مجله فرانسه

انواع نان های فرانسوی| 15 نوع نان برتر در فرانسه

فرانسوی‌ها به نان و انتخاب آن حساسیت زیادی دارند و نان فرانسوی به عنوان یک نماد از این کشور شناخته می‌شود. همچنین نان و شیرینی‌های فرانسوی طرفداران زیادی در دنیا دارد. در ادامه با انواع نان‌های فرانسوی بیشتر آشنا می شویم. لیست جاذبه‌های فرانسه را در اینجا ببینید.

۱_نان باگت

احتمالا معروفترین نان فرانسوی، باگت است که معمولا به شکل بلند، ترد و سبک است. واژه باگت در قرن نوزدهم برای اولین بار به کار برده شد که به معنای عصا و چوب است.

نان باگت برای استفاده در وعده‌های مختلف مثل صبحانه، ناهار و شام مناسب است و با کره و مربا یا گوشت و هر نوع غذایی قابل خوردن می‌باشد.

تور نمایشگاه نان، شیرینی و شکلات فرانسه (EUROPAIN) را از دست ندهید.

انواع نان های فرانسوی

۲_بریوش (Brioche) 

فرانسوی‌ها بریوش را چیزی مابین نان و کیک می دانند. بریوش با ترکیب شیر، تخم مرغ، شکر و مقدار زیادی کره درست می‌شود و بافت نرم و پوسته پوسته دارد. ترکیب بریوش و شکلات داغ بسیار دلچسب می‌باشد و بسیاری در فرانسه بریوش را به عنوان یک وعده غذایی سرو می‌کنند.

۳_نان فرانسوی

بافت این نوع نان از باگت نرم تر است و شکلی پهن تر و بلندتر از آن دارد. تهیه نان فرانسوی کار پیچیده‌ای نیست و معمولا از آن برای درست کردن نان سیر استفاده می‌شود.

۴_فوگاس (Fougasse)

 فوگاس یک نوع نان مسطح است که بیشتر در پرووانس و جنوب فرانسه پخت می‌شود. شکل فوگاس کاملا با بقیه نان‌ها متفاوت است و شبیه دانه گندم همراه با بریدگی‌هایی که طرح برگ دار را تشکیل می‌دهند، می‌باشد.

هنگام پخت فوگاس گاهی در خمیر آن، اسانس پرتقال، زیتون، پنیر و انجیر استفاده می‌کنند تا طعم متفاوتی پیدا کند. بافت این نان فوق العاده اسفنجی و سبک است و به عنوان وعده غذایی و میان وعده مصرف می‌شود.

ویژگی‌های صبحانه، ناهار و شام فرانسوی را بشناسید.

فرانسوی

۵_کروسان 

شکل کروسان تقریبا هلالی است و پخت آن آسان نیست و فرآیند ساخت آن شامل چند مرحله تا زدن و چرخاندن، فریز کردن برای ایجاد لایه‌های کره در داخل این نان می‌باشد. نان کروسان را می‌توان به تنهایی یا همراه با گوشت، شکلات یا پنیر مصرف نمود.

6_ تارت تاتن

یک نوع نان شیرین و البته میوه‌ای است که با سیب‌های شیرین و کاراملی و نان کریسپی تهیه می‌شود. این شیرینی در ایران به عنوان پای سیب شناخته می‌شود.

 

7_ فیسل (ficelle)

فیسل در واقع یک کلمه فرانسوی به معنای رشته است که به دلیل لاغر بودن این نوع نان به آن نسبت داده شده است. بافت فیسل شبیه به باگت است و در بسیاری از دستورهای غذایی میتوان از نان فیسل استفاده کرد.

8_ pain complet 

این نوع نان با ترکیب آرد سفید و گندم و یا صد درصد گندم کامل پخته می‌شود. به این نان قهوه‌ای جویدنی، نان سبوس دار نیز می‌گویند که فرانسوی‌ها آن را معمولا در کنار سوپ یا خورشت سرو می‌کنند.

9_Pain de Campagne 

این نوع نان سنتی با خمیر ترش و آرد گندم تهیه می‌شود و طعم آن کمی تند و ترش است. نان Pain de Campagne در سراسر فرانسه یافت می‌شود و اکثر فرانسوی‌ها آن را همراه با مقداری کره یا مربا مصرف می‌کنند.

خیابان مونتورگوی بهشت غذاهای پاریس برای عاشقان طعم های خوشمزه

10_Pain a L’ail

بسیاری pain a l’ail را بعنوان نان نمی‌شناسند اما طعم بسیار خوبی دارد و معمولا از نان باگت یا فرانسوی تهیه می‌شود. در طرز پخت این نان، ابتدا آن را به قطعات یک اینچی تقسیم می‌کنند و سپس برش‌های نان را با کره، سیر و گیاه مخلوط می‌کنند و سپس به طور کامل آن را پخت می‌کنند.

11_ pain brie 

این نان در واقع اصلا حاوی پنیر نیست و نوارهای متمایز و باریک و رنگ گرم و کره‌ای در بافت نرم آن به چشم می‌خورد. پِین بری را معمولا طولانی مدت ورز می‌دهند و درنهایت یک ساختار گلوتنی محکم ایجاد می‌شود.  از این نان سنتی برای تهیه دسرهای میوه استفاده می‌شود.

12_Boule de pain

بول نانی گرد شکل با ظاهری ترد و داخلی نرم است که شکل دادن به آن باعث زیبایی آن می‌شود. برای حفظ شکل آن، فرانسوی‌ها معمولا این نوع نان را در فرهای هلندی می‌پزند و ترکیب آن چهار ماده آرد، نمک، مخمر و آب می‌باشد. نان بول به عنوان پیش غذا در کنار گوشت و پنیر سرو می‌گردد.

13_ Pain au Son

معمولا در ترکیب این نان خوش طعم، ۲۵ درصد سبوس جو یا گندم اضافه می‌شود که فیبر بیشتری نسبت به سایر نان‌های فرانسوی‌ها دارد. برخی از قنادی‌ها این نان را به شکل رولی در می‌آورند.

14_Un pain aux céréales

یک نوع نان غلات است که علاوه بر گندم معمولی، از انواع مختلفی آرد استفاده می‌کند. هر کدام از نان‌ها دستور پختی متفاوت دارند اما اکثرا با استفاده از ترکیبی از ذرت، ارزن، جوی دو سر و … درست می‌شود. برخی از نانوایی‌ها نیز از دانه‌هایی مانند آفتابگردان، تخم کتان، کنجد، خشخاش و … استفاده می‌کنند.

15_ Un pain de seigle

این نوع از نان‌های فرانسوی معمولا در کنار صدف سرو می‌شوند. رنگ این نوع نان، از نان معمولی تیره‌تر است و در خواست آن از آرد چاو دار و گندم استفاده می‌شود.

انواع نان های فرانسوی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.