مجله هلند

پل عشق در آمستردام

پل عشق در آمستردام

پل عشق در آمستردام یکی از زیباترین و مشهورترین پل‌های این شهر به‌حساب می‌آید که طرفداران زیادی دارد. سالانه افراد زیادی برای تماشای این پل، به شهر آمستردام سفر می‌کنند و از تماشای مناظر زیبای آن لذت می‌برند. ما در این مقاله، قصد داریم این پل را بررسی کنیم و آن را به شما معرفی نماییم.

پل عشق در آمستردام

بعد از پل معروفی که در پاریس قرار دارد، پل دیگری در آمستردام واقع‌شده است که بسیار محبوب و مشهور می‌باشد. بسیاری از زوج‌های جوان که قصد دارند تجربه جدید و به‌یادماندنی داشته باشند، به پل عشق در آمستردام می‌روند و خاطرات زیبا و ماندگاری ثبت می‌کنند. خوب است بدانید که این پل به دو دلیل شهرت دارد. یکی از دلایل زیبایی این پل، وجود منظره زیبا و جذابی از کلیسای Zuiderkerk است. دومین دلیل شهرت آن هم، وجود قفل‌های زیادی در این پل می‌باشد.

پل عشق در آمستردام

تاریخچه پل عشق در آمستردام

حالا نوبت به آن می‌رسد که اطلاعاتی درباره تاریخچه این پل جذاب کسب کنید. پل عشق در آمستردام که به‌صورت متحرک می‌باشد، در دهه 1920 ساخته‌شده است. این پل توسط دو خواهر که در دو سمت آن زندگی می‌کردند، ایجاد شد و برای ارتباط بین آن‌ها بود. پل عشق، در ابتدا بسیار باریک بود و اندازه آن تاکنون افزایش خوبی داشته است. در ادامه، اطلاعات بیشتری درباره این پل جذاب کسب خواهید کرد.

پل عشق در آمستردام

فلسفه قفل‌های موجود در پل عشق آمستردام

اگر به آمستردام سفر کنید و قفل‌های موجود در پل این شهر را دیده باشید، شاید برای شما سؤال پیش بیاید که دلیل وجود این قفل‌ها چیست؟ برای پاسخ به این سؤال باید این‌گونه گفت که این قفل‌ها نمادی برای عشق محسوب می‌شوند. عشاق و زوج‎های جوانی که به پل عشق در آمستردام می‌روند، این قفل‌ها را می‌بندند و کلید آن را در رودخانه می‌اندازند. این موضوع، عهد میان آن‌ها را نشان می‌دهد که تا ابد در عشق خود وفادار باشند.

پل عشق در آمستردام

برداشتن قفل‌های روی پل

اغلب مسئولان شهر آمستردام از وجود قفل‌ها در پل عشق ناراضی بودند و قصد از بین بردن آنها را داشتند. بسیاری از مقامات شهر آمستردام معتقد بودند که وجود این قفل‌ها برای زیبایی شهر مناسب نیست و باعث آسیب به محیط اطراف آن می‌شود. حتی بسیاری از مسئولان احتمال می‌دادند که این قفل‌ها به پل آسیب برساند. در نتیجه، در ماه مه سال 2012، تمام قفل‌های پل عشق در آمستردام برداشته شدند.

حتی بعد از این اتفاق هم برخی از گردشگران دوباره روی این پل تعدادی قفل نصب کردند که بازهم توسط دولت برداشته شد. اگر شما نیز اعتقاد دارید که وجود این قفل‌ها ضرری ندارد، بازهم نمی‌توان برای خراب کردن یک پل تاریخی ریسک کرد. اگر به‌خوبی فکر کنید، متوجه خواهید شد که انداختن کلید‌های فلزی در رودخانه موجب آسیب رساندن به محیط‌زیست می‌شود. اگرچه حذف این قفل‌ها موجب صرف وقت و هزینه زیادی از دولت شد، اما برای شهر لازم بود و مسئولان برای اقدام آن کوتاهی نکردند.

پل عشق در آمستردام

جمع‌بندی

پل عشق در آمستردام یکی از زیباترین پل‌های موجود در کشور هلند محسوب می‌شود. شهر آمستردام،  پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر هلند است. پل عشقی که در شهر آمستردام وجود دارد، سالیانه پذیرای گردشگران و عشاق زیادی می‌باشد. حتی در بسیاری مواقع، روی این پل مراسم‌های عروسی با جمعیت کمی هم برگزار می‌شود. باتوجه‌ به موارد گفته‌شده، می‌توانید درباره شهرت، محبوبیت و جذابیت این پل بی‎نظیر مطلع شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.