ژیوارنامه

آبشار نیاگارا | طبیعتی خیره کننده در مرز مشترک کانادا و آمریکا

آبشارهای نیاگارا

آبشارهای نیاگارا گروهی از سه آبشار شگفت انگیز در مرزهای کانادا و آمریکا می‌باشد و از معروفترین مناظر قاره آمریکا و جزو بلندترین آبشارهای دنیا به شمار می‌رود.

بزرگترین آبشار در نیاگارا

آبشار نعل اسب در قسمت کانادا بزرگترین آنها می‌باشد و دو آبشار دیگر با نام‌های آمریکایی و نقاب عروس شناخته می‌شوند. آبشار نعل اسب و آمریکا توسط جزیره بز از یکدیگر جدا شده‌اند و جزیره لونا آبشار نقاب عروس را از سایر آبشارها جدا کرده است. برای شرکت در تور کانادا با آژانس ژیوار در تماس باشید.

نوع آب آبشار نیاگارا

آب‌های جاری این آبشار فاقد رسوب هستند و شفافیت آن بسیار چشم نواز است. این آبشار به عنوان یک جاذبه گردشگری طبیعی به خوبی شناخته شده است و نیویورک و استان انتاریو برای اهمیت آن زمین های مجاور آبشار را به پارک های عمومی برای بازدیدکنندگان تبدیل کرده اند.برای دیدن این آبشار زیبا نیاز به ویزا دارید پس مقاله ویزای توریستی کانادا شاید برای شما مفید باشد.

آبشارهای نیاگارا

تاریخچه عصر یخبندان رودخانه نیاگارا و گرداب های سریع

رود نیاگارا و کل حوضه دریاچه‌های بزرگ که رودخانه بخشی جدایی ناپذیر از آن است میراث آخرین عصر یخبندان است. 18000 سال پیش جنوب انتاریو با لایه های یخی به ضخامت 2-3 کیلومتر پوشیده شده بود. با پیشروی به سمت جنوب، ورقه‌های یخ حوضه دریاچه های بزرگ را بیرون کشیدند. سپس وقتی برای آخرین بار به سمت شمال ذوب شدند، مقدار زیادی آب مذاب را در این حوضه‌ها رها کردند.نوع آب، “آب فسیلی” است که کمتر از یک درصد آن به طور سالیانه قابل تجدید است و مابقی از ورقه های یخ باقی مانده است. 10 میدان معروف در جهان!!!

فعالیت‌های آبشارهای نیاگارا.

این آبشارها بیشتر از چهار میلیون کیلووات برق اشتراکی برای کانادا و ایالت متحده تولید می‌کنند.

چهار دریاچه بزرگ میشیگان، هورون، اری و سوپریور که یک پنجم آب شیرین جهان را شامل می شوند، ابتدا به رودخانه نیاگارا تخلیه می شوند و بعد از آن به دریاچه انتاریو سرازیر می شوند.

حدود دوازده هزار سال پیش، این آبشارها هفت مایل در پایین رودخانه تا مناطق فعلی نیویورک، کوئنیستون انتاریو و لویستون ادامه داشت که امروزه با گذر زمان دستخوش فرسایش زیادی گردیده است. به نظر شما آبشار نیاگارا در لیست عجایب هفتگانه جهان قرار دارد؟

آبشارهای نیاگارا

 آیا آبشار نیاگارا یک جاذبه توریستی به حساب می‌آید؟

آبشارهای نیاگارا یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های کانادا می‌باشد که معمولاً در تابستان به اوج بازدید افراد می رسد.

هرساله میلیون ها گردشگر از این مکان دیدنی بازدید می کنند و این تعداد رو به افزایش است.

پدر لویی هنپین کشیش فرانسوی اولین کسی بود که از این آبشار دیدن کرد و به خوبی آن را وصف نمود.

در سال ۱۹۹۶ رودخانه نیاگارا به عنوان اولین منطقه پشتیبانی از پرندگان مهم بین المللی جهان مثل مرغ دریایی و پرندگان آبزی شناخته شد.

بیشتر از ۶۰۰ گونه گیاهی در طول دو قرن اخیر در جزیره بز وجود داشته است. اکوسیستم رودخانه نیاگارا پشتیبان تعداد زیادی از گونه های جانوری محافظت شده نیویورک مثل پرگرین فالکون، عقاب طاس آمریکایی و ماهیان خاویاری می‌باشد.

شما می‌توانید در کنار بازدید از این آبشار و لذت بردن از مناظر آن از امکانات تفریحی دیگری چون قایق سواری، زیپ لاین، هلکوپتر سواری، موزه تاریخی نیاگارا و رستوران ها و کافه های بین المللی آن استفاده کنید.

آبشارهای نیاگارا

حقایقی درباره آبشارهای نیاگارا

۱_ جالب است بدانید این آبشارها از نظر زمین شناسی جوان به شمار می آیند و در پایان آخرین عصر یخبندان شکل گرفته است.

۲_ارتفاع عمودی برخی از قسمت‌های آبشار نیاگارا به بیشتر از ۱۷۶ فوت میرسد و بیشتر از هفتصد هزار گالن آب در ثانیه بر روی این آبشارها می ریزد و با سرعت ۲۵ مایل در ساعت از آن عبور می‌کند و به همین دلیل آبشارهای نیاگارا از جهت عرضی و حجمی بزرگترین آبشارهای آمریکای شمالی به شمار می‌آیند.

۳_بیشتر از هشت میلیون نفر از سراسر دنیا به پارک و آبشار نیاگارا سفر می‌کنند که تعداد قابل توجهی هستند.

۴_آنی ادسون تیلور، معلم ۶۳ ساله اولین فردی بود که از این آبشارها عبور کرد و دچار ضربه مغزی شد. افراد زیادی در این آبشارها جان خود را از دست داده اند و حدود ده نفر نیز توانسته‌اند جان خود را از غرق شدن نجات دهند.

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.