مجله فرانسه

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس

مشهورترین کتاب‌فروشی مستقل جهان، کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس می‌باشد که محلی برای محافل ادبی نویسندگان و دوستداران کتاب است. این کتاب‌فروشی، دقیقاً روبروی رود سن قرار دارد و منظره بسیار زیبایی را به نمایش می‌گذارد. شاید هیچ دوستدار کتابی نباشد که نام کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس را نشنیده باشد و تمایل نداشته باشد از این کتاب‌فروشی خرید کند. تور پاریس به دیدن این جاذبه در پاریس کمک خواهد کرد.

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس

تاریخچه کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس

نام کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس از نام یک فروشگاه قدیمی گرفته شده است. این کتاب‌فروشی، در سال 1919 در پاریس و توسط بانویی به نام سیلویا بیچ که یک مهاجر آمریکایی بود، تأسیس شد. این مکان، در زمان جنگ جهانی دوم، به یکی از محفل‌های ادبی نویسندگان و ناشران تبدیل شد. درحالی‌که هیچ جای دیگر این کار را نمی‌کردند، این کتاب‌فروشی اولین مکانی بود که کتاب اولیس جیمز جویس را به طور کامل منتشر کرد. این مکان در سال 1914 توسط آلمانی‌ها بسته شد و سیلویا بیچ، تحت بازجویی قرار گرفت. پاریس در کتاب‌ها و فیلم‌ها | بهترین کتاب های پاریس و فیلم های پاریس

برخی می‌گویند که بعد از آزادی پاریس، ارنست همینگوی به آنجا آمد و شخصاً اعلام کرد که کتاب‌فروشی دوباره باز خواهد شد. درحالی‌که هرگز این اتفاق نیفتاد. حداقل توسط همان مالک و در همان مکان این اتفاق نیفتاد. در اواخر دهه 1950، سیلویا بیچ این کتاب‌فروشی را به جورج ویتمن واگذار کرد. او هم پس از مرگ سیلویا، نام کتاب‌فروشی را به کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس تغییر داد.

نمای کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس در یک ساختمان قدیمی در ساحل رود سن قرار دارد. درخت گیلاسی در بیرون کتاب‌فروشی قرار دارد که تصویر بسیار زیبایی در فصل بهار ایجاد می‌کند. نمای بیرونی کتاب‌فروشی بسیار زیباست. علاوه بر این، در پیاده‌رو کنار کتاب‌فروشی، کتاب‌های خوب دست‌دوم می‌فروشند. داخل کتاب‌فروشی هم دوطبقه مملو از کتاب می‌بینید. بخش ایرانی موزه لوور را دریابید.

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس همیشه مملو از جمعیت است. احتمالاً به این دلیل است که شما در این کتاب‌فروشی، برای همه نوع سلیقه‌ای کتاب پیدا می‌کنید. چه گردشگرانی که به دنبال کتاب‌های افسانه‌ای هستند، چه کسانی که کتاب‌های زبان انگلیسی می‌خواهند. حتی کسانی که در جست‌وجوی کتاب‌های علمی و دانشگاهی هستند هم در این کتاب‌فروشی کتاب موردنظر خود را پیدا می‌کنند. بنابراین، در کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس برای همه افراد کتاب پیدا می‌شود.

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس

استفاده‌های دیگر از کتابفروشی شکسپیر و شرکا

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس فقط یک کتاب‌فروشی نیست، بلکه چیزی فراتر از آن است. این کتاب‌فروشی، محل نگهداری گربه‌ها هم می‌باشد. شما می‌توانید زمانی که در آنجا به سر می‌برید، گربة خود را به آن‌ها بسپارید. علاوه بر این، کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس مکانی مناسب برای اقامت کوتاه‌مدت نویسندگان می‌باشد. نویسندگان و کسانی که اهل هنر هستند، می‌توانند در این کتابخانه برای مدت کوتاهی اقامت گزینند.

اگر شما خودتان نویسنده نیستید، می‌توانید برای ملاقات با سایر نویسندگان به کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس مراجعه کنید. شما به‌راحتی می‌توانید با نویسندگانی که آنجا هستند، صحبت کنید و از تجربیات آن‌ها بهره‌مند شوید. به‌علاوه، ملاقات با نویسندگان به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌های نوشتاری خود را در کارگاه‌های آن‌ها افزایش دهید.

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس

جمع‌بندی

هم‌اکنون مالک کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس دختر جورج ویتمن، سیلویا ویتمن (به یاد سیلویا بیچ) می‌باشد. این کتاب‌فروشی در طول سال‌ها، محل رفت‌وآمد نویسندگان و هنرمندان زیادی بوده است. مهم‌ترین قانون کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس این است که شما نمی‌توانید از داخل کتاب‌فروشی عکس بگیرید. پس اگر به این مکان رفتید، دوربین‌های خود را کنار گذاشته و از مرور کتاب‌ها لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.