ژیوارنامه

تونل عشق در اوکراین

تونل عشق در اوکراین

 

اوکراین کشوری با جاذبه های طبیعی و مکان های رمانتیک عجیبی است که گردشگران زیادی را به این کشور می کشاند.

یکی از جاذبه های شگفت انگیز این کشور ، تونل عشق (Tunnel of love) در منطقه کلوان و در استان ریونه می باشد که در ادامه با این تونل به طور کامل آشنا خواهیم شد.

این مکان دیدنی بر روی ریل قطار راه آهن قرار گرفته است و با درختانی ردیف و گرد شکل احاطه شده است و هاله ای عجیب و غیرمعمول دارد که باعث شگفتگی همگان می گردد.

 اگر علاقمند بودید، پست ژیوار درباره روز ملی اوکراین را مطالعه کنید. 

اوکراین

 تاریخچه تونل عشق

طبق گفته ها و اسناد، حدودا ده سال پیش مسافرانی مشغول گشت و گذار در بوته های اطراف کلوان بودند که متوجه وجود یک مسیر ریلی مخفی در بین درختان شدند و شروع به عکسبرداری از آن کردند.

آنها عکس های گرفته شده از تونل را در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک به اشتراک گذاشتند. افراد زیادی از این عکس ها بازدید کردند و بسیاری وجود چنین مکان زیبایی را باور نکردند و معتقد بودند که عکس ها با فتوشاپ ساخته شده اند.

پس از این اتفاق گردشگران برای بازدید از تونل به کلوان رفتند و صحت وجود تونل عشق بعد از آن تایید گردید.

افسانه هایی درباره تونل عشق اوکراین

درباره این تونل شگفت انگیز حکایت های عاشقانه و غیر عاشقانه بسیاری تاکنون وجود داشته است که حقیقت هیچ کدام از آنها تایید نشده است.

در یکی از این افسانه ها، قدمت این تونل به چندین قرن می رسد و در زمان های دور وقتی چند جوان عاشق از قلعه کلوان فرار می کنند، این تونل را به عنوان پناهگاه مخفی خود انتخاب می کنند.

داستان جالب تر دیگری درباره یک پسر مهندس لهستانی وجود دارد که دلباخته دختری از منطقه کلوان می گردد و به همین دلیل مسیر رسیدن به معشوقش را با تاسیس تونل عشق کوتاهتر می کند که برای اکثر افراد افسانه ای غیرقابل باور است.

اما به گفته اکثر افراد حکایت واقعی تر تاسیس این تونل، به دوران اتحاد جماهیر شوروی برمیگردد که به دنبال اهداف نظامی و برای محرمانه بودن در دل درختان ساخته شد و ارتشی ها از تونل عشق استفاده های زیادی می کردند.

درباره اخذ ویزای اروپا و چگونگی اقامت آن اطلاعات کسب کنید.

اوکراین

جاذبه دیدنی اوکراین

شما همه روزه میتوانید از تونل عشق بازدید کنید اما بهتر است این نکته را درنظر بگیرید که در فصل بهار و پاییز درختان و برگ های آن رنگ های طبیعی بسیار زیبایی به خود می گیرند و نمای تونل را جذابتر از سایر روزهای سال می کنند.

بسیاری از عشاق از سراسر جهان برای پیاده روی و عکاسی در تونل عشق به اوکراین سفر می کنند و بسیاری از عکاسان نیز این تونل را به عنوان یکی از محل های اصلی عکسبرداری خود از افراد به دلیل داشتن طبیعت زیبای آن انتخاب می کنند.

حتی عروس و داماد های زیادی این مکان را برای عکاسی در بهترین روز زندگی خود انتخاب می کنند و بسیاری از عاشقان معتقدند اگر در این تونل دست در دست هم قدم بزنند و با هم آرزو کنند هرگز از یکدیگر جدا نخواهند شد.

همچنین مردم محلی منطقه کلوان، تونل عشق را بسیار خوش یمن می دانند و سالانه چندین بار از آن بازدید می کنند.

با مهمان نوازترین شهر اروپا آشنا شوید.

تونل عشق در اوکراین

حقایقی جالب درباره تونل عشق

۱)در سال ۲۰۱۷، در چین تونلی مشابه تونل عشق اوکراین با همین نام اما در اندازه کوچکتر با حضور نمایندگان اوکراینی افتتاح گردید.

۲)بسیاری از مارک های مشهور دنیا مثل شرکت ژاپنی فوجی فیلم از این تونل برای ضبط تبلیغات خود استفاده می کنند.

۳)آکیوشی ایمازاکی چندین سال پیش برای فیلمبرداری یکی از فیلم های درام خود به این منطقه سفر کرد و آنچنان زیبایی تونل او را مجذوب کرد که نام فیلم خود را به ” klevan-tunnel of love ” تغییر داد. این فیلم بعدها در جشنواره بین المللی فیلم هانوی به نمایش درآمد و باعث شد بسیاری از افراد در سراسر دنیا به طبیعت زیبای اوکراین علاقمند شوند.

۴) نام این تونل تا بحال در لیست شگفت انگیزترین راه آهن های کره زمین ثبت گردیده است.

جاذبه های کلوان

از دیگر جاذبه های این منطقه، می توان از دیوارهای مستحکم قلعه کلوان برای علاقمندان به تاریخ نام برد. همچنین کلیسای بشارت از میلاد مسیح در نزدیکی آن بسیار زیبا می باشد و یک برج ناقوس دوطبقه در نزدیکی آن قرار دارد.

تونل عشق در اوکراین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.