مجله آلمان

نمایشگاه cebit hanover

نمایشگاه بین المللی

نمایشگاه cebit hanover بزرگترین نمایشگاه بین المللی رایانه می‌باشد. این نمایشگاه هر ساله در هانور آلمان برگزار می‎‌شود. ریشه کلمه cebit از کلمه: Center for Office and information of Technology گرفته شده است.

همان‌طور که می‌دانیم، کمترین مقدار در زبان رایانه بیت است. از این رو بازدیدکنندگان، نمایشگاه cebit hanover را با بیت مرتبط می‌سازند. این نمایشگاه بیشتر حول محور بیت و بایت( هر بایت معادل 8 بیت است) می‌باشد.

قبل از سال 1980، این نمایشگاه فقط پیرامون مهندسی برق بود، اما از سال 1980به بعد، فناوری اطلاعات و ارتباطات، به عنوان دومین بخش نمایشگاه تجاری هانوور اضافه شده است.

بازدید از نمایشگاه ماشین آلات کشاورزی هانوور AGRIRECHNICA را از دست ندهید.

نمایشگاه بین المللی

نبود فضای کافی برای برگزاری نمایشگاه cebit hanover تا قبل از سال 1986

متاسفانه تا قبل از سال 1986 فضایی مستقل برای برگزاری نمایشگاه cebit hanover در نظر گرفته نشده بود و مسئولان به سختی فضایی را برای برگزاری نمایشگاه تدارک می‌دیدند.

نبود امکانات کافی برای برگزاری نمایشگاه، سبب شد که نمایشگاه cebit hanover جذابیتی نداشته باشد. سرانجام مسئولان در 12 مارس 1986 زمینی را به مساحت 200000 مترمربع برای برگزاری نمایشگاه اختصاص دادند.

این زمین به عنوان فضایی کاملاً مستقل برای برگزاری نمایشگاه اختصاص داده شد. در این نمایشگاه نزدیک به 2142 غرفه وجود دارد. که از بین 2142 غرفه نزدیک به 190 غرفه مربوط به بخش ارتباطات از راه دور می‌باشد.

نمایشگاه cebit hanover در سال 1995 به عنوان یک نمایشگاه بزرگ تجارت در تاریخ ثبت شد.

از سال 1986 به بعد، نمایشگاه cebit hanover با سرعت باورنکردنی به طور پیوسته رشد کرد. رشد عجیب و خارق‌العاده نمایشگاه سبب شده که در سال 1995، به عنوان بزرگترین نمایشگاه در صنعت تجارت در تاریخ ثبت شود.

در سال 1995 بیش از 6100 غرفه در این نمایشگاه وجود داشت. حضور رایانه‌ها نه تنها در تجارت مفید شد بلکه تعداد بیشتری از کاربران خصوصی را توانست به خود جذب کند.

نمایشگاه بین المللی

مواجه شدن نمایشگاه cebit hanover با کاهش بازدیدکنندگان و غرفه داران

از سال 1995 تا کنون نمایشگاه cebit hanover با کاهش تعداد بازدیدکنندگان و هم چنین کاهش تعداد غرفه‌داران مواجه شده است. شرکت‌هایی که در این صنعت خبره و از مهارت قابل توجهی برخوردار بودند، دیگر به هانوور نیامدند و درنتیجه دیگر در نمایشگاه شرکت نکردند.

در سال 2004 در مجموع نزدیک به 500000 نفر از نمایشگاه بازدید کردند، اما در سال 2010 نمایشگاه تنها با دارابودن 4157 غرفه برگزار شد. در این سال تنها 334000 نفر از نمایشگاه دیدن کردند. که این تعداد در مقایسه با سال 1986 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

افزایش تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه cebit hanover در سال 2011

مسئولان به شدت با کاهش بازدیدکنندگان و غرفه داران مبارزه کردند. سرانجام در سال 2011 تصمیم گرفتند که همایش‌های جهانی cebit را تبلیغ کنند. برگزار شدن این همایش سبب شد که کاربران جدیدی به نمایشگاه cebit hanover جذب شوند.

استقبال بی‌نظیر کاربران از این همایش، باعث شد که تعداد بازدیدکنندگان در مقایسه با سال 2010 که رکورد منفی داشت، افزایش یابد.

سال  2018 را می‌توان پایان برگزاری نمایشگاه cebit hanover دانست

هدف از برگزاری نمایشگاه cebit hanover بیشتر جذب جوانان به هانوور بود. هزینه بلیط برای بازدید از نمایشگاه 60 یورو بود. مسئولان برخلاف میل باطنی خود، به منظور افزایش تعداد بازدیدکنندگان، تصمیم گرفتند که هزینه بلیط را کاهش دهند.

