ژیوارنامه

تاریخچه KFC | موفق‌ترین فست فود جهان

تاریخچه خوراک KFC

چه KFC را دوست داشته باشید و چه به آن علاقمند نباشید، بدون شک KFC یکی از موفق ترین رستوران های فست فود در جهان است.

Kentucky Fried Chicken یا به اختصار KFC از یک اتاق کوچک در یک جایگاه سوخت در وسط ناکجا آباد رشد کرده و به زنجیره رستوران های فست فود در جهان تبدیل شده است.

امروزه KFC از حضور گسترده جهانی برخوردار است و میلیون ها نفر از غذای آن هر روز لذت می برند. اما چگونه این کار شروع شد و در آینده به کجا می رود؟

KFC

چگونه KFC راه اندازی شد؟

مرغ کنتاکی، معروف به KFC ، در سال 1955 توسط سرهنگ هارلند سندرز در کوربین، کنتاکی تاسیس شد. اما داستان آن کمی قبلتر  از تاسیس آن شروع شد.

سندرز در سال 1890 متولد شد و در سن 12 سالگی ، خانه را ترک کرد و پس از کودکی پر دردسر به کار کشاورزی پرداخت. در سن 15 سالگی، او مزرعه را ترک کرد و یک سری کارها را با موفقیت های مختلف انجام داد.

مشاغل مختلف وی شامل تلاش برای نقاشی، آتش نشاني راه آهن، شخم زنی، اپراتور کشتی قایق، فروشنده بیمه و ایستگاه خدمات بود.

تا سال 1929 ، هارلند پمپ بنزین خود را در کوربن، کنتاکی افتتاح کرد. در این پمپ بنزین او برای خانواده اش و مشتری گاه به گاه در اتاق کوچک پشتی آشپزی می کرد.

سندرز استفاده از دستور العمل های تهیه شده توسط مادرش را دوست داشت. مرغ تابه ای، ژامبون گوجه فرنگی، سبزیجات تازه و بیسکویت خانگی و…به نظر می رسد که او در آشپزی “خبره” بود و خبرها به طرز گسترده ای پخش می شد و او را قادر کرد یک رستوران و متل 142 نفری را در همان نزدیکی باز کند.

عملکرد سرهنگ سندرز

در سال 1936، ساندرز از طرف فرماندار ایالت به عنوان “سرهنگ کنتاکی” مفتخر شد. در همین زمان، سندرز همچنین موفق شد روشی را برای سرعت بخشیدن به فرآیند پخت مرغ خود، پخت و پز تحت فشار به پایان برساند.

این امر باعث می شود تا زمان لازم برای پخت مرغ وی ضمن حفظ کیفیت غذا، کاهش یابد. اوضاع به خوبی پیش می رفت و او حتی در کتاب “ماجراهای خوب خوردن” دانکن هین در سال 1939 مورد تأیید قرار گرفت.

در اوایل دهه 1940 ، سندرز موفق شد “دستور اصلی” خود را از 11 گیاه و ادویه کامل کند اما ظهور جنگ جهانی دوم و سهمیه بندی گاز او را مجبور کرد که با کاهش گردشگری مغازه خود را تعطیل کند.

سندرز به طرح جدیدی نیاز داشت. سرهنگ سندرز برای فروش دستورالعمل خود به سایر دارندگان رستوران، به ایالات متحده سفر كرد. همانطور که امروز آن را می شناسیم KFC متولد شد.

KFC

تغییر نام KFC

در سال 1991 مرغ سوخاری کنتاکی رسماً با نام KFC تغییر نام داد. اما چرا؟

همانطور که مشخص شد دلیل آن بسیار پیش پا افتاده بود، اما نظریه های زیادی در مورد چرایی این اتفاق وجود دارد. یک نظریه این است که برای  استفاده از کلمه “مرغ”  در نام شرکت مشکلی وجود دارد.

نظریه های دیگر از جمله تمایل شرکت برای حذف هرگونه اشاره به اصطلاح سرخ شده برای جلوگیری از ایجاد ذهنیت منفی در  مشتریان با آگاهی به بهداشت و سلامت، فراوان بود.

اما دلیل واقعی این بوده است که آنها به سادگی می خواستند نام را کوتاه کنند. گفتن KFC بسیار سریعتر است و مشتریان قبلاً از آن به عنوان اختصار برای نام تجاری آن استفاده می کردند.

چگونه KFC از فناوری برای تجارت آینده خود استفاده می کند؟

KFC از ابتدای شروع به کار، به دنبال جدیدترین فناوری ها بوده است تا بتواند آنها را در رقابت جلو بیندازد. اخیراً ، KFC اعلام کرده است که آنها “مرغ” گیاهی را تست می کنند تا به لیست گزینه های غذا در آتلانتا ، جورجیا اضافه کنند.  

با همکاری با Beyond Meat، یک شرکت پروتئین گیاهی ، به مشتریان این امکان داده می شود که به صورت نمونه  و رایگان مرغ گیاهی رادریافت کرده و نظرات خود را اعلام کنند.

KFC کانادا از ژانویه سال گذشته به مشتریان اجازه داده است “The Bitcoin Bucket” را از طریق وب سایت KFC خریداری کنند. موفقیت KFC فقط کیفیت و عطر و طعم عالی غذای آنها نیست.

از اوایل دهه 1950، بازاریابی یکی از دلایل موفقیت آنها بوده است. در سال 2017 و در یک بخش روابط عمومی خارق العاده ، KFC اعلام کرد که در حال پرتاب یک ساندویچ مرغ به فضا هستند.

KFC  از فناوری های به روز بسیاری استفاده می کند.فناوری هایی مانند دستگاه های فعال شده با صدا، رسانه های اجتماعی و کدهای VR به آنها کمک می کند تا مهارت های نیروی کار خود را ارتقا دهند.

در چین، حق رای دادن  برای مشتریان وجود دارد و همچنین انجام شناسایی چهره برای کمک به ایجاد “رستوران های هوشمند” صورت گرفته است. ایده این است که نظرات قبلی مشتری را بخاطر بسپارند و هنگام مراجعه بعدی گزینه های شخصی سازی شده را برای او ایجاد کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.