ژیوارنامه

معرفی فرانکفورت | مقر پادشاهان آلمانی

معرفی فرانکفورت

فرانکفورت، شهر، هسن لند(ایالت)، در آلمان غربی قرار دارد. این شهر در امتداد رودخانه اصلی در حدود 19 مایلی(30کیلومتری) بالادست از محل تلاقی با رودخانه راین در ماینتس واقع شده است.

تاریخچه فرانکفورت

شواهدی از شهرک سازی سلتیک و ژرمنیک در این شهر وجود دارد که قدمت آن از قرن 1 قبل از میلاد مسیح و هم چنین بقایای رومی از قرن 1 و2میلادی است.

نام فرانکفورت از کجا آمد؟

نام فرانکفورت(“فورد: گذرگاه یا گذرگاه فرانک ها”) احتمالا در حدود500سال پیش از میلاد مسیح به وجود آمده است.

فرانکفورت

فرانکفورت مکانی دائمی برای انتخابات پادشاهان آلمان

(قلعه شاهنشاهی) به عنوان محل اقامت سلطنتی مهم کارولینگی های Pfalz فرانک شرقی از قرن 9 تا قرون وسطی خدمت می کرد. در قرن 12ام قلعه جدیدی در فرانکفورت،Hohenstaufenسلسله برپا و شهر را محاصره کردند.

حاکم هوهنستاوفن فردریک اول(فردریک بارباروسا)در سال1152 در آنجا به عنوان پادشاه انتخاب شد و در سال 1356 گاوطلایی امپراتور چارلز چهارم(قانون اساسی امپراتوری مقدس روم) فرانکفورت را به عنوان مکان دائمی برای انتخاب پادشاهان آلمان تعیین کرد.

فرانکفورت مقر نخست شاهنشاهی کنفدراسیون راین

زمانی که ناپلئون اول فرانکفورت را به عنوان مقرنخست وزیر شاهنشاهی کنفدراسیون راین قرار داد، فرانکفورت از سال 1372 تا 1806 یک شهر آزاد شاهنشاهی بود.

در سال 1810 این شهر به پایتخت دوش بزرگ کبیر فرانکفورت تبدیل شد.

فرانکفورت شهر بزرگ صنعتی

از سال 1815، هنگامی که ناپلئون سقوط کرد، فرانکفورت دوباره یک شهر آزاد بود. در سال 1849-1848، مجلس ملی فرانکفورت تشکیل جلسه داد.

از سال 1816تا 1866 این شهر مقر بوندستاگ آلمان و در نتیجه پایتخت آلمان بود. پس از جنگ هفت هفته در سال1866، فرانکفورت به پروس الحاق شد و بدین ترتیب وضعیت شهر آزاد خود را از دست داد.

فقط پس از ادغام آن در آلمان متحد بود که فرانکفورت به یک شهر بزرگ صنعتی تبدیل شد.

فرانکفورت در زمان معاصر

تا زمان جنگ جهانی دوم، شهر قدیمی فرانکفورت، که در اطراف قلعه شاهنشاهی گسترده شده بود، بزرگترین شهر قرون وسطایی بود که هنوز در آلمان دست نخورده باقی مانده بود.

شهر قدیمی در سال 1944 توسط بمبگذاری های متفقین در سال 1944 تخریب شد و متعاقبا با ساختمان های

اداری چند طبقه و سایر ساختار های مدرن بازسازی شد.

از جمله بناهای تاریخی می توان به برج اشنهایمر با ارتفاع 155فوت اشاره کرد. اختصاصSt.Bartholomew کلیسای جامع ماسه سنگ قرمز، که در سال 1239 به داده شد.

و پالسکیرچه(Paulskirche) محل ملاقات اولین مجمع ملی فرانکفورت بود.

فرانکفورت ، مرکز تجاری مالی و فناوری پیشرفته است.

نمایشگاه های تجاری بین المللی از سال 1240 در فرانکفورت برگزار می شود، و اکنون این شهر یک مرکز، تجاری مالی و فناوری پیشرفته است.

در این شهر یک بورس مهم سهام وجود دارد.(اولین بار در سال 1585 تاسیس شد.) خانواده روچیلد ساخت امپراتوری بانکی بین المللی خود را در فرانکفورت آغاز کردند. فرانکفورت هم چنین محل بانک مرکزی اتحادیه اروپا است.

نمایشگاه های سالانه کتاب، اتومبیل و رایانه از رویدادهای محبوب هستند و نمایشگاه های بسیاری نیز در طول سال برگزار می شود.

تولیداتی شامل: اتومبیل، ماشین آلات، محصولات شیمیایی و دارویی، مواد چاپی و مواد غذایی است. این شهر به طور سنتی به دلیل تولید سوسیس های مرغوب شناخته شده است.

مدت هاست که فرانکفورت یک نقطه توقف اصلی برای رودخانه ها، راه آهن و ترافیک جاده ای از سوئیس و جنوب آلمان به سمت شمال در امتداد رودخانه راین به منطقه روهر و از طریق رودخانه اصلی به شمال مرکزی آلمان است.

این شهر قطب اصلی ترافیک برای غرب آلمان است، و هم چنین از زمان کانال سازی ماین در دهه 1880 یک بندر حمل و نقل داخلی مهم است.

فرودگاه فرانکفورت، بزرگترین فرودگاه آلمان، و یکی از شلوغ ترین فرودگاه های اروپا است.

دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته فرانکفورت

این دانشگاه از بزرگترین موسسات آموزش عالی در فرانکفورت است.

جاذبه های دیدنی فرانکفورت

باغ جانورشناسی، یکی از بهترین باغ وحش های این کشور است. موسسه هنری استودل و گالری شهرداری، موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ و موزه مجسمه سازی لیبیگهاوس اشاره کرد.

زادگاه یوهان ولفگانگ فون گوته در جنگ جهانی دوم به آتش کشیده شد اما بعدا مرمت شد، مجاور آن موزه و کتابخونه گوته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.