ژیوارنامه

روز ملی ایرلند | تنها روز تعطیل رسمی در این کشور

روز ملی ایرلند

هر کشور و ملیتی، یک روز ملی دارد که در آن روز، ملیّت خود را به شیوه‌های سنتی و مختص به خود جشن می‌گیرد. میزان اهمیتی که به این روز داده می‌شود و نوع جشن‌ها و آداب و رسوم برگزاری این جشن‌ها از یک کشور به کشور دیگر فرق دارد. روز ملی ممکن است سالگرد تاسیس حکومت کشور مربوطه یا سالگرد تولد یا مرگ یک اسطوره مهم کشوری مثل یک روحانی یا قدیس باشد. قوانین عجیب و غریب اروپا را بخوانید!!!

روز ملی ایرلند چه روزی است؟

روز ملی در کشور ایرلند، روز تکریم سن پاتریک است که در هفدهم مارس (بیست و سوم فروردین) هر سال برگزار می‌شود. در فستیوال سنت پاتریک که اصلی‌ترین مراسم روز ملی ایرلند است، فرهنگ و میراث غنی این کشور با برگزاری رژه‌های مختلف، مراسم رقص و توزیع غذا و نوشیدنی جشن گرفته می‌شود. این روز، یک روز تعطیل برای اکثریت ایرلندی‌هاست و مدارس و بیشتر کسب و کارها در این روز تعطیل می‌شوند. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

روز ملی ایرلند

سن پاتریک که بود؟

سن پاتریک یا پاتریک مقدس در قرن چهارم میلادی در کشور بریتانیا که آن زمان تحت تسلط رومیان بود، متولد شد. بیشتر زندگی این قدیس در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. گفته می‌شود که وی در ابتدا مسیحی نبوده و ایمان چندانی هم به مذهب خویش نداشته است. آن‌طور که خود سن پاتریک در کتاب زندگی‌نامه معنوی خود به‌نام کاراتیکوس نوشته، او خدا را تنها بعد از ربوده شدن توسط دزدان دریایی ایرلندی در سن 16 سالگی و در زمانی که در کشور ایرلند بَرده بود، پیدا کرده است. وی به مدت 6 سال در کشور ایرلند بَرده بود و زمانی که در کوه‌های کشور ایرلند چوپان بوده، به خدای یکتا ایمان آورده است. پاتریک بالاخره از ایرلند فرار می‌کند و به کلیسا می‌پیوندد. سپس برای ترویج مسیحیت به ایرلند برمی‌گردد. سنت های ناشناخته اروپا کدامند؟؟؟

روز ملی ایرلند

سن پاتریک و مارها

در یک افسانه گفته شده که این سن پاتریک بوده که مارها را از ایرلند بیرون رانده است، هرچند که صحت ندارد و در کشور ایرلند هیچ‌وقت ماری نبوده است. برخی مارها را استعاره‌ای برای گروهی از بت‌پرستان ساکن ایرلند می‌دانند. تاریخ مرگ این قدیس حامی کشور ایرلند، 17 مارس است که روز ملی ایرلند نام‌گذاری شده است. شبدر سه برگ که سمبل روز سن پاتریک است، نمادی از تثلیث مسیحیت به‌شمار می‌رود و درصورتی که یک نفر شبدر چهار برگ پیدا کند، یعنی شانس به او روی آورده است. کلیسای استراسبورگ متفاوت و دیدنی!!!

روز ملی ایرلند

ایرلندی‌ها در روز ملی خود چه می‌کنند؟

همه مردم در سرتاسر این کشور، رژه‌ها و فستیوال‌هایی برگزار می‌کنند که در آنها، فرهنگ ایرلندی تکریم و جشن گرفته می‌شود. اصلی‌ترین رژه در شهر دوبلین برگزار می‌شود. بسیاری از شهرها و روستاها نیز رژه مخصوص خود را دارند. موزیسین‌های محلی اغلب در طول این رژه‌ها، موسیقی اختصاصی محلی خود را می‌نوازند. فستیوال‌های یک هفته‌ای که از 17 مارس شروع شده و هفت روز ادامه دارند، با اجرای انواع هنرها و موسیقی‌ها گوناگون در بسیاری از نواحی ایرلند برگزار می‌شوند.

روز ملی ایرلند

از آبی تا سبز در جشن سن پاتریک

تصویرهای اولیه سنت پاتریک نشان می‌دهد که او آبی پوشیده است و رنگ رسمی سفارش سنت پاتریک، بخشی از جوانمردی ایرلند، آبی آسمانی بود که به “سنت” معروف بود.

آبی پاتریک. ” بنابراین چگونه روز جشن مقدس حامی ایرلند این وسواس را در مورد رنگ سبز به دست آورد؟

یکی از دلایلی که رنگ سبز جایگزین رنگ آبی شد، نام مستعار ایرلند، جزیره زمرد بود. نوار سبز در پرچم ایرلند نیز نقش داشت. به طور سنتی، رنگ سبز نمایانگر کاتولیک های ایرلند، نارنجی نشان دهنده جمعیت پروتستان و سفید در وسط نماد صلح بین دو دین است.

روز ملی ایرلند

ساعات بازگشایی کسب و کارها در روز ملی ایرلند

بانک‌ها، دفاتر پست، بسیاری از کسب و کارها و سازمان‌های دیگر در این روز تعطیل هستند. با این حال، اکثریت فروشگاه‌ها و میخانه‌ها در این روز باز هستند؛ هرچند که ممکن است ساعت بازگشایی آنها دیرتر و ساعت بسته شدن آنها زودتر از همیشه باشد. جدول زمانی کار وسایل حمل‌ونقل عمومی نیز بسته به ناحیه و مقصد سفر تغییر می‌کنند. ممکن است در این روز رفت و آمد ماشین‌ها و افراد به‌ علت رژه‌ها و جشن‌های بزرگی که برگزار می‌شود، به ویژه در شهر دوبلین مختل شوند.

روز ملی ایرلند

اگر یک تعطیلی رسمی در کشور ایرلند، به روزهای شنبه یا یک‌شنبه بیافتد، معمولاً روز دوشنبه بعد از آن‌ها تعطیل می‌شود. برای کارگران کسب و کارهایی که در این روز باز هستند، اضافه کار در نظر گرفته می‌شود.

جمع‌بندی

با این‌که روز تکریم سن پاتریک، روز ملی ایرلند است ولی کشورهای بسیاری هم هستند که این روز را جشن می‌گیرند؛ به‌خصوص کشورهایی که جمعیت مهاجر ایرلندی در آنها زیاد است، مثل کشور آمریکا و به‌ویژه شهر بوستون. روز جشن تکریم سن پاتریک، تنها روز تعطیل رسمی در کشور ایرلند است.

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.