ژیوارنامه

معرفی 10 مکان از عجیب‌ترین و خطرناک‌ترین جاذبه‌های جهان

همه تعطیلات مربوط به استراحت در کنار استخر نیست. برخی از مسافران از نشاط ناشی از خیره شدن به صورت مرگ و فرار کردن لذت می‌برند. به همین دلیل، جاذبه‌های توریستی پرطرفدار زیادی وجود دارد که بسیار خطرناک هستند. چه حیات وحش تهاجمی، یا جغرافیای خائنانه، یا فقط تشعشعات هسته‌ای خوب و قدیمی، این نقاط باید فقط برای افراد بی پروا و شجاع باشد. در اینجا 10 مورد از خطرناک‌ترین مقصد گردشگری روی زمین آورده شده است!

1.باغ های آلنویک، انگلیس

این باغ در انگلستان واقع شده‌است. علیرغم نام‌های بی‌ضررش، این باغ، مثل باغ مادربزرگ شما نیست! دوشس نورثامبرلند، جین پرسی، تصمیم گرفت برخی از کمیاب‌ترین گیاهان جهان را جمع آوری کند، حتی برخی از گیاهان کشنده را نیز در این ترکیب گنجاند. اگرچه بازدیدکنندگان از گیاهان خطرناک فاصله دارند، اما هر کسی که مخفیانه وارد باغ سمی شود آخرین اشتباه خود را مرتکب خواهد شد!

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

2.جزیره کریسمس، استرالیا

جزیره کریسمس یک مقصد ایده آل استرالیا است که گونه‌های حیات وحش هیجان انگیزی مانند خرچنگ نارگیل را در خود جای داده است. آنها زیبا و گرمسیری به نظر می‌رسند، درست است؟ وانگ! این هیولاها می توانند تا سه فوت رشد کنند و نه تنها در سواحل، بلکه در درختان نیز یافت می شوند.

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

3.پل تریفت، سوئیس

از نظر ساختاری، پل تریفت در سوئیس بسیار امن است – شما در خطر واقعی قرار ندارید. اما سعی کنید در حالی که به شکاف 300 فوتی زیر خود خیره می‌شوید خود را متقاعد کنید که این پل بسیار امن است و سریعا از روی آن رد شوید!

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

4.ال کامینیتو دل ری، اسپانیا

Caminito Del Rey یک پیاده‌روی ساخته دست بشر در کنار کوهی در اسپانیا است که جان افراد زیادی را گرفت تا به روی عموم بسته شود، اما این مانع از حضور  مردم در مسیر مرگبار آن نشد. در سال 2015، مسیر پس از سال‌ها بازسازی به روی بتن فرسوده و نمایان شدن تکیه‌گاه‌های فلزی زنگ‌زده، دوباره باز شد.

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

5.صخره‌های موهر، ایرلند

با مناظر خیره کننده آنها از اقیانوس اطلس و حومه ایرلند، جای تعجب نیست که چرا مسافران به صخره‌های موهر کشیده می‌شوند. با این حال، تپه‌های شیب‌دار و مسیرهای پیاده‌روی ناهموار شاهد سقوط بسیاری از مردم بوده و باعث مرگ آنها شده است. به همین دلیل، این منطقه یک مکان متداول برای خودکشی محسوب می‌شود.

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

6.مونت بلان

ممکن است فکر کنید قله اورست مرگبارترین صعود در جهان است، اما این افتخار در واقع به مون بلان – بلندترین کوه در آلپ – می رسد. در حالی که در مجموع تنها حدود 200 نفر در صعود به اورست جان خود را از دست داده اند، مونت بلان شاهد حدود 100 مرگ در سال است.

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

7.دره مرگ، ایالات متحده آمریکا

با نامی مانند دره مرگ چه انتظاری داشتید؟ وقتی به این واقعیت اضافه کنید که گرم‌ترین مکان در ایالات متحده (و یکی از گرم‌ترین مکان‌های جهان) نیز هست، شهرت آن برای خطر واقعاً معنا پیدا می‌کند. در حالی که مرگ و میر ناشی از گرمازدگی نگرانی اصلی در اینجا است، شرایط آب و هوایی شدید، مانند سیل ناگهانی، نیز خطرآفرین است.

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

8.جزیره مار، برزیل

جزیره مار در برزیل که به عنوان یکی از مرگبارترین مکان‌ها در نظر گرفته می‌شود، قطعا یکی از خطرناک‌ترین مکان‌های روی زمین است. 90 مایلی از شهر سائوپائولو، این جزیره فوق‌العاده مرگبار میزبان بزرگترین جمعیت متمرکز مارها در جهان است. این جزیره تنها جایی در جهان است که افعی سر نیزه طلایی در آن یافت می شود و سمی ترین مار دنیا یعنی بوتروپ در آن رشد می کند.

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

9.اسکلیگ میشل(Skellig Michael)، ایرلند

مناظر از بالای جزیره کوچک و پرتگاه اسکلیگ مایکل غیرقابل رقیب است – اما خود سفر غیر قابل تحمل است. بیشتر بازدیدکنندگان برای دیدن صومعه باستانی جزیره می‌آیند، و این صومعه به‌طور ناخوشایندی در بالای مسیری ناپایدار 600 پله‌ای قرار دارد که بیش از 1000 سال قدمت دارد. چندین نفر در طول سال‌ها به دلیل این سفر خطرناک جان خود را از دست داده‌اند، و حتی یک هیئت بررسی ایمنی وجود داشت که تشخیص داد احتمال دارد هر پنج تا پنجاه سال یک بار یک مرگ و میر رخ دهد.

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

10.صحرای داناکیل، اتیوپی

گرم‌ترین مکان روی زمین، صحرای داناکیل در اتیوپی، یکی از خشک‌ترین و پست‌ترین مکان‌های روی کره زمین است که شبیه یک سرزمین بیگانه است. می‌توان شاهد آتشفشان‌هایی بود که از گدازه بیرون می‌ریزند، رنگ‌های متعدد میدان‌های گرمابی، و نمکدان‌های عظیمی که شما را گیج می‌کنند. این بیابان مرگبار که با بیش از 10 هزار تن نمک پوشیده شده است، در انتهای شمالی دره بزرگ ریفت قرار دارد که توسط آتشفشان‌های زنده از دریای سرخ جدا شده است. کاوش در این منطقه پر مو مستلزم ساعت‌ها رانندگی در جاده‌های خاکی پر از دست‌انداز و گرد و غبار است که از مکله شروع می‌شود. زمین‌های بایر، خانه بسیاری از آتشفشان‌های فعال است که گازهای سمی به بیرون پرتاب می‌کنند.

عجیب ترین و خطرناک ترین جاذبه های جهان

جمع بندی

اما صبر کنید! قبل از اینکه به طور ناگهانی در این مکان‌ها غرق شوید، توجه داشته باشید – قبل از سفر به هر یک از این مکان‌های فوق، باید ماه‌ها خود را آماده کنید. ایمنی، استقامت و هوشیاری مواردی هستند که باید قبل از شروع یک سفر ماجراجویانه به این خطرناک‌ترین مکان‌های جهان، به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.