ژیوارنامه

معرفی دوسلدورف | آشنایی با این شهر در آلمان

معرفی شهر دوسلدورف

در این مقاله می‌خواهیم به معرفی شهر دوسلدورف در کشور آلمان بپردازیم.

تاریخچه شهر دوسلدورف

هنگامی که امپراتوری روم در حال تقویت موقعیت خود در سراسر اروپا بود، چند قبیله آلمانی در قلمرو باتلاقی در حاشیه شرقی رود راین به هم چسبیدند. 3 دانشگاه برتر در دوسلدورف را بشناسید.

 

در سده‌های 7 و 8 میلادی، میتوان در منطقه ای که رودخانه کوچک دوسل به رود راین می رود، محل زندگی زراعی یا ماهیگیری عجیب و غریب را پیدا کرد.

از چنین شهرک‌هایی بود که شهر دوسلدورف رشد کرد. اولین ذکر مکتوب از دوسلدورف (که در گویش محلی آن با دو زبان دیگر دوسلدورپ نامیده میشد) به سال 1135 بر می‌گردد.

در زمان امپراتور فردریش بارباروسا، شهر کوچک کایزرسوئرث در شمال دوسلدورف به یک پاسگاه مستحکم تبدیل شد. کایزرسورث سرانجام در سال 1929 به حومه شهر دوسلدورف تبدیل شد.

در سال 1186، دوسلدورف تحت حاکمیت کنت‌های برگ(Berg) قرار گرفت. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

مهم ترین تاریخ در شهر دوسلدورف

14 آگوست 1288 مهم ترین تاریخ در شهر دوسلدورف است. در این روز کنت سلطنت آدولف هشتم از برگ(Berg) به روستای حاشیه شهر دوسل امتیازاتی اعطا کرد.

پیش از این، یک جنگ خونین برای دستیابی به قدرت بین اسقف اعظم کلن و شمارش برگ(Berg) رخ داده بود که در نبرد وورینگن به اوج خود رسید.

نیروهای اسقف کلن توسط نیروهای شمارش برگ(Berg) که توسط شهروندان و کشاورزان کلن و دوسلدورف پشتیبانی می‌شدند، نابود شدند و راه را برای ارتقاء شهر دوسلدورف هموار کردند، که امروزه با یادبودی در Burgplatzگرامی داشته می‌شود.

جمهوری فدرال آلمان

در سال 1946، دوسلدورف پایتخت ایالت جدید فدرال نوردراین-وستفالن شد. بازسازی شهر با سرعت پیش رفت و تحول اقتصادی رشد اقتصادی دوسلدورف را هدایت کرد. سما برای سفر به آلمان به ویزای شنگن نیاز دارید.

موقعیت جغرافیایی دوسلدورف

دوسلدورف در مرکز حوضه راین قرار دارد، جایی که دلتای دوسل به رود راین می‌ریزد. این شهر به جز 4 منطقه (Lorick,oberkassel,Niederkassel,Heerdt) در ضلع شرقی راین قرار دارد. در آن سوی راین، شهر نئوس بر روی دلتای ارفت قرار دارد.

دوسلدورف در جنوب غربی منطقه شهری روهر و در وسط منطقه شهری راین-روهر قرار دارد. دوسلدورف کاملا روی آبرفت، گل، ماسه، خاک رس و گهگاه سنگ ریزه بنا شده است.

بلندترین نقطه در دوسلدورف، قله سندبرگ(Sandberg) در قسمت شرقی شهر (منطقه هوبلراث) با 165 متر(541 فوت) است. کمترین نقطه در انتهای شمالی منطقه ویتلائر است که شوارتزباخ با ارتفاع متوسط 28 متر به راین وارد می شود.

مراکز مالی مهم در دوسلدورف

دوسلدورف یک مرکز مهم مالی است. بیش از 30000نفر در بخش مالی و بیمه در دوسلدورف کار میکنند. حدود 170 موسسه مالی ملی و بین المللی و حدود 130 آژانس بیمه و یکی از هشت بورس سهام آلمان وجود دارد.

دفتر HSBC، دفتر مرکزی آلمان در دوسلدورف قرار دارد و 3000نفر کار میکنند. NRW.BANKیک بانک توسعه ایالتی نوردراین-وستفالن و بزرگترین بانک توسعه ایالتی در آلمان است.

NRW.BANKدر سال 2002 از WestLB جدا شد. امروز Deutsche Bankو Commerzbank دارای شعبه های عمده در دوسلدورف با حدود 2000کارمند هستند.

دوسلدورف هم چنین مهمترین مرکز مالی آلمان برای موسسات اعتباری ژاپن است. SMBC،MUFG BankوMizuho دفتر مرکزی آلمان خود را در دوسلدورف دارند.

فرودگاه DUS

فرودگاه دوسلدورف که به آن فرودگاهRhein-Ruhrنیز گفته می شود. در هشت کیلومتری شمال مرکز واقع شده است، و با قطار یا راه آهن شهری S-Bahn میتوان به راحتی به آن رسید.

یک ایستگاه قطار از راه دور با خدمات منطقه ای و ملی وجود دارد که توسط Sky Train، به فرودگاه متصل می شوند. ایستگاه دیگری که در زیر ساختمان ترمینال قرار دارد خط S-Bahn را به ایستگاه مرکزی دوسلدورف و کلن و هم چنین چند سرویس شبانه منتقل می کند.

بعد از فرانکفورت و مونیخ، دوسلدورف بین المللی با 21850489مسافر سالانه سومین فرودگاه تجاری بزرگ آلمان است. این فرودگاه 180 مقصد را در 4قاره ارائه می دهد و توسط70شرکت هواپیمایی ارائه می شود.

ساختمان های فرودگاه تا حدودی در اثر آتش سوزی ویرانگر ناشی از کارهای جوشکاری در سال 1996 تخریب و 17 نفر کشته شدند. این منطقه مورد بازسازی قرار گرفت و SkyTrain نصب شد.

مهم ترین گروه موسیقی شهر دوسلدورف

از دهه 1950، Kom(m)chendchenیکی از برجسته ترین کابین های سیاسی آلمان است. مشهورترین سهم این شهر در فرهنگ موسیقی مدرن عرفانی بدون شک گروه موسیقی الکترونیک آوانگارد با نفوذ kraftwerkاست.

Kraftwerkتوسط چند نوازنده متولد دوسلدورف تشکیل شده است، در سطح بین المللی به عنوان مهم ترین گروه موسیقی آلمانی پس از جنگ و به عنوان پیشگامان موسیقی الکترونیکی شناخته می شود.

دوسلدورف-کایزرسورث

دوسلدورف-کایزرسورث که در سال 1929 در شهر گنجانده شده است، یکی از قدیمی ترین (و عالی ترین) محله های شهر است و مکانی فوق العاده برای کاوش در ساختمانهای باروک و مکان بی نقص در راین است.

مطمئن باشید که زمان زیادی را برای گشت و گذار در خیابان های سنگفرش دلپذیر آن، که به دلیل مغازه های سنتی آلمانی که در آن اقلام غذایی و صنایع دستی می فروشند، در بین گردشگران محبوب است، می گذارید.

اگر علاقمند سفر به آلمان هستید از تور آلمان ژیوار دیدن کنید.

شهر دوسلدورف

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.