مجله فرانسه

پارک بوت شومون | پارک با پل‌های زیبا و سحر آمیز معبد سیبیل

پارک بوت شومون

پارک بوت شومون ، یک پارک عمومی است که در شمال شرقی پاریس، فرانسه، در منطقه 19 واقع‌شده است. این منطقه با مساحت 24.7 هکتار (61 هکتار)، پنجمین پارک بزرگ پاریس، پس از بوئیس دو وینسنس، بوئیس دو بولون، پارک د ویلت و باغ تویلری می‌باشد. برای بازدید از این پارک باشکوه می توانید از طریق تور فرانسه اقدام کنید.

پارک بوت شومون در سال 1867، در اواخر رژیم ناپلئون سوم، افتتاح شد. این پارک طبق برنامه‌های ژان شارل آدولف آلفاند که تمام پارک‌های اصلی مورد درخواست امپراتور را ساخته بود، ساخته شد. این پارک دارای 5.5 کیلومتر (3.4 مایل) جاده و 2.2 کیلومتر (1.4 مایل) مسیر پیاده‌رو است. معروف‌ترین ویژگی پارک، معبد سیبیل است که از معبد وستا در تیوولی ایتالیا برای ساخت آن الهام گرفته‌شده و در بالای صخره‌ای پنجاه متر بالاتر از آب دریاچه مصنوعی قرارگرفته است.  همچنین از دیگر پارک های پاریس هم دیدن کنید.

پارک بوت شومون در طول تاریخ پاریس

نام این پارک از تپه غم‌انگیزی گرفته‌شده است که قبلاً در این محل قرار داشت که به دلیل ترکیب شیمیایی خاک آن تقریباً از پوشش گیاهی خالی بود و به آن Chauve-mont یا تپه برهنه می‌گفتند. این منطقه، درست تا خارج از محدوده پاریس تا اواسط قرن 19، شهرت شومی داشت. این محل Gibbet Montfaucon بود، مکانی بدنام که در آن از قرن سیزدهم تا 1760، اجساد جنایتکاران به دار آویخته شده پس از اعدام آن‌ها نمایش داده می‌شد. پس از انقلاب 1789، این محل به محل دفن زباله تبدیل شد و سپس مکانی برای تیکه کردن لاشه اسب و انبار فاضلاب تبدیل شد.

پارک بوت شومون

پارک بوت شومون

بخش دیگر این محوطه معدن گچ و سنگ آهک سابق بود که برای ساخت ساختمان در پاریس و ایالات‌متحده مورداستفاده قرار می‌گرفت. این ماده اولیه برای تولید گچ و آهک به مدت طولانی مورداستفاده قرار گرفت. برای تهیه آهک، گچ را در کوره‌ها ذوب می‌کردند. این فعالیت تا نیمه دوم قرن 19 ادامه داشت. در پایان دهه 1850، منابع معدن نیز تام شد. در آن معدن همچنین فسیل‌های پستانداران ائوسن، ازجمله پالئوتریوم که توسط ژرژ کوویر موردمطالعه قرار گرفت، پیدا شد. این محل نه‌چندان امیدوارکننده توسط بارون هاوسمن، پریفت پاریس، برای مکان یک پارک عمومی جدید برای تفریح و لذت جمعیت منطقه 19 و 20 پاریس که ضمیمه‌شده بود، انتخاب شد. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید. 

دریاچه و جزیره بلودر در پارک بوت شومون

قلب پارک یک دریاچه مصنوعی به مساحت 1.5 هکتار (3.7 هکتار) در اطراف ایل لا لا بلودیر، جزیره‌ای صخره‌ای با صخره‌های شیب‌دار ساخته‌شده از معدن گچ قدیمی است. در بالای آن معبد د سیبیله، پنجاه متر بالاتر از دریاچه قرار دارد. این جزیره توسط دو پل به بقیه پارک متصل می‌شود. جزیره توسط مسیرهایی احاطه‌شده است و یک راه‌پله شیب‌دار از 173 پله از بالای بلودر به سمت پایین از طریق غار به لبه دریاچه منتهی می‌شود.

پارک بوت شومون

پارک بوت شومون

معبد چای سیبیل ویژگی اصلی پارک Buttes Chaumont

معروف‌ترین ویژگی پارک، معبد سیبیل است، یک نسخه مینیاتوری معبد معروف رومی وستا در تیوولی ایتالیا. معبد اصلی موضوع بسیاری از نقاشی‌های منظره عاشقانه از قرن 17 تا 19 بود و از معماری مشابه در باغ چشم‌انداز انگلیسی قرن 18 الهام گرفت. این معبد توسط گابریل داوید، معمار شهر پاریس طراحی‌شده است که بناهای زیبایی را برای Bois de Boulogne، Bois de Vincennes، Parc Monceau و دیگر پارک‌های شهر طراحی کرده است. او همچنین برخی از معروف‌ترین چشمه‌های پاریس، ازجمله فونتن سنت میشل را طراحی کرد. ساخت این معبد در سال 1867 به پایان رسید.

Buttes Chaumont

Buttes Chaumont

غار و آبشارهای پارک بوت شومون

غار موجود در این پارک، ترکی از معدن سنگ گچ و سنگ آهک قدیمی است که بخشی از این محل را اشغال کرده است که اکنون در مجاورت خیابان بوتزاریس در ضلع جنوبی پارک قرار دارد. عرض آن چهارده متر و ارتفاع آن بیست متر است و به طول هشت متر با استالاکتیت های مصنوعی مجسمه‌سازی و تزئین شده است تا شبیه یک غار طبیعی باشد، شبیه به سبک باغ چشم‌انداز عاشقانه انگلیسی قرن 18 و 19. آبشار مصنوعی که از پمپ‌ها برای تأمین آب استفاده می‌کند، از بالای غار به پایین و از طریق غار به دریاچه سرازیر می‌شود.

پل‌های جالب و ترسناک پارک Buttes Chaumont

یک پل معلق به طول 63 متر، هشت متر بالاتر از دریاچه، اجازه دسترسی به قله را می‌دهد. این پل توسط گوستاو ایفل، خالق برج ایفل طراحی‌شده است. یک پل بنایی 12 متری (39 فوت)، 22 متر (72 فوت) بالاتر از دریاچه، معروف به “پل خودکشی”، دسترسی به پلستان را از ضلع جنوبی پارک امکان‌پذیر می‌کند. پس از مجموعه‌ای از خودکشی‌هایی که در این پل انجام شد، پل را با سیم مسی حصار کشی کردند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فرانسه و پاریس می توانید به مجله فرانسه ژیوار مراجعه کنید.

 این پارک برای مردم است

اگر می‌خواهید مکانی را پیدا کنید که بچه‌ها بتوانند روی چمن بدوند، Parc des Buttes Chaumont مکان مناسبی برای شماست. برای طراوت ده ها آبنما و همچنین سه یا چهار رستوران و اسنک بار وجود دارد. این یک مکان عالی برای کاوش، استراحت، پیاده روی و دویدن است.

برای بچه‌ها و خانواده‌ها امکانات زیادی وجود دارد، از عبور از پل‌ها و بالا رفتن از حصار تا اسب‌سواری، زمین‌های بازی، نمایش عروسکی، و جعبه‌های شنی. این پارک کمی دور از دیدنی های مرکزی پاریس است، اما فکر ارزش دیدن را دارد. اگر شما هم علاقمند سفر به اروپا هستید، به ویزای شینگن نیاز دارید.

Buttes Chaumont

Buttes Chaumont

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.