ژیوارنامه

پربازدیدترین و زیباترین جاذبه‌های طبیعی دنیا را بشناسید

پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان

یخچال‌های طبیعی عظیم و باشکوه، کوه‌های خیره‌کننده و دشت‌های پر از حیوانات وحشی، زیبایی سیاره ما را چند برابر کرده‌اند. این زیبایی‌ها آنقدر گسترده هستند که نمی‌توان تصمیم گرفت کدام‌یک را باید برای بازدید انتخاب و از کجا شروع کرد. تعیین دقیق تمام شگفتی‌های جهان ممکن است به‌اندازه یک‌عمر طول بکشد. بنابراین ما در این مقاله سعی کرده‌ایم فهرستی از پربازدیدترین جاذبه‌ های طبیعی در جهان را برای شما تهیه کنیم.

آزور، پرتغال

تقریبا در 1500 کیلومتری سواحل لیسبون، مجمع‌الجزایری قرار دارد که زیبایی آن می‌تواند در نظر هر بیننده‌ای الهام‌بخش باشد. دره‌های سرسبز، صخره‌های شیب‌دار کنار اقیانوس و آبشارهای زیبا، آزور را به بهشتی تبدیل کرده‌اند که ارزش کاوش دارد. با این شگفتی‌ها، آزرو به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌ های طبیعی در جهان تبدیل شده است. با شرکت در تور پرتغال، از این جاذبه زیبا دیدن کنید.

پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان

آبشار نیاگارا

آبشارهای نیاگارا بر روی رودخانه نیاگارا در مرز کشورهای کانادا و آمریکا قرار دارند. این آبشارها از سه آبشار مختلف به نام‌های آبشار آمریکایی و آبشار حجاب عروس در آمریکا و آبشار نعل اسبی در کانادا تشکیل‌شده‌اند. زیبایی و عظمت خیره‌کننده این آبشارها چشم هر بیینده‌ای را مجذوب خود می‌نماید. با اخذ ویزای مالتیپل توریستی کانادا از این آبشار دیدن کنید.

پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان

دیواره مرجانی بزرگ، استرالیا

دیواره بزرگ مرجانی، به‌نوعی بزرگ‌ترین موجود زنده روی کره زمین می‌باشد. بزرگی آن به‌اندازه‌ای است که از فضا نیز قابل‌مشاهده است. با این‌ حال بهترین محل برای بازدید از آن، ساحل وایت هون می‌باشد که به‌عنوان یکی از زیباترین سواحل جهان شناخته می‌شود.

پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان

پارک ملی گرند کنیون، آمریکا

یکی دیگر از پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان دره گرند کنیون است که در شمال آریزونا قرار دارد. این چشم‌انداز زیبا، طی چندین میلیون سال توسط رودخانه کلرادو به وجود آمده است. عمق آن بیش از 1.6 کیلومتر و طولش به حدود 446 کیلومتر می‌رسد. گرند کنیون عمیق‌ترین یا طولانی‌ترین دره جهان نیست. با این ‌حال، چشم‌انداز خارق‌العاده و رنگارنگ آن، گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سمت خود می‌کشاند.

پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان

آبشار ایگوازو، برزیل

آبشارهای ایگوازو یکی از شگفتی‌های طبیعی بزرگ جهان هستند که در مرز بین برزیل و آرژانتین قرارگرفته‌اند. این آبشارها از مجموعه 275 آبشار با ارتفاع 64 متر در امتداد رودخانه ایگوازو تشکیل ‌شده‌اند. چشمگیرترین آن‌ها، آبشار U شکلی است که به گلوی شیطان معروف می‌باشد.

پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان

آمازون، آمریکای جنوبی

رودخانه آمازون بزرگ‌ترین رودخانه جهان می‌باشد. این رودخانه دارای بیش از 3000 گونه ماهی شناخته‌شده است و گونه‌های جدید هنوز در حال کشف هستند. جنگل‌های بارانی آمازون نیز بیش از نیمی از جنگل‌های بارانی کره زمین را تشکیل می‌دهند. این جنگل‌ها به‌عنوان بزرگ‌ترین جنگل بارانی استوایی، دارای تنوع زیستی بی‌نظیری هستند. از هر ده گونه شناخته‌شده در جهان، یکی در جنگل‌های آمازون زندگی می‌کند.

کوه کلیمانجارو، تانزانیا

بلندترین قله آفریقا از بسیاری از کوه‌های معروف دیگر، چشمگیرتر به نظر می‌رسد. دلیل آن وجود آتش‌فشانی باستانی است که بخشی از هیچ رشته‌کوهی نیست. این بدان معنا است که این قله 5800 متری تک‌وتنها در دشت‌های وسیع و هموار تانزانیا، به‌تنهایی سر در ابرها می‌ساید. صعود به این قله، نیازی به مهارت‌های فنی کوهنوردی ندارد و حتی کوهنوردان تازه‌کار نیز می‌توانند آن را بپیمایند. به همین دلیل، این کوه یکی از پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان به شمار می‌رود.

سرنگتی، تانزانیا

اکوسیستم سرنگتی در شمال غربی تانزانیا قرار دارد و امتداد آن تا جنوب غربی کنیا نیز می‌رسد. این منطقه میزبان بزرگ‌ترین جابه‌جایی پستانداران خشکی روی کره زمین است که شامل 1 میلیون بز کوهی آفریقایی و 200 هزار گورخر می‌باشد.

پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان

کوه فوجی، ژاپن

کوه فوجی در کشور ژاپن با 3775 متر ارتفاع یکی از زیباترین مناظر طبیعی در این کشور است. اواسط ژوئیه تا پایان آگوست بهترین زمان برای سفر به این منطقه می‌باشد. چراکه در این زمان برف به‌اندازه کافی ذوب‌ می‌شود و امکان دسترسی به قله فوجی فراهم خواهد شد.

پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان

آبشار ویکتوریا، زامبیا و زیمبابوه

هیچ منظره‌ای را نمی‌توان یافت که بتوان آن را با بزرگ‌ترین آبشار جهان با طول 1600 متر مقایسه کرد. قطعا آبشار ویکتوریا یکی از پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان است. بهترین زمان بازدید از آن بین ماه‌های فوریه و مه و بعد از فصل بارانی منطقه می‌باشد. ایستادن در مقابل آن برای تماشای 500 میلیون لیتر آبی که هر 60 ثانیه از این آبشار فرومی‌ریزد، به معنای واقعی مسحورکننده است.

پربازدیدترین جاذبه ‌های طبیعی در جهان

جمع‌بندی

امروزه بیشتر جوامع به سمت شهرنشینی سوق داده‌شده‌اند. نتیجه این امر، تمرکز هرچه بیشتر افراد بر محیط‌های درون ساختمان‌ها است. دانشمندان حوزه پزشکی نیز از باورهای قدیمی مبنی بر قدرت طبیعت برای تسکین جسمی و روانی انسان‌ها حمایت می‌کنند. یکی از جدیدترین مطالعات در کینگز کالج لندن در سال 2018 به تأثیرات گردش، تماشای درختان و آسمان و شنیدن آواز پرندگان پرداخته است. یافته‌ها نشان داد که قرار گرفتن کوتاه‌مدت در معرض طبیعت، تأثیرات بسیار سودمندی بر سلامت روانی انسان‌ها دارد. مواردی که ما در این مقاله بررسی کردیم، پربازدیدترین جاذبه‌ های طبیعی در جهان بودند. اما بدون شک جاذبه‌های طبیعی جهان بی‌پایان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.