مجله فرانسه

کاخ گارنیه یا اپرای گارنیه | بهشتی که در آن اپرای پاریس برگزار می‌شد

کاخ گارنیه یا اپرای گارنیه

کاخ گارنیه Palais Garnier، یا اپرای گارنیه، یک اپرای بزرگ است که 1،979 صندلی دارد و در میدان لوپرا در ناحیه نهم شهر پاریس در کشور فرانسه واقع‌شده است. این بنا به دستور امپراتور ناپلئون سوم برای اجرای اپرای پاریس از سال 1861 تا 1875 ساخته شد. در ابتدا به‌عنوان le nouvel Opéra de Paris (اپرای جدید پاریس) نامیده می‌شد، اما بعدها به دلیل به رسمیت شناخته شدن نقشه‌ها و طرح‌های بی‌نظیر معمار چارلز گارنیه با عنوان Palais Garnier معروف شد. برای بازدید از کاخ گارنیه یا اپرای گارنیه می توانید از طریق تور فرانسه اقدام کنید.

کاخ گارنیه حتمالاً مشهورترین خانه اپرا در جهان است و مانند کلیسای جامع نوتردام، موزه لوور یا کلیسای سکره کوئر، نمادی از پاریس محسوب می‌شود. کاخ گارنیه همچنین Bibliothèque-Musée de l’Opéra de Paris (کتابخانه-موزه اپرای پاریس) را در خود جای‌داده است که توسط Bibliothèque Nationale de France مدیریت می‌شود.

کاخ گارنیه بهشتی که در آن اپرای پاریس برگزار می‌شد

Palais Garnier سیزدهمین محلی است که اپرای پاریس را از زمانی که پادشاه لوئی چهاردهم آن را در اواخر دهه 1660 تأسیس کرد، میزبانی می‌کند و این مکان مجلل به دستور ناپلئون سوم به‌عنوان بخشی از پروژه بزرگ بازسازی پاریس که توسط بارون هاوسمن انجام شد، ساخته شد.

کاخ گارنیه یا اپرای گارنیه

کاخ گارنیه یا اپرای گارنیه

کاخ پانزده سال طول کشید تا تکمیل شود و امروزه با نام‌های مختلفی مانند Opera National de Paris، Palais Garnier و Opera Garnier شناخته می‌شود، یکی از نمایش‌های بزرگی که در آن انجام می‌شود، رقص باله می‌باشد؛ و این موضوع به دلیل این است که اکثر اپراها در خانه جدید اپرای پاریس در اپرای باستیل اجرا می‌شوند. اگر قصد سفر به اروپا را دارید، شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

معماری خیره‌کننده به‌کاررفته در Palais Garnier

نمای اصلی کاخ گارنیه که در سال 2000 بازسازی‌شده است، به همان اندازه که در قرن نوزدهم باقی‌مانده است، با رنگ‌های غنی اصلی و مجسمه طلایی، همان‌طور که در نظر گرفته‌شده بود، هنوز هم بسیار چشمگیر است؛ اما یکی از مشهورترین ویژگی‌های Palais Ganier، پلکان بزرگ آن است که در رنگ‌های مختلف مرمر ساخته‌شده و در پای راه‌پله دو مجسمه برنزی قرار دارد، اما اگر به بالا نگاه کنید، می‌توانید چهار قسمت مختلف آن را مشاهده کنید. سقف به‌صورت کامل در این مکان رنگ‌آمیزی شده است که شبیه به یک رنگین‌کمان می‌باشد.

کاخ گارنیه یا اپرای گارنیه

کاخ گارنیه یا اپرای گارنیه

این پلکان دوگانه، یک پلکان بزرگ 30 متری و چشمگیر است و به سرسرای، سطوح مختلف سالن و Rotonde de l’Empereur در غرفه غربی که محل کتابخانه و موزه Musee de l’Opera است، منتهی می‌شود؛ اما در حقیقت، چون امپراتوری سقوط کرد و ناپلئون قبل از اتمام کاخ گارنیه مرد، Rotonde de l’Empereur هرگز به پایان نرسید و هنوز می‌توانید بلوک‌های سنگی پوشیده را مانند دهه 1870 ببینید!

سالن اصلی و صحنه نمایش اپرای پاریس در کاخ گارنیه

اما کاخ گارنیه سالن‌های بزرگ و تزئینات فراوانی دارد که در فصل‌های مختلف، محوطه‌ای تماشایی را برای دیدن و لذت بردن در اختیار گردشگران قرار می‌دهد و طاق سرسرای آوانت با موزاییک‌های دلپذیر با رنگ‌های غنی در زمینه‌ای از طلا پوشانده شده است.

Palais Garnier

Palais Garnier

چارلز گارنیه قصد داشت که Grand Foyer شبیه گالری یک قصر کلاسیک با ابعاد وسیع 18 متر ارتفاع، 54 متر طول و 13 متر عرض باشد؛ و با بازسازی کامل آن در سال 2004 با آینه‌ها و پنجره‌هایش که بر ابعاد وسیع آن تأکید می‌کنند، همراه با سقفی دیدنی که توسط هنرمند پل ژاک آئیم بودری نقاشی شده است، در مورد سقف تئاتر، یک تابلوی یادبود 220 متر مربعی توسط هنرمند مارک شاگال وجود دارد. ظاهر مدرن و امروزی نقاشی دیواری تضاد قابل توجهی با رنگ قرمز و طلایی سالن زیر است. نقطه اوج واقعی بازدید، این تالار مدرنیته غیرقابل انکاری را برای ساختمان به ارمغان می‌آورد و به تبدیل آن به یک بنای تاریخی برجسته کمک می کند و نمایی تاریخ موسیقی را برای شما به تصویر می‌کشد. همچنین یک کپی از مجسمه نیم‌تنه چارلز گارنیه توسط مجسمه‌ساز کارپو وجود دارد که در مرکز سرسرا، نزدیک یکی از پنجره‌ها که از خیابان د اوپرا به طرف موزه Musee du Louvre نگاه می‌کند، ایستاده است. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

لوستری 8 تنی که در وسط تئاتر کاخ گارنیه قرار دارد

خود تئاتر یا سالن نمایش، با رنگ قرمز و طلایی به شکل نعل اسب به سبک ایتالیایی تزئین شده است که با بیش از 1900 صندلی مخملی قرمز، توسط یک لوستر بسیار بزرگ کریستالی که وزن آن به طرز باورنکردنی 8 تن است، روشن می‌شود! که زیر سقف رنگ روشن توسط هنرمند مارک شاگال نصب‌شده است که توسط وزیر امور فرهنگی سفارش داده شد و در سال 1964 تکمیل شد. سالن نمایش 20 متر ارتفاع، 32 متر عمق و 31 متر عرض دارد، اما صحنه بسیار بزرگ‌تر نمایش داده می‌شود زیرا ارتفاع آن درمجموع 60 متر است که شامل یک برج پرواز 45 متری و یک منطقه زیر مرحله 15 متری است.

Palais Garnier

Palais Garnier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.