برابر مسلمانان دفاع کردند. این شوالیه ها لباس مشکی با صلیب سفید می پوشیدند. پس از سقوط اورشلیم، آنها به جزیره رودس و مالت نقل مکان کردند.

  • شوالیه های توتونیک : شوالیه های توتونیک شوالیه های آلمانی بودند که زمانی بخشی از بیمارستانها بودند. آنها لباس مشکی به تن داشتند که صلیبی سفید بر روی شانه آن بود.

پس از جنگ در جنگهای صلیبی، شوالیه های توتونی فتح پروس را آغاز کردند.آنها بسیار قدرتمند شدند تا اینکه در سال 1410 در جنگ تاننبرگ توسط لهستانی ها شکست خوردند.

گروه های جوانمردی نیز وجود داشت. این گروه ها برای تقلید از دستورات نظامی بود، اما پس از جنگهای صلیبی شکل گرفت. یکی از مشهورترین این گروه ها، گروه گاردر است که توسط پادشاه ادوارد سوم انگلیس در سال 1348 تاسیس شد و یکی از بالاترین درجه های شوالیه در انگلستان محسوب می شود.

پایان شوالیه ها

 با پایان قرون وسطی، شوالیه دیگر قسمت مهمی از ارتش نبود. این امر به دو دلیل عمده بود. یک دلیل این بود که بسیاری از کشورها ارتش های ایستاده خود را تشکیل داده بودند. آنها برای آموزش و جنگ به سربازان پول می دادند.

آنها دیگر نیازی به ارباب نداشتند که به عنوان شوالیه بجنگند. دلیل دیگر تغییر در جنگ بود.تاکتیک های نبرد و سلاح های جدید مانند کمانهای طولانی و سلاح گرم باعث شد زره سنگین این شوالیه ها دست و پا گیر و بی فایده باشند. این امر مسلح کردن یک سرباز و پرداخت هزینه یک ارتش دائمی را بسیار آسان می کرد.

مراکش_میدان مشق برای نامزدهای تازه کار دیکتاتوری

شوالیه ها

حقایق جالب درباره شوالیه ها

  • از قرون وسطی شوالیه ها اغلب برای غارت مبارزه می کردند.
  • آنها می توانستند با غنیمت هایی که از غارتگری یک شهر به دست آوردند، کاملا ثروتمند شوند.
  • در پایان قرون وسطی، بسیاری از شوالیه ها به جای جنگ به پادشاه پول می پرداختند. سپس پادشاه از این پول برای پرداخت سربازان برای جنگ استفاده می كرد. این پرداخت را پول سپر می نامیدند.
  • کلمه “شوالیه” از یک کلمه انگلیسی قدیمی به معنای “خدمتکار” آمده است.
  • امروزه مقام شوالیه توسط پادشاهان و ملکه ها به خاطر دستاوردهای خود به افراد اعطا می شوند.این یک افتخار محسوب می شود.

از افراد مشهوری که در سالهای اخیر مرتبه شوالیه گرفته اند می توان به رئیس جمهور آمریکا رونالد ریگان ، بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس ، خواننده پل مک کارتنی از گروه بیتلز و کارگردان فیلم آلفرد هیچکاک اشاره کرد.

شوالیه ها

چهار شوالیه که تاریخ را تغییر دادند:

1.ویلیام پواتیر

یکی از اولین و مهمترین پیروزیهای شوالیه ها در قرون وسطی، فتح انگلیس توسط نورمن ها بود و بسیاری از آنچه در مورد این جنگ می دانیم از ویلیام پوآتیه (حدود 1020 – 1090) حاصل می شود. ویلیام در جوانی به عنوان یک شوالیه آموزش دید و به کشیشی و دانشمندی ادامه داد. هنگامی که ویلیام فاتح در سال 1066 به انگلیس حمله کرد، ویلیام پواتیر روحانی او بود.

2.ال سید (رودریگو دیاز)

(حدود 1043-1099) رودریگو دیاز، معروف  به El Cid ، از او بعنوان قهرمان اسپانیا یاد می شود و نیروهای مسیحی را به پیروزی بر حاکمان مسلمان در اسپانیا می رساند. اما داستان واقعی او کمی پیچیده تر است. دیاز که در یک خانواده اشرافی کاستیا به دنیا آمد و به یک رهبر برجسته نظامی در خدمت دو پادشاه کاستیا تبدیل شد.

بعداً، او بیش از یک دهه بیشتر به عنوان مزدور جنگید و خود را در خدمت تعدادی از رهبران مسلمان قرار داد و ثروت و شهرت زیادی کسب کرد. وی به عنوان فرمانده ای که برای طائفه ساراگوسا، یک کشور مسلمان عرب در اسپانیا شرقی فعلی می جنگید، ارتشهای مسلمان و مسیحی را شکست داد.

3.هیوز دو پینز

به عنوان بنیانگذار و اولین استاد اعظم شوالیه های معبد، هوگ دو پینز (حدود 1070 – 1136) چهره اصلی تاریخ جنگ های صلیبی بود. آن بزرگوار فرانسوی در اولین جنگ صلیبی كه در آن ارتش های مسیحی اروپا اورشلیم را تصرف كردند ، جنگیده است.

از آنجا که مسیحیان به طور فزاینده ای در زیارت های شهر مقدس شرکت می کردند، اغلب در جاده مورد حمله قرار می گرفتند. بنابراین، در حدود سال 1118، دو پینز و هشت شوالیه به دنبال ایجاد اجازه حفاظت از زائران از بالدوین دوم، پادشاه اورشلیم بودند.

شوالیه های معبد مورد حمایت مقامات مسیحی از جمله پاپ دوم قرار گرفتند که در سال 1139 به آنها معافیت از مالیات و سایر مقامات به غیر از اختیارات خود را اعطا کرد.

آخرین شوالیه مشهور

گای لوسیگنان (حدود 1150 – 1194) نه با موفقیت در جنگ بلکه با متحمل شدن یک ضرر فاجعه بار تاریخ را ساخت. گای ، یک شوالیه فرانسوی بود که به اورشلیم سفر کرد و در آنجا با سیبیلا ، خواهر پادشاه بالدوین چهارم ازدواج کرد. هنگامی که پادشاه و جانشین او هر دو درگذشتند، گای پادشاه اورشلیم شد. بسیاری ریموند سوم طرابلس را پادشاه برحق می دانستند.

این اختلاف در میان رهبران کشور صلیبی در زمانی قوت گرفت که مبارزات نظامی مسلمانان علیه آنها قوت می گرفت. در ژوئیه سال 1187، رهبر بزرگ نظامی مسلمان، صلاح الدین، ​​به نیروهای صلیبی در طبریه حمله کرد. علی رغم توصیه برخی متحدان برای جلوگیری از این کار، گای نیروهای مسیحی را برای پیوستن به جنگ هاتین بسیج کرد.

نظم و انضباط در ارتش گای ضعیف بود و صلاح الدین یک پیروزی قاطع به دست آورد، که ظرف چند ماه زمینه تسخیر مسلمانان بر اکثر مراکز مسیحی در منطقه، از جمله خود اورشلیم را فراهم کرد. نیروهای صلاح الدین گای را در هاتین اسیر کردند، اما به سرعت او را آزاد کردند. بعداً ریچارد اول گای را پادشاه قبرس نامید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.