اما برخلاف انتظارشان، با اینکه هزینه بلیط را کاهش دادند، اما باز با تعداد کمی از بازدیدکنندگان مواجه شدند. در سال 2018، نزدیک به 120000 نفر از نمایشگاه دیدن کردند.

مسئولان با مواجه با تعداد کم بازدیدکنندگان اعلام کردند که دیگر در سال 2019 و در سال‌های آتی نمایشگاه cebit hanover برگزار نخواهد شد.

با مراحل و چگونگی اخذ گواهینامه بین المللی آشنا شوید.

خریدتور نمایشگاهی از ژیوار

برای ثبت خرید تور نمایشگاه کافی است که به ژیوار مراجعه نمایید و یا با شماره 54795000 – 021 تماس حاصل نمایید. با توجه اینکه ژیوار جز اولین برگزار کنندگان تورهای نمایشگاهی در ایران بوده است، پس ارائه خدمات حرفه‌ای از مجموعه ژیوار در زمینه تورهای نمایشگاهی میسر خواهد بود.

کارت ورودی نمایشگاه

بعد از اینکه مشاوره رایگان را از راهنمای تور نمایشگاهی ژیوار، دریافت کردید، نوبت به تکمیل مدارک خواهد رسید. با تکمیل مدارک و ارسال آن توسط کارمندان ژیوار، وارد پروسه اخذ کارت ورودی نمایشگاه خواهید شد. ما فقط به ویزای نمایشگاهی بسنده نخواهیم کرد. بلکه تا اخرین قدم همراه شما هستیم.

اخذ ویزای نمایشگاهی

برای اخذ ویزای نمایشگاهی با اطمینان خاطر، کار را به ژیوار بسپارید. در حالی که شما در فضای دوستانه ژیوار مشغول سرو قهوه هستید، راهنمای ویزای نمایشگاهی ، مدارک و پرونده شما را وارد جریان کار خواهد کرد و کمتر از 20 روز کاری از جانب راهنمای ویزای نمایشگاهی، خبر دریافت ویزای نمایشگاهی را می‌شنوید. برای مطالعه مدارک ویزای نمایشگاهی روی آن کلیک نمایید.

راهنمای تور نمایشگاهی و مترجم

بعد از تمام مراحل بالا، جلسه معارفه با حضور لیدر فارسی زبان و سایر مسافران تور برگزار می‌شود، لیدر فارسی زبان و همچنین مترجم که در محل نمایشگاه حضور دارد، شما را به بهینه ترین شکل، به نیازتان خواهد رساند. همراهی لیدر از ایران و حضور یک مترجم در نمایشگاه … کار را برای شما مسافران تور نمایشگاهی، آسان‌تر خواهد کرد.

تنظیم قرار ملاقات نمایشگاهی

اگر برای کسب و کار خود مایل به تنظیم قرار ملاقات با برگزارکنندگان و یا حتی غرفه داران نمایشگاه هستید، در زمان مراجعه به ژیوار باید موضوع را به اطلاع راهنمای تور نمایشگاهی برسانید، تا خواسته شما، برنامه ریزی و هماهنگ شود. اتفاق خوبی که در تورهای نمایشگاهی ژیوار رخ می‎‌دهد: شما با صاحبان کسب و کارهای بزرگ داخلی نیز روابط دوستانه‌ای پیدا خواهید کرد.

بیمه مسافرتی در تور نمایشگاهی

ژیوار برای تورهایی که برگزار خواهد کرد، همواره کیفیت و امنیت سفر برای مسافران را در اولویت قرار خواهد داد، بیمه نامه مسافرتی برای مسافران تورهای نمایشگاهی نیز صادر خواهد شد با هر مبلغی که مسافر مایل باشد، البته در چارچوب گزینه‌های پیشنهادی راهنمای تور نمایشگاهی!

خدمات تور نمایشگاهی ژیوار در یک نگاه

 • ترانسفر فرودگاهی

 • رزرو هتل

 • پرواز

 • اخذ کارت ورودی نمایشگاه

 • راهنمای فارسی زبان و مترجم

 • بیمه مسافرتی

 • ویزای نمایشگاهی

 • مشاوره رایگان

 • تنظیم قرار ملاقات نمایشگاهی

 • خدمات نمایشگاهی

 • تفریحات و گشت در کنار بازدید از نمایشگاه

 • و سایر خدمات …

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “نمایشگاه cebit hanover

 1. فرشاد رمکیان گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. هزینه تور برای سفر بازدید از نمایشگاه سبیت چقدر است؟

  1. وبلاگ ژیوار گفت:

   سلام وقت بخیر
   لینک تور نمایشگاه خدمت شما
   https://zhivar.com/tours/european-exhibition-tours/hanover-computer-industry-exhibition-tour-cebit/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